- Org.nr.
- 928 076 202
- Telefon
- 479 54 763
- Adresse
- Marknesringen 2, 4052 Røyneberg
Driftsresultat269 81344,1 % margin
Årsresultat208 78034,1 % margin
Egenkapital379 02968,2 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
PLOG2 AS er et aksjeselskap innen utleie av arbeidskraft og andre personaladministrative tjenester, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 076 202
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 12.10.2021
- Registrert
- 05.11.2021
- Adresse
- Marknesringen 2, 4052 Røyneberg
- Telefon
- 479 54 763
- Kommune
- Sola
- Næring
- 78.200 Utleie av arbeidskraft og andre personaladministrative tjenesterUtleie av arbeidskraft og andre personaladministrative tjenester i Sola (54)
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- www.dyktige.no
Underenheter
1
- PLOG2 AS928 586 197 · SOLA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å ansette ureturnerbare asylsøkere for at også de skal kunne bidra med sine ressurser.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 611 470 | - | - | 0 | - |
| Sum driftsinntekter | 611 470 | 1 010 608 | 286 189 | 0 | - |
| Varekostnad | 0 | - | - | - | - |
| Lønnskostnad | 191 263 | - | - | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 150 394 | - | - | 1 348 | 1 550 |
| Sum driftskostnader | 341 657 | 876 223 | 229 554 | 1 348 | 1 550 |
| Driftsresultat | 269 813 | 134 385 | 56 635 | −1 348 | −1 550 |
| Resultat før skatt | - | 133 945 | 56 441 | - | −1 550 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −1 550 |
| Sum finansinntekter | 0 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 399 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 399 | 440 | 194 | 0 | - |
| Netto finans | −399 | −440 | −194 | 0 | - |
| Resultat før skattekostnad | 269 414 | - | - | −1 348 | - |
| Skattekostnad | 60 634 | - | - | 0 | - |
| Årsresultat | 208 780 | 104 437 | 44 279 | −1 348 | −1 550 |
| Udekket tap | - | - | - | −1 348 | −1 550 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 208 780 | - | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | - | - | - | - |
| Totalresultat | 208 780 | - | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 208 780 | - | - | 0 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 208 780 | - | - | −1 348 | −1 550 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varer | 0 | - | - | - | - |
| Kundefordringer | 83 338 | - | - | −2 364 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 560 | - | - | 0 | - |
| Sum fordringer | 83 898 | - | - | −2 364 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 471 904 | - | - | 23 896 | 25 244 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 471 904 | - | - | 23 896 | 25 244 |
| Sum omløpsmidler | 555 802 | 323 661 | 141 060 | 21 532 | 25 244 |
| Sum eiendeler | 555 802 | 323 661 | 141 060 | 21 532 | 25 244 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 349 029 | - | - | 0 | - |
| Udekket tap | - | - | - | 8 468 | 1 550 |
| Sum opptjent egenkapital | 349 029 | 140 247 | 35 810 | −8 468 | −1 550 |
| Sum egenkapital | 379 029 | 170 247 | 65 810 | 21 532 | 22 880 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 50 515 | - | - | 0 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 72 164 | - | - | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 54 094 | - | - | 0 | 2 364 |
| Sum kortsiktig gjeld | 176 773 | 153 413 | 75 250 | 0 | 2 364 |
| Sum gjeld | 176 773 | 153 413 | 75 250 | 0 | 2 364 |
| Sum egenkapital og gjeld | 555 802 | - | - | 21 532 | 25 244 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,14▲ | 2,11 | 1,87 | - | 10,68 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,47▼ | 0,90 | 1,14 | 0,00 | 0,10 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 61,4 %▲ | 57,8 % | 69,7 % | −5,8 % | −6,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 44,1 %▲ | 13,3 % | 19,8 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 34,1 %▲ | 10,3 % | 15,5 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 68,2 %▲ | 52,6 % | 46,7 % | 100,0 % | 90,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
PLOG2 AS44,1 %
0,6 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−20 %0204060
Manpower AS−0,8 % 1 657,4 mill.5 356 ansatte 2025
NORWEGIAN CREW SERVICES AS1,6 % 2 224,6 mill.44 ansatte 2025
NES ADVANTAGE AS1,7 % 2 250,3 mill.552 ansatte 2025
PLOG2 AS44,1 % 0,6 mill.1 til 4 ansatte 2025
−20 %0204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 78.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Arne Viste | 1967 |
| Styrets leder | Arne Viste | 1967 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ARNE VISTE100,0 %f. 1967 · Røyneberg · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.