- Org.nr.
- 911 703 238
- Adresse
- Rosevegen 9, 4645 Nodeland
Driftsresultat2 128 00411,7 % margin
EBITDA2 735 865før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 935 25210,6 % margin
Egenkapital6 631 64441,9 % av eiendelene
POTETBAKERN DRIFT AS er et aksjeselskap innen drift av mobile serveringssteder, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 911 703 238
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 10.02.2013
- Registrert
- 14.03.2013
- Adresse
- Rosevegen 9, 4645 Nodeland
- Kommune
- Kristiansand
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 78
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- POTETBAKERN DRIFT AS811 978 302 · KRISTIANSAND87 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selge fast food i de fleste store norske byer og på arrangement i norge samt drifte ett francise konsept.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 18 105 544 | 14 953 552 | - | 15 983 563 | - |
| Annen driftsinntekt | 112 363 | 236 765 | 217 889 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 18 217 907 | 15 190 317 | 16 201 452 | 10 876 624 | 790 415 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | 132 715 | - | - | - | - |
| Varekostnad | 5 239 640 | 3 755 923 | 5 113 632 | 3 371 206 | - |
| Lønnskostnad | 4 178 269 | 3 855 247 | 3 462 809 | 1 988 795 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 260 984 | 186 365 | - |
| Avskrivning av driftsmidler | 607 861 | 338 838 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 5 931 419 | 6 333 061 | 4 809 215 | 3 887 608 | - |
| Sum driftskostnader | 16 089 903 | 14 283 068 | 13 646 640 | 9 433 974 | 1 216 072 |
| Driftsresultat | 2 128 004 | 907 250 | 2 554 813 | 1 442 650 | −425 657 |
| Annen renteinntekt | 4 784 | 35 | 24 316 | 37 | - |
| Annen finansinntekt | 535 603 | 602 027 | 197 095 | 551 640 | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | - | - | 525 184 | - | - |
| Verdiendring markedsbaserte omløpsmidler | - | 93 050 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 540 388 | 695 111 | 746 594 | 551 677 | 635 978 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | 93 302 | - | - | 598 455 | - |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | 15 000 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 199 012 | 18 508 | 43 957 | 57 695 | - |
| Annen finanskostnad | 586 | 840 | 729 597 | 191 352 | - |
| Sum finanskostnader | 307 900 | 19 348 | 773 555 | 847 502 | 361 828 |
| Netto finans | 232 487 | 675 763 | −26 961 | −295 825 | 274 150 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 527 852 | 1 146 825 | −151 507 |
| Resultat før skattekostnad | 2 360 491 | 1 583 013 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 425 239 | 294 583 | 520 897 | 176 740 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 006 955 | 970 085 | - |
| Årsresultat | 1 935 252 | 1 288 430 | 2 006 955 | 970 085 | 88 554 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 935 252 | 1 288 430 | 2 006 955 | 970 085 | - |
| Totalresultat | 1 935 252 | 1 288 430 | 2 006 955 | 970 085 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 935 252 | 1 288 430 | 2 006 955 | 970 085 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 935 252 | 1 288 430 | 2 006 955 | 970 085 | - |
| Utsatt skattefordel | 24 706 | 24 706 | 28 876 | 172 939 | - |
| Goodwill | - | - | - | 12 833 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 24 706 | 24 706 | 28 876 | 185 772 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 10 373 667 | - | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | 409 950 | 610 155 | 800 041 | 489 969 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 976 880 | 736 948 | 188 804 | 36 053 | - |
| Sum varige driftsmidler | 11 760 497 | 1 347 103 | 988 845 | 526 022 | - |
| Sum anleggsmidler | 11 785 203 | 1 371 810 | 1 017 721 | 711 794 | 556 589 |
| Sum varer | 104 990 | 237 705 | 107 152 | 124 643 | - |
| Kundefordringer | 1 106 733 | 272 822 | −8 797 | 1 295 396 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 266 353 | 643 420 | 303 183 | 230 097 | - |
| Sum fordringer | 2 373 086 | 916 241 | 294 385 | 1 525 493 | - |
| Markedsbaserte aksjer | - | 3 268 256 | 2 420 283 | 1 462 498 | - |
| Sum investeringer | - | 3 268 256 | 2 420 283 | 1 462 498 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 580 884 | 350 094 | 926 419 | −623 501 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 580 884 | 350 094 | 926 419 | −623 501 | - |
| Sum omløpsmidler | 4 058 961 | 4 772 296 | 3 748 239 | 2 489 133 | 1 395 984 |
| Sum eiendeler | 15 844 164 | 6 144 106 | 4 765 960 | 3 200 927 | 1 952 573 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 6 601 644 | 4 666 392 | 3 793 862 | 1 786 907 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 6 601 644 | 4 666 392 | 3 793 862 | 1 786 907 | 1 016 822 |
| Sum egenkapital | 6 631 644 | 4 696 392 | 3 823 862 | 1 816 907 | 1 046 822 |
| Utsatt skatt | 46 403 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 46 403 | - | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 399 848 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 4 749 831 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 8 149 679 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 8 196 082 | - | 0 | 0 | 573 861 |
| Leverandørgjeld | 155 217 | 547 908 | 77 695 | 1 006 460 | - |
| Betalbar skatt | 378 836 | 290 413 | 376 834 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 107 279 | 104 038 | 48 051 | 100 529 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 375 106 | 505 355 | 439 517 | 277 031 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 016 439 | 1 447 714 | 942 098 | 1 384 020 | 331 890 |
| Sum gjeld | 9 212 521 | 1 447 714 | 942 098 | 1 384 020 | 905 751 |
| Sum egenkapital og gjeld | 15 844 164 | 6 144 106 | 4 765 960 | 3 200 927 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,99▲ | 3,30 | 3,98 | 1,80 | 4,21 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,39▲ | 0,31 | 0,25 | 0,76 | 0,87 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 24,3 %▼ | 29,4 % | 82,9 % | 77,4 % | 10,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 11,7 %▲ | 6,0 % | 15,8 % | 13,3 % | −53,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 10,6 %▲ | 8,5 % | 12,4 % | 8,9 % | 11,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 41,9 %▼ | 76,4 % | 80,2 % | 56,8 % | 53,6 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 233 563
- Resultat per ansatt, kroner
- 27 282
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
POTETBAKERN DRIFT AS11,7 %
18,2 mill. 78 ansatte 2025
−20 %−100102030
STREET FOOD NORWAY AS−11,4 % 44,8 mill.52 ansatte 2025
CRAZY FOODTRUCKS AS1,5 % 29,6 mill.29 ansatte 2025
POTETBAKERN DRIFT AS11,7 % 18,2 mill.78 ansatte 2025
Potetbua AS25,3 % 37,3 mill.68 ansatte 2025
−20 %−100102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Endre Meling | 1977 |
| Styrets leder | Endre Meling | 1977 |
| Styremedlem | Christine Holgersen Meling | 1980 |
| Styremedlem | Ingvar Meling | 1944 |
| Revisor | REVISJON SØR AS943 708 428 | - |
| Regnskapsfører | AGDER REGNSKAP AS990 089 639 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Christine Holgersen Meling50,0 %f. 1980 · Nodeland · 1 000 ordinære aksjer
- ENDRE MELING50,0 %f. 1977 · Nodeland · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- DOAN KITCHEN AS50,0 %925 767 832 · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.