- Org.nr.
- 927 432 005
- Adresse
- Brobekkveien 80C, 0582 Oslo
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat46 94684,8 % margin
Årsresultat46 97084,8 % margin
Egenkapital2 637 91781,5 % av eiendelene
Proff-Holding AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 432 005
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 23.06.2021
- Registrert
- 16.07.2021
- Adresse
- Brobekkveien 80C, 0582 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 43.221 RørleggerarbeidRørleggerarbeid i Oslo (550)
- Aksjekapital
- 40 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Å drive investeringsvirksomhet gjennom eierskap i aksjer, andeler, eiendom og annet. Videre å drive administrasjonstjenester og konsulenttjenester innen forretningsutvikling, økonomistyring og finansiering.
Tidligere navn
- M&B Holding AS16.07.2021 til 17.03.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 55 375 | 0 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 55 375 | 0 | 0 | - | 0 |
| Varekostnad | 5 242 | 0 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 3 187 | 301 770 | 46 824 | 49 582 | 54 442 |
| Sum driftskostnader | 8 429 | 301 770 | 46 824 | 49 582 | 54 442 |
| Driftsresultat | 46 946 | −301 770 | −46 824 | −49 582 | −54 442 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | - | - | 0 | 3 700 000 | - |
| Annen renteinntekt | 24 | 3 565 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 24 | 3 565 | 0 | 3 700 000 | 400 000 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Netto finans | 24 | 3 565 | 0 | 3 700 000 | 400 000 |
| Resultat før skatt | 46 970 | −298 205 | −46 824 | 3 650 418 | 345 558 |
| Årsresultat | 46 970 | −298 205 | −46 824 | 3 650 418 | 345 558 |
| Annen egenkapital | 46 970 | −298 205 | −46 824 | 3 650 418 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −46 824 | 3 650 418 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 166 000 | 166 000 | 166 000 | 100 000 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | 1 895 000 | 2 130 000 | - |
| Lån til foretak i samme konsern l, | 2 919 000 | 3 029 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 085 000 | 3 195 000 | 2 061 000 | 2 230 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 3 085 000 | 3 195 000 | 2 061 000 | 2 230 000 | 70 000 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 | - |
| Konsernfordringer | - | - | 0 | 1 080 000 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 53 640 | 0 | - | - | - |
| Sum fordringer | 53 640 | 0 | 0 | 1 080 000 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 100 037 | 58 766 | 835 736 | 25 976 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 100 037 | 58 766 | 835 736 | 25 976 | - |
| Sum omløpsmidler | 153 677 | 58 766 | 835 736 | 1 105 976 | 315 558 |
| Sum eiendeler | 3 238 677 | 3 253 766 | 2 896 736 | 3 335 976 | 385 558 |
| Aksjekapital | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 |
| Annen egenkapital | 2 597 917 | 2 550 947 | 2 849 152 | 2 895 976 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 2 597 917 | 2 550 947 | 2 849 152 | 2 895 976 | 45 558 |
| Sum egenkapital | 2 637 917 | 2 590 947 | 2 889 152 | 2 935 976 | 85 558 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 545 000 | 520 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 545 000 | 520 000 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 55 760 | 117 357 | 7 584 | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 25 463 | 0 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 55 760 | 142 820 | 7 584 | 400 000 | 300 000 |
| Sum gjeld | 600 760 | 662 820 | 7 584 | 400 000 | 300 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 238 677 | 3 253 766 | 2 896 736 | 3 335 976 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,76▲ | 0,41 | 110,20 | 2,76 | 1,05 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,23▼ | 0,26 | 0,00 | 0,14 | 3,51 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,4 %▲ | −9,7 % | −1,5 % | 196,2 % | 89,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 84,8 % | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 84,8 % | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 81,5 %▲ | 79,6 % | 99,7 % | 88,0 % | 22,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Proff-Holding AS84,8 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−25 %0255075100
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
Proff-Holding AS84,8 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−25 %0255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tarjei Langdalen Brørs | 1989 |
| Styrets leder | Jo Kristoffer Stendal Marring | 1984 |
| Styremedlem | Tarjei Langdalen Brørs | 1989 |
| Styremedlem | Aslak Koppang Larsen | 1968 |
| Revisor | NORVIK REVISJON AS823 191 022 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- B&L Holding AS50,0 %Ås · 50 ordinære aksjer
- JOKSM AS50,0 %Rasta · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- PROFF RØRSERVICE AS100,0 %920 045 685 · 100 ordinære aksjer
- Proff-Eiendom AS100,0 %927 866 218 · 30 ordinære aksjer
- PROFF SNEKKERSERVICE AS50,0 %930 347 698 · 15 ordinære aksjer
- PROFF TAKSTSERVICE AS50,0 %931 865 579 · 15 ordinære aksjer
- PROFF TOTAL AS50,0 %932 145 073 · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.