- Org.nr.
- 925 540 897
- Adresse
- Øvermoan 7, 8250 Rognan
- Hovedeier
- PK STRØM HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat3 068 50936,3 % margin
EBITDA4 797 156før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 549 16718,3 % margin
Egenkapital11 979 45441,5 % av eiendelene
PK STRØM EIENDOM AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 540 897
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 01.07.2020
- Registrert
- 27.08.2020
- Adresse
- Øvermoan 7, 8250 Rognan
- Kommune
- Saltdal
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Saltdal (51)
- Aksjekapital
- 60 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- PK STRØM EIENDOM AS925 650 471 · SALTDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie, drifte, kjøpe og selge fast eiendom, alt som står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 589 044 | 7 987 735 | 280 868 | 1 445 963 | 127 915 |
| Annen driftsinntekt | 1 874 415 | - | 7 499 353 | 4 214 474 | 3 955 323 |
| Sum driftsinntekter | 8 463 459 | 7 987 735 | 7 780 221 | 5 660 438 | 4 083 238 |
| Varekostnad | 14 700 | 526 505 | 200 243 | 1 200 753 | 28 510 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 1 728 647 | 1 914 266 | 2 265 443 | 1 881 150 | 1 940 501 |
| Annen driftskostnad | 3 651 603 | 2 636 203 | 3 846 275 | 1 146 685 | 1 234 050 |
| Sum driftskostnader | 5 394 950 | 5 076 974 | 6 311 961 | 4 228 589 | 3 203 061 |
| Driftsresultat | 3 068 509 | 2 910 761 | 1 468 260 | 1 431 849 | 880 177 |
| Annen renteinntekt | 62 810 | 33 776 | 35 | - | - |
| Sum finansinntekter | 62 810 | 33 776 | 35 | - | - |
| Annen rentekostnad | 1 144 559 | 1 303 527 | 1 238 522 | 949 600 | 723 303 |
| Annen finanskostnad | - | - | 490 | 541 | - |
| Sum finanskostnader | 1 144 559 | 1 303 527 | 1 239 012 | 950 140 | 723 303 |
| Netto finans | −1 081 749 | −1 269 751 | −1 238 977 | −950 140 | −723 303 |
| Resultat før skatt | - | - | 229 282 | 481 709 | 156 874 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 217 218 |
| Resultat før skattekostnad | 1 986 760 | 1 641 010 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 437 593 | 359 788 | −732 443 | 307 651 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 961 725 | 174 058 | −60 344 |
| Årsresultat | 1 549 167 | 1 281 222 | 961 725 | 174 058 | −60 344 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 549 167 | 1 281 222 | 961 725 | 174 058 | −60 344 |
| Totalresultat | 1 549 167 | 1 281 222 | 961 725 | 174 058 | −60 344 |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 549 167 | 1 281 222 | 961 725 | 174 058 | −60 344 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 549 167 | 1 281 222 | 961 725 | 174 058 | −60 344 |
| Utsatt skattefordel | 1 287 426 | 1 176 660 | 1 019 960 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 1 287 426 | 1 176 660 | 1 019 960 | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 22 602 101 | 27 165 463 | 27 657 261 | 28 029 922 | 31 357 564 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 191 879 | 229 402 | 208 245 | 202 846 | 2 |
| Leasing driftsmidler | - | 183 333 | 383 333 | 583 333 | - |
| Sum varige driftsmidler | 22 793 980 | 27 578 199 | 28 248 839 | 28 816 101 | 31 626 302 |
| Lån til foretak i samme konsern | 1 012 097 | 1 012 097 | 1 012 097 | 1 012 097 | 1 012 097 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 012 097 | 1 012 097 | 1 012 097 | 1 012 097 | 1 012 097 |
| Sum anleggsmidler | 25 093 503 | 29 766 956 | 30 280 896 | 29 828 198 | 32 638 399 |
| Kundefordringer | 1 129 225 | 1 819 352 | 880 346 | 459 273 | 40 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 101 198 | 1 056 232 | 570 127 | 2 724 823 | 141 508 |
| Konsernfordringer | - | - | - | - | 124 370 |
| Sum fordringer | 1 230 422 | 2 875 584 | 1 450 474 | 3 184 096 | 305 879 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 567 426 | 1 059 269 | 1 064 660 | 1 466 632 | 537 864 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 567 426 | 1 059 269 | 1 064 660 | 1 466 632 | 537 864 |
| Sum omløpsmidler | 3 797 849 | 3 934 853 | 2 515 134 | 4 650 728 | 843 743 |
| Sum eiendeler | 28 891 352 | 33 701 809 | 32 796 030 | 34 478 926 | 33 482 142 |
| Aksjekapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
| Overkurs | 10 429 922 | 10 429 922 | 10 429 922 | 10 429 922 | 10 429 922 |
| Sum innskutt egenkapital | 10 489 922 | 10 489 922 | 10 489 922 | 10 489 922 | 10 489 922 |
| Annen egenkapital | 1 489 533 | 617 405 | 218 024 | 113 714 | −60 344 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 489 533 | 617 405 | 218 024 | 113 714 | −60 344 |
| Sum egenkapital | 11 979 454 | 11 107 327 | 10 707 946 | 10 603 635 | 10 429 578 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 13 331 250 | 18 656 250 | 19 781 250 | 20 906 250 | 22 031 250 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | 166 667 | 383 333 | 583 333 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 13 331 250 | 18 822 917 | 20 164 583 | 21 489 583 | 22 031 250 |
| Sum langsiktig gjeld | 13 331 250 | 18 822 917 | 20 164 583 | 21 489 583 | 22 031 250 |
| Leverandørgjeld | 452 297 | 1 219 317 | 714 807 | 495 100 | 804 097 |
| Betalbar skatt | 357 399 | 267 763 | 45 682 | 307 651 | 217 218 |
| Skyldig offentlige avgifter | 41 050 | - | 2 879 | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 2 625 116 | 1 757 116 | 1 099 250 | 1 513 391 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 104 786 | 527 370 | 60 882 | 69 566 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 580 648 | 3 771 565 | 1 923 501 | 2 385 708 | 1 021 315 |
| Sum gjeld | 16 911 898 | 22 594 482 | 22 088 084 | 23 875 291 | 23 052 565 |
| Sum egenkapital og gjeld | 28 891 352 | 33 701 809 | 32 796 030 | 34 478 926 | 33 482 142 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,06▲ | 1,04 | 1,31 | 1,95 | 0,83 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,41▼ | 2,03 | 2,06 | 2,25 | 2,21 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,0 %▲ | 8,9 % | 4,4 % | 4,2 % | 2,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 36,3 %▼ | 36,4 % | 18,9 % | 25,3 % | 21,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 18,3 %▲ | 16,0 % | 12,4 % | 3,1 % | −1,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 41,5 %▲ | 33,0 % | 32,7 % | 30,8 % | 31,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
PK STRØM EIENDOM AS36,3 %
8,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
PK STRØM EIENDOM AS36,3 % 8,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Carl Christian Moland | 1987 |
| Styrets leder | Odd Peder Holmvaag | 1954 |
| Styremedlem | Pål Kenneth Strøm | 1974 |
| Styremedlem | Dagfinn Strøm | 1942 |
| Styremedlem | Carl Christian Moland | 1987 |
| Styremedlem | Christian Skoglund Jensen | 1990 |
| Revisor | ROGNAN REVISJON AS974 483 491 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET NORD-NORGE AS851 987 142 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PK STRØM HOLDING AS100,0 %Rognan · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- PK STRØM HOLDING AS
- PK STRØM AS100,0 %
- Nordland Takstoler AS100,0 %
- Nitrex AS100,0 %
- PK STRØM AUTO AS100,0 %
- PK STRØM EIENDOM AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.