- Org.nr.
- 921 524 757
- Adresse
- c/o Olaf Hansen AS, Ingvald Ystgaards veg 5, 7047 Trondheim
- Bransje
- Takarbeid
Driftsresultat444 4183,9 % margin
EBITDA489 019før av- og nedskrivninger
Årsresultat434 3213,8 % margin
Egenkapital1 848 15656,0 % av eiendelene
Profftak Trøndelag AS er et aksjeselskap innen takarbeid, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 524 757
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 01.10.2026
- Stiftet
- 14.08.2018
- Registrert
- 11.10.2018
- Adresse
- c/o Olaf Hansen AS, Ingvald Ystgaards veg 5, 7047 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 43.410 TakarbeidTakarbeid i Trondheim (63)
- Aksjekapital
- 300 000
- Ansatte
- 9
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Profftak Trøndelag AS921 562 802 · TRONDHEIM9 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Leveranse av varer og tjenester innen bygg- og entreprise, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 11 332 520 | 11 440 195 | 12 440 041 | 12 492 140 | 8 510 080 |
| Annen driftsinntekt | 38 793 | 35 136 | 20 442 | 20 226 | −10 027 |
| Sum driftsinntekter | 11 371 313 | 11 475 331 | 12 460 483 | 12 512 366 | 8 500 053 |
| Varekostnad | 5 073 126 | 6 275 853 | 6 075 155 | 6 036 241 | 4 473 995 |
| Lønnskostnad | 4 917 476 | 3 983 532 | 4 214 804 | 3 666 885 | 2 751 287 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 44 601 | 14 088 | 16 200 | 18 700 | 18 780 |
| Annen driftskostnad | 891 693 | 921 140 | 1 107 005 | 766 618 | 711 197 |
| Sum driftskostnader | 10 926 895 | 11 194 612 | 11 413 164 | 10 488 444 | 7 955 259 |
| Driftsresultat | 444 418 | 280 719 | 1 047 320 | 2 023 922 | 544 794 |
| Annen renteinntekt | 77 185 | 58 334 | 48 908 | 1 188 | 15 934 |
| Sum finansinntekter | 77 185 | 58 334 | 48 908 | 1 188 | 15 934 |
| Annen rentekostnad | 44 | 16 168 | 896 | 1 779 | 735 |
| Sum finanskostnader | 44 | 16 168 | 896 | 1 779 | 735 |
| Netto finans | 77 141 | 42 166 | 48 012 | −591 | 15 199 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 095 332 | 2 023 331 | 559 993 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 123 199 |
| Resultat før skattekostnad | 521 559 | 322 885 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 87 238 | 72 104 | 282 091 | 447 483 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 813 241 | 1 575 848 | 436 794 |
| Årsresultat | 434 321 | 250 781 | 813 241 | 1 575 848 | 436 794 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 434 321 | 250 781 | 813 241 | 1 575 848 | 436 794 |
| Totalresultat | 434 321 | 250 781 | 813 241 | 1 575 848 | 436 794 |
| Ordinært utbytte | 400 000 | - | 600 000 | 800 000 | 400 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | 34 321 | 250 781 | 213 241 | 775 848 | 36 794 |
| Sum overføringer og disponeringer | 434 321 | 250 781 | 813 241 | 1 575 848 | 436 794 |
| Maskiner og anlegg | 16 180 | - | 26 956 | 7 500 | 17 500 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 261 936 | 6 825 | 15 525 | 24 225 | 32 925 |
| Sum varige driftsmidler | 278 116 | - | 42 481 | - | 50 425 |
| Andre langsiktige fordringer | 69 675 | 81 671 | 114 667 | 161 815 | 124 204 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 69 675 | 81 671 | 114 667 | 161 815 | 124 204 |
| Sum anleggsmidler | 347 791 | 110 064 | 157 148 | 193 540 | 194 756 |
| Kundefordringer | 384 027 | 323 626 | 452 061 | 1 911 981 | 416 815 |
| Andre kortsiktige fordringer | 65 791 | 67 395 | 40 439 | 19 027 | 41 029 |
| Sum fordringer | 449 818 | 391 020 | 492 500 | 1 931 009 | 457 844 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 500 388 | 2 552 741 | 3 515 105 | 2 694 043 | 1 925 415 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 500 388 | 2 552 741 | 3 515 105 | 2 694 043 | 1 925 415 |
| Sum omløpsmidler | 2 950 206 | 2 943 762 | 4 007 605 | 4 625 051 | 2 383 259 |
| Sum eiendeler | 3 297 997 | 3 053 826 | 4 164 753 | 4 818 591 | 2 578 015 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 20 127 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 20 127 |
| Aksjekapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Annen egenkapital | 1 548 156 | 1 513 835 | 1 263 055 | 1 049 814 | 273 966 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 548 156 | 1 513 835 | 1 263 055 | 1 049 814 | 273 966 |
| Sum egenkapital | 1 848 156 | 1 813 835 | 1 563 055 | 1 349 814 | 573 966 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 427 356 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 427 356 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 292 317 | 298 080 | 392 340 | 1 010 020 | 607 566 |
| Betalbar skatt | 87 238 | 72 104 | 709 447 | - | 187 512 |
| Skyldig offentlige avgifter | 547 220 | 457 225 | 437 418 | 768 675 | 478 692 |
| Utbytte | - | - | 600 000 | 800 000 | 400 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 523 066 | 412 581 | 462 493 | 462 726 | 330 279 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 449 841 | 1 239 990 | 2 601 698 | - | 2 004 049 |
| Sum gjeld | 1 449 841 | 1 239 990 | 2 601 698 | 3 468 777 | 2 004 049 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 297 997 | 3 053 826 | 4 164 753 | - | 2 578 015 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,03▼ | 2,37 | 1,54 | - | 1,19 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,78▲ | 0,68 | 1,66 | 2,57 | 3,49 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 16,4 %▲ | 9,4 % | 24,4 % | 54,8 % | 21,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,9 %▲ | 2,4 % | 8,4 % | 16,2 % | 6,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,8 %▲ | 2,2 % | 6,5 % | 12,6 % | 5,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 56,0 %▼ | 59,4 % | 37,5 % | 28,0 % | 22,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 263 479
- Resultat per ansatt, kroner
- 49 380
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Profftak Trøndelag AS3,9 %
11,4 mill. 9 ansatte 2025
−10 %−505
Protan Entreprenør AS−8,0 % 377,3 mill.170 ansatte 2025
FLØYSAND TAK AS2,6 % 308,1 mill.155 ansatte 2025
A. Hansen Gruppen AS3,2 % 251,5 mill.107 ansatte 2025
Profftak Trøndelag AS3,9 % 11,4 mill.9 ansatte 2025
−10 %−505
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.410.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stein Indergård | 1966 |
| Styrets leder | Sture Johansen | 1954 |
| Styremedlem | Tore Waagenes | 1964 |
| Styremedlem | Torgeir Rønning | 1961 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | TIDY ACCOUNT AS996 131 416 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Majoen AS25,0 %Tiller · 75 000 ordinære aksjer
- Stingri Holding AS25,0 %Sjetnemarka · 75 000 ordinære aksjer
- BEYER INVEST AS25,0 %Trondheim · 75 000 ordinære aksjer
- S E Holding AS25,0 %Trondheim · 75 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.