- Org.nr.
- 923 637 664
- Adresse
- Kvalebergveien 21, 4016 Stavanger
- Hovedeier
- Småtroll AS, 100 %
Driftsresultat33 8600,6 % margin
EBITDA154 036før av- og nedskrivninger
Årsresultat24 9670,5 % margin
Egenkapital68 6482,4 % av eiendelene
Proffsport AS er et aksjeselskap innen engroshandel med klær og skotøy, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 637 664
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 26.09.2019
- Registrert
- 18.10.2019
- Adresse
- Kvalebergveien 21, 4016 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Proffsport AS918 490 280 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av sportsklær, samt hva herved står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 5 277 490 | 2 308 657 | - | - | 1 856 565 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 38 585 |
| Sum driftsinntekter | 5 277 490 | 2 308 657 | 2 755 227 | 3 192 329 | 1 895 150 |
| Varekostnad | 3 239 720 | 620 545 | 1 434 985 | 1 876 153 | 1 155 480 |
| Lønnskostnad Il, | 1 188 747 | 1 118 493 | - | - | 503 506 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 120 176 | 10 015 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 694 987 | 553 822 | 166 233 | 260 974 | 219 091 |
| Sum driftskostnader | 5 243 630 | 2 302 876 | 2 755 108 | 2 985 462 | 1 878 077 |
| Driftsresultat | 33 860 | 5 780 | 119 | 206 866 | 17 073 |
| Annen renteinntekt | 398 | 2 158 | - | - | 494 |
| Annen finansinntekt | 207 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 605 | 2 158 | 1 397 | 880 | 494 |
| Annen rentekostnad | 1 562 | 1 354 | - | - | 0 |
| Annen finanskostnad | 893 | 1 333 | - | - | 1 055 |
| Sum finanskostnader | 2 455 | 2 686 | 1 459 | 1 276 | 1 055 |
| Netto finans | −1 851 | −528 | −62 | −396 | −561 |
| Resultat før skatt | - | - | 57 | 206 470 | 16 512 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 558 | 46 966 | 7 165 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 9 347 |
| Resultat før skattekostnad | 32 010 | 5 252 | - | - | - |
| Skattekostnad | 7 042 | 1 529 | - | - | - |
| Årsresultat | 24 967 | 3 723 | −501 | 159 504 | 9 347 |
| Annen egenkapital | 24 967 | 3 723 | - | - | 9 347 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 9 347 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 470 690 | 590 866 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 470 690 | 590 866 | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 470 690 | 590 866 | 0 | 0 | 0 |
| Varer | 1 968 200 | 1 674 500 | - | - | 404 076 |
| Sum varer | - | - | - | - | 404 076 |
| Kundefordringer | 164 591 | 218 229 | - | - | 235 130 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 719 | 36 021 | - | - | −179 438 |
| Sum fordringer | 166 310 | 254 250 | - | - | 55 692 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 218 841 | 168 896 | - | - | 196 432 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 218 841 | 168 896 | - | - | 196 432 |
| Sum omløpsmidler | 2 353 351 | 2 097 646 | 1 214 732 | 1 334 467 | 656 200 |
| Sum eiendeler | 2 824 041 | 2 688 513 | 1 214 732 | 1 334 467 | 656 200 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −1 000 | −1 000 | - | - | −1 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 29 000 | 29 000 | 29 000 | 29 000 | 29 000 |
| Annen egenkapital | 39 648 | 14 681 | - | - | 54 001 |
| Sum opptjent egenkapital | 39 648 | 14 681 | 10 958 | 11 515 | 54 001 |
| Sum egenkapital | 68 648 | 43 681 | 39 958 | 40 515 | 83 001 |
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Utsatt skatt | 7 705 | 662 | - | - | 1 035 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 7 705 | 662 | - | - | 1 035 |
| Konvertible lån | 0 | 0 | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | - | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 600 881 | 600 881 | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 324 076 | 324 076 | - | - | 324 076 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 924 957 | 924 957 | - | - | 324 076 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 324 076 | 324 076 | 325 111 |
| Leverandørgjeld | 578 336 | 598 112 | - | - | 79 404 |
| Betalbar skatt | 0 | 274 | - | - | 2 489 |
| Skyldige offentlige avgifter | 126 155 | 247 809 | - | - | 118 936 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 118 241 | 873 017 | - | - | 47 259 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 822 731 | 1 719 212 | 850 698 | 969 877 | 248 088 |
| Sum gjeld | 2 755 393 | 2 644 832 | 1 174 774 | 1 293 953 | 573 199 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 824 041 | 2 688 513 | - | - | 656 200 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,29▲ | 1,22 | 1,43 | 1,38 | 2,65 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 40,14▼ | 60,55 | 29,40 | 31,94 | 6,91 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,3 %▲ | 0,4 % | 0,1 % | 20,9 % | 2,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,6 %▲ | 0,3 % | 0,0 % | 6,5 % | 0,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,5 %▲ | 0,2 % | −0,0 % | 5,0 % | 0,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 2,4 %▲ | 1,6 % | 3,3 % | 3,0 % | 12,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Proffsport AS0,6 %
5,3 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %1234
Texcon AS0,4 % 1 145,6 mill.5 ansatte 2025
Proffsport AS0,6 % 5,3 mill.1 til 4 ansatte 2025
HELLY HANSEN AS1,9 % 3 940,0 mill.305 ansatte 2025
Eurosko Gruppen AS3,8 % 1 210,0 mill.84 ansatte 2025
0 %1234
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.420.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Lars Kalvig | 1966 |
| Styrets leder | Lars Kalvig | 1966 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Småtroll AS100,0 %Stavanger · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Småtroll AS
- Datatrykk AS100,0 %
- Fotofix Tingvoll AS100,0 %
- Proffsport AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.