- Org.nr.
- 927 826 135
- Adresse
- Kringsjåvegen 233, 2618 Lillehammer
Driftsresultat−16 810ikke oppgitt
Årsresultat−23 189ikke oppgitt
Egenkapital1 071 46497,9 % av eiendelene
PR Utvikling AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 826 135
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.10.2026
- Stiftet
- 30.08.2021
- Registrert
- 28.09.2021
- Adresse
- Kringsjåvegen 233, 2618 Lillehammer
- Kommune
- Lillehammer
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Lillehammer (71)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av eiendommer og eiendomsutvikling.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 16 810 | 16 639 | 16 176 | 15 658 | 5 577 |
| Sum driftskostnader | 16 810 | 16 639 | 16 176 | 15 658 | 5 577 |
| Driftsresultat | −16 810 | 1 402 350 | −16 176 | −15 658 | −5 577 |
| Resultat før skatt | - | - | −16 176 | −15 658 | −5 577 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −16 176 | −15 658 | −5 577 |
| Annen rentekostnad | 6 208 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 171 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 6 379 | - | - | - | - |
| Netto finans | −6 379 | - | - | - | - |
| Resultat før skattekostnad | −23 189 | 1 402 350 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | - | 300 287 | - | - | - |
| Årsresultat | −23 189 | 1 102 063 | −16 176 | −15 658 | −5 577 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −23 189 | 1 102 063 | −16 176 | −15 658 | −5 577 |
| Totalresultat | −23 189 | 1 102 063 | −16 176 | −15 658 | −5 577 |
| Udekket tap | - | - | −16 176 | −15 658 | −5 577 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 1 064 653 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −23 189 | 37 410 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −23 189 | 1 102 063 | −16 176 | −15 658 | −5 577 |
| Salgsinntekt | - | 1 418 989 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | - | 1 418 989 | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 1 500 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 1 500 |
| Sum anleggsmidler | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 1 500 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 060 000 | 1 200 000 | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 060 000 | 1 200 000 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 19 558 | 243 034 | 2 390 | 2 390 | 22 923 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 19 558 | 243 034 | 2 390 | 2 390 | 22 923 |
| Sum omløpsmidler | 1 079 558 | 1 443 034 | 2 390 | 2 390 | 22 923 |
| Sum eiendeler | 1 094 558 | 1 458 034 | 17 390 | 17 390 | 24 423 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | - | - | 37 410 | 21 235 | 5 577 |
| Annen egenkapital | 1 041 464 | 1 064 653 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 041 464 | 1 064 653 | −37 410 | −21 235 | −5 577 |
| Sum egenkapital | 1 071 464 | 1 094 653 | −7 410 | 8 765 | 24 423 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 1 706 | - | - |
| Betalbar skatt | - | 300 287 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 23 094 | 63 094 | 23 094 | 8 625 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 23 094 | 363 381 | 24 801 | 8 625 | - |
| Sum gjeld | 23 094 | 363 381 | 24 801 | 8 625 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 094 558 | 1 458 034 | 17 390 | 17 390 | 24 423 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 46,75▲ | 3,97 | 0,10 | 0,28 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,02▼ | 0,33 | −3,35 | 0,98 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,3 %▼ | 190,1 % | −93,0 % | −74,9 % | −22,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | 98,8 % | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | 77,7 % | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 97,9 %▲ | 75,1 % | −42,6 % | 50,4 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ole Jakob Reichelt | 1969 |
| Styremedlem | Jakob Nordstad | 1980 |
| Regnskapsfører | ECIT LILLEHAMMER AS915 514 383 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Reichelt Holding AS50,0 %Lillehammer · 1 500 ordinære aksjer
- Nordstad Holding AS50,0 %Tynset · 1 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Bjørstad Utvikling AS50,0 %928 105 164 · 150 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.