- Org.nr.
- 976 777 573
- Telefon
- 22 00 03 10
Driftsresultat−101 953−34,4 % margin
Årsresultat−101 786−34,3 % margin
Egenkapital182 65798,5 % av eiendelene
PRESSEFOTOGRAFENES KLUBB NORGE er en forening/lag/innretning innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers, stiftet 1933.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 976 777 573
- Organisasjonsform
- Forening/lag/innretning
- Status
- Aktiv per 06.09.2026
- Stiftet
- 01.02.1933
- Registrert
- 03.10.1996
- Adresse
- Ikke oppgitt
- Telefon
- 22 00 03 10
- Postadresse
- Postboks 7020
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 94.992 Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellersAktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Oslo (8 729)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- PRESSEFOTOGRAFENES KLUBB NORGE917 210 349 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 296 670 | - | - | - | 345 561 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 135 000 |
| Sum driftsinntekter | 296 670 | 492 549 | 380 505 | 438 593 | 480 561 |
| Varekostnad | 221 600 | - | - | 248 070 | 244 563 |
| Annen driftskostnad | 177 023 | - | - | 290 772 | 165 549 |
| Sum driftskostnader | 398 623 | 641 020 | 661 219 | 538 843 | 410 112 |
| Driftsresultat | −101 953 | −148 471 | −280 714 | −100 249 | 70 449 |
| Resultat før skatt | - | −148 264 | −281 194 | −100 284 | 70 449 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 70 449 |
| Annen renteinntekt | 167 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 167 | 207 | 38 | - | - |
| Netto finans | 167 | 207 | −480 | −35 | - |
| Resultat før skattekostnad | −101 786 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −101 786 | −148 264 | −281 194 | −100 284 | 70 449 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 70 449 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −101 786 | - | - | - | - |
| Totalresultat | −101 786 | - | - | - | - |
| Udekket tap | −101 786 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −101 786 | - | - | - | 70 449 |
| Sum finanskostnader | - | - | 518 | 35 | - |
| Investering i datterselskap | 100 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 100 000 | - | - | - | 100 000 |
| Sum anleggsmidler | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 22 700 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 22 700 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 692 993 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 85 415 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 85 415 | - | - | - | 692 993 |
| Sum omløpsmidler | 85 415 | 203 413 | 342 540 | 615 553 | 715 693 |
| Sum eiendeler | 185 415 | 303 413 | 442 540 | 715 553 | 815 693 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | - | 100 000 |
| Aksjekapital | 649 622 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 649 622 | 649 622 | 649 622 | 649 622 | 649 622 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 164 563 |
| Udekket tap | 466 966 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −466 966 | −365 180 | −216 916 | 64 278 | 164 563 |
| Sum egenkapital | 182 657 | 284 442 | 432 707 | 713 901 | 814 185 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 141 | - | - | - | 1 861 |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 618 | - | - | - | −353 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 759 | 18 970 | 9 834 | 1 653 | 1 508 |
| Sum gjeld | 2 759 | 18 970 | 9 834 | 1 653 | 1 508 |
| Sum egenkapital og gjeld | 185 415 | - | - | - | 815 693 |
| Aksjekapital ( aksjer å kr) | - | - | - | - | 649 622 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 30,96▲ | 10,72 | 34,83 | 372,39 | 474,60 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,02▼ | 0,07 | 0,02 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −41,6 %▼ | −39,8 % | −48,5 % | −13,1 % | 8,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −34,4 %▼ | −30,1 % | −73,8 % | −22,9 % | 14,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −34,3 %▼ | −30,1 % | −73,9 % | −22,9 % | 14,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,5 %▲ | 93,7 % | 97,8 % | 99,8 % | 99,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
PRESSEFOTOGRAFENES KLUBB NORGE−34,4 %
0,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %−250255075
PRESSEFOTOGRAFENES KLUBB NORGE−34,4 % 0,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Amanah Relief12,3 % 3 887,9 mill.1 til 4 ansatte 2025
STUDENTSAMSKIPNADEN SIO13,6 % 1 353,0 mill.714 ansatte 2025
Handelens Miljøfond54,8 % 972,8 mill.17 ansatte 2025
−50 %−250255075
De tre andre er de største selskapene i næringskode 94.992.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Cicilie Sigrid Andersen Cassidy | 1991 |
| Styremedlem | Ingun Alette Mæhlum | 1973 |
| Styremedlem | Paal Are Audestad | 1968 |
| Styremedlem | Håvard Jensen Haugseth | 1970 |
| Styremedlem | Alf Andreas Grønli Simensen | 1993 |
| Styremedlem | Christian Breidlid | 1989 |
| Styremedlem | Marie Elisabeth Von Krogh | 1978 |
| Styremedlem | Brian Cliff Olguin | 1982 |
| Styremedlem | Marte Gundersen | 1997 |
| Regnskapsfører | VIEW GROUP AS987 260 335 | - |