- Org.nr.
- 918 190 384
- Adresse
- Lilleakerveien 31, 0283 Oslo
Driftsresultat−78 789ikke oppgitt
Årsresultat−18 411ikke oppgitt
Egenkapital9 347 82354,7 % av eiendelene
POST HOLDING AS er et aksjeselskap innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 190 384
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 24.10.2016
- Registrert
- 14.12.2016
- Adresse
- Lilleakerveien 31, 0283 Oslo
- Postadresse
- c/o PRE Management Bolig AS, Postboks 60 Lilleaker
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 70.200 Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivningBedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Oslo (8 764)
- Aksjekapital
- 522 386
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringer i andre selskaper, deriblant verdipapirforetak og tilstøtende virksomheter, samt annen investeringsvirksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | - | 0 | - | 0 |
| Lønnskostnad | 0 | 5 000 | 5 000 | - | - |
| Annen driftskostnad | 78 789 | 73 860 | 47 138 | 58 420 | 54 168 |
| Sum driftskostnader | 78 789 | 78 860 | 52 138 | 58 420 | 54 168 |
| Driftsresultat | −78 789 | −78 860 | −52 138 | −58 420 | −54 168 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 189 590 | 304 507 | 54 464 | 55 820 | 52 235 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 377 872 | 325 823 | 205 213 | 91 777 | 97 597 |
| Annen renteinntekt | 200 | 242 | 66 | 30 736 | 32 275 |
| Annen finansinntekt | 621 | 995 | 1 323 | 675 | 1 129 |
| Sum finansinntekter | 568 283 | 631 568 | 261 066 | 179 008 | 183 237 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 437 082 | 381 203 | 208 193 | 120 053 | 127 372 |
| Annen finanskostnad | - | - | 735 | 535 | 1 250 |
| Annen rentekostnad | 70 823 | 170 657 | - | - | 446 |
| Annen finanskostnad (0) | - | 847 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 507 905 | 552 707 | 208 928 | 120 588 | 129 068 |
| Netto finans | 60 378 | 78 861 | 52 138 | 58 420 | 54 168 |
| Resultat før skatt | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skattekostnad | −18 411 | 0 | - | - | - |
| Skattekostnad | 0 | 0 | - | - | - |
| Årsresultat | −18 411 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Overf. til/fra annen egenkapital | −18 411 | 0 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −18 411 | 0 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 10 827 847 | 10 827 847 | 10 827 847 | 10 827 847 | 10 827 847 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 674 | 674 | 674 | 674 | 674 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 828 521 | 10 828 521 | 10 828 521 | 10 828 521 | 10 828 521 |
| Sum anleggsmidler | 10 828 521 | 10 828 521 | 10 828 521 | 10 828 521 | 10 828 521 |
| Konsernfordringer | 6 245 019 | 5 987 574 | 5 406 198 | 5 208 358 | 5 082 260 |
| Sum fordringer | 6 245 019 | 5 987 574 | 5 406 198 | 5 208 358 | 5 082 260 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 8 413 | 4 381 | 4 781 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 6 252 | 7 131 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 6 252 | 7 131 | 8 413 | 4 381 | 4 781 |
| Sum omløpsmidler | 6 251 271 | 5 994 705 | 5 414 611 | 5 212 739 | 5 087 041 |
| Sum eiendeler | 17 079 792 | 16 823 226 | 16 243 132 | 16 041 260 | 15 915 562 |
| Aksjekapital | 522 386 | 522 386 | 522 386 | 522 386 | 522 386 |
| Annen innskutt egenkapital | 270 811 | 270 811 | 270 811 | 270 811 | 270 811 |
| Sum innskutt egenkapital | 793 197 | 793 197 | 793 197 | 793 197 | 793 197 |
| Annen egenkapital | 8 554 626 | 8 573 037 | 8 573 036 | 8 573 036 | 8 573 035 |
| Sum opptjent egenkapital | 8 554 626 | 8 573 037 | 8 573 036 | 8 573 036 | 8 573 035 |
| Sum egenkapital | 9 347 823 | 9 366 233 | 9 366 233 | 9 366 233 | 9 366 232 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 7 157 | 17 530 | 54 358 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 7 157 | 17 530 | 54 358 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 7 157 | 17 530 | 54 358 |
| Leverandørgjeld | 7 828 | 8 150 | 4 962 | 10 380 | 4 894 |
| Kortsiktig konserngjeld | 6 598 613 | 6 394 137 | 5 183 299 | 4 965 636 | 4 808 596 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 125 528 | 1 054 705 | 1 681 482 | 1 681 482 | 1 681 482 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 731 970 | 7 456 993 | 6 869 743 | 6 657 498 | 6 494 972 |
| Sum gjeld | 7 731 970 | 7 456 993 | 6 876 899 | 6 675 027 | 6 549 330 |
| Sum egenkapital og gjeld | 17 079 793 | 16 823 226 | 16 243 132 | 16 041 260 | 15 915 562 |
Nøkkeltall 2020 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,81 | 0,80 | 0,79 | 0,78 | 0,78 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,83▲ | 0,80 | 0,73 | 0,71 | 0,70 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,9 %▼ | 3,3 % | 1,3 % | 0,8 % | 0,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 54,7 %▼ | 55,7 % | 57,7 % | 58,4 % | 58,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Pål Torleif Raaum | 1956 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | AMESTO ACCOUNTHOUSE SØR AS912 976 904 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FAM AS50,0 %Skallestad · 261 193 ordinære aksjer
- Essayez Forvaltning AS50,0 %Oslo · 261 193 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- PRE HOLDING AS100,0 %993 418 196 · 100 614 ordinære aksjer
- 991 950 877 · 960 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.