- Org.nr.
- 925 274 496
- Adresse
- Tollef Gravs vei 159, 1358 Jar
- Bransje
- Annen undervisning ellers
Driftsresultat126 25244,2 % margin
Årsresultat82 69528,9 % margin
Egenkapital345 55480,1 % av eiendelene
Pomarium Holding AS er et aksjeselskap innen annen undervisning ellers, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 274 496
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 06.06.2020
- Registrert
- 01.07.2020
- Adresse
- Tollef Gravs vei 159, 1358 Jar
- Kommune
- Bærum
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Pomarium Holding AS925 372 293 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer og andre verdipapirer og fast eiendom, samt konsulentvirksomhet og events.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 172 500 | 153 986 | 161 219 |
| Sum driftsinntekter | 285 659 | 99 800 | 172 500 | 153 986 | 161 219 |
| Varekostnad | - | 1 328 | 7 000 | 20 000 | 2 302 |
| Lønnskostnad | - | - | 0 | 6 100 | - |
| Annen driftskostnad | - | 61 543 | 28 671 | 90 682 | 29 627 |
| Sum driftskostnader | 159 407 | 62 871 | 35 671 | 116 782 | 31 929 |
| Driftsresultat | 126 252 | 36 929 | 136 829 | 37 204 | 129 290 |
| Resultat før skatt | 127 207 | 5 028 | - | - | 129 290 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 10 367 | - | - | 28 451 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 100 839 |
| Annen renteinntekt | - | - | 223 | - | - |
| Sum finansinntekter | 955 | 0 | 223 | 0 | - |
| Annen finanskostnad (0) | - | - | - | 1 238 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 31 901 | 0 | 1 238 | - |
| Netto finans | 955 | −31 901 | 223 | −1 238 | - |
| Resultat før skattekostnad | - | - | 137 052 | 35 966 | - |
| Skattekostnad | - | - | 30 152 | 7 913 | - |
| Årsresultat | 82 695 | −5 339 | 106 900 | 28 053 | 100 839 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 100 839 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 100 839 |
| Annen egenkapital | - | - | 106 900 | 28 053 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 106 900 | 28 053 | 100 839 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 189 946 | 180 400 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 189 946 | 180 400 | 45 300 |
| Sum anleggsmidler | 252 744 | 236 864 | 189 946 | 180 400 | 45 300 |
| Kundefordringer | - | - | 125 100 | 177 083 | 63 777 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 0 | 3 872 | - |
| Sum fordringer | - | - | 125 100 | 180 955 | 63 777 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 71 874 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 34 366 | 1 925 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 34 366 | 1 925 | 71 874 |
| Sum omløpsmidler | 178 750 | 52 242 | 159 466 | 182 881 | 135 651 |
| Sum eiendeler | 431 494 | 289 106 | 349 412 | 363 281 | 180 951 |
| Investering i datterselskap | - | - | - | - | 45 300 |
| Aksjekapital | - | - | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | - | - | 259 648 | 152 748 | 124 695 |
| Sum opptjent egenkapital | 321 124 | 254 309 | 259 648 | 152 748 | 124 695 |
| Sum egenkapital | 345 554 | 278 739 | 284 078 | 177 178 | 149 125 |
| Utsatt skatt | - | - | 0 | 779 | 280 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 779 | 280 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 779 | 280 |
| Leverandørgjeld | - | - | 675 | - | 2 500 |
| Betalbar skatt | - | - | 30 931 | 7 414 | 28 171 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 875 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 33 728 | −500 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 0 | 100 100 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 85 941 | 10 367 | 65 334 | 185 324 | 31 546 |
| Sum gjeld | 85 941 | 10 367 | 65 334 | 186 103 | 31 826 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 349 412 | 363 281 | 180 951 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,08▼ | 5,04 | 2,44 | 0,99 | 4,30 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,25▲ | 0,04 | 0,23 | 1,05 | 0,21 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 35,3 %▲ | 11,6 % | 38,5 % | 13,7 % | 71,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 44,2 %▲ | 37,0 % | 79,3 % | 24,2 % | 80,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 28,9 %▲ | −5,3 % | 62,0 % | 18,2 % | 62,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 80,1 %▼ | 96,4 % | 81,3 % | 48,8 % | 82,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Pomarium Holding AS44,2 %
0,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
Maersk Training AS10,7 % 174,2 mill.190 ansatte 2025
Trainor Elsikkerhet AS22,7 % 187,2 mill.86 ansatte 2025
Calian Europe AS25,4 % 195,6 mill.18 ansatte 2025
Pomarium Holding AS44,2 % 0,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 85.597.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Nils Filip Mikael Svensson | 1982 |
| Regnskapsfører | ECIT INTUNOR AS981 085 892 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- NILS FILIP MIKAEL SVENSSON100,0 %f. 1982 · Jar · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- B. Culture AS47,5 %925 836 192 · 14 250 ordinære aksjer
- FAR SEAFOOD AS1,63 %921 864 787 · 94 ordinære aksjer
- HAGA GOLF AS0,06 %981 630 238 · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.