- Org.nr.
- 948 716 240
- Telefon
- 911 52 125
- Adresse
- Ulstadvegen 8, 7540 Klæbu
- Hovedeier
- Myrbakken AS, 100 %
Preventor AS er et aksjeselskap innen all annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted, stiftet 1988.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 948 716 240
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.08.2026
- Stiftet
- 25.04.1988
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Ulstadvegen 8, 7540 Klæbu
- Telefon
- 911 52 125
- Postadresse
- Postboks 56
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 74.990 All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet stedAll annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted i Trondheim (243)
- Aksjekapital
- 161 400
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.preventor.no
Underenheter
1
- Preventor AS877 203 182 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rådgivende ingeniørvirksomhet innenfor tjenesteom- rådet Helse, Miljø, Sikkerhet, Internkontroll og Kvalitetssikring, samt delta i tilhørende forretningsvirksomhet.
Tidligere navn
- Myrbakken Eiendom AS19.02.1995 til 13.09.1996
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 448 862 | - | - | 4 331 054 | 950 898 |
| Sum driftsinntekter | 448 862 | 484 818 | 2 029 850 | 4 331 054 | 950 898 |
| Varekostnad | 10 621 | - | - | 1 603 042 | 296 400 |
| Lønnskostnad | 94 505 | - | - | 310 347 | 194 003 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 16 000 |
| Annen driftskostnad | 227 835 | - | - | 226 690 | 230 538 |
| Sum driftskostnader | 332 961 | 820 952 | 1 496 093 | 2 140 078 | 736 940 |
| Driftsresultat | 115 901 | −336 133 | 533 757 | 2 190 975 | 213 957 |
| Annen renteinntekt | 53 738 | - | - | 43 942 | 85 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 52 567 | - |
| Sum finansinntekter | 53 738 | 29 657 | 357 103 | 96 509 | 85 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 13 419 | - |
| Sum finanskostnader | - | 4 124 | 5 759 | 13 419 | - |
| Netto finans | 53 738 | 25 533 | 351 344 | 83 090 | 85 |
| Resultat før skatt | - | −310 600 | 885 101 | 2 274 065 | 214 042 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 39 769 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 499 236 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 1 774 829 | 174 273 |
| Resultat før skattekostnad | 169 639 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 169 639 | −310 600 | 691 225 | 1 774 829 | 174 273 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 169 639 | - | - | 1 774 829 | 174 273 |
| Totalresultat | 169 639 | - | - | 1 774 829 | 174 273 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 140 999 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 1 700 000 | - |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | - | 70 816 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 169 639 | - | - | 4 013 | 33 274 |
| Sum overføringer og disponeringer | 169 639 | - | - | 1 774 829 | 174 273 |
| Lån til foretak i samme konsern | 1 757 105 | - | - | 2 387 105 | 2 548 320 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 757 105 | - | - | 2 387 105 | 2 548 320 |
| Sum anleggsmidler | 1 757 105 | 2 542 105 | 2 437 105 | 2 387 105 | 2 548 320 |
| Kundefordringer | 20 364 | - | - | 324 363 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 366 | - | - | 6 292 | 27 333 |
| Sum fordringer | 20 730 | - | - | 330 655 | 27 333 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 527 294 | - | - | 2 658 616 | 390 312 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 527 294 | - | - | 2 658 616 | 390 312 |
| Sum omløpsmidler | 1 548 024 | 676 363 | 1 296 894 | 2 989 271 | 417 645 |
| Sum eiendeler | 3 305 129 | 3 218 469 | 3 733 999 | 5 376 376 | 2 965 964 |
| Aksjekapital | 161 400 | - | - | 161 400 | 161 400 |
| Overkurs | 38 600 | - | - | 38 600 | 38 600 |
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Annen egenkapital | 2 672 218 | - | - | 2 121 954 | 2 117 941 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 672 218 | 2 502 579 | 2 813 179 | 2 121 954 | 2 117 941 |
| Sum egenkapital | 2 872 218 | 2 702 579 | 3 013 179 | 2 321 954 | 2 317 941 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 13 891 | - | - | 349 426 | 120 563 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 479 262 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 15 746 | - | - | 23 851 | 10 897 |
| Utbytte | - | - | - | 1 700 000 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 90 790 | 180 768 |
| Annen kortsiktig gjeld | 403 274 | - | - | 411 093 | 335 795 |
| Sum kortsiktig gjeld | 432 911 | 515 890 | 720 820 | 3 054 421 | 648 023 |
| Sum gjeld | 432 911 | 515 890 | 720 820 | 3 054 422 | 648 023 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 305 129 | - | - | 5 376 376 | 2 965 964 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,58▲ | 1,31 | 1,80 | 0,98 | 0,64 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,15▼ | 0,19 | 0,24 | 1,32 | 0,28 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,2 %▲ | −8,8 % | 19,6 % | 54,8 % | 7,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 25,8 %▲ | −69,3 % | 26,3 % | 50,6 % | 22,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 37,8 %▲ | −64,1 % | 34,1 % | 41,0 % | 18,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 86,9 %▲ | 84,0 % | 80,7 % | 43,2 % | 78,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 74.990.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jan-Erik Vinnem | 1950 |
| Styrets leder | Jan-Erik Vinnem | 1950 |
| Styremedlem | Ester Elvrum Vinnem | 1954 |
| Varamedlem | John Erling Vinnem | 1975 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Myrbakken AS100,0 %Klæbu · 807 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Myrbakken AS
- Preventor AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.