- Org.nr.
- 992 506 660
- Telefon
- 92636130
- Adresse
- Heirønningen 11, 3947 Langangen
- Hovedeier
- SGI EIENDOM AS, 85 %
Driftsresultat−5 215 665−9,9 % margin
Årsresultat−4 627 025−8,8 % margin
Egenkapital14 165 07053,2 % av eiendelene
Ansatte14i Aa‑registeret
Profil Montasje AS er et aksjeselskap innen annen ferdiggjøring av bygninger, stiftet 2008.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
Underenheter
1
- Profil Montasje AS872 386 742 · PORSGRUNN12 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Montering av stålbygg, himlinger og blikkenslagerarbeid med tilhørende virksomheter, kjøp og salg av fast eiendom, eie aksjer i andre selskap, samt annen virksomhet som står i naturlig tilknytning til dette.
Tidligere navn
- KM-Datter AS11.04.2008 til 20.09.2008
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 52 451 108 | 55 470 767 | - | 61 670 939 | 59 903 237 |
| Annen driftsinntekt | 356 651 | 309 232 | - | 220 000 | 105 200 |
| Sum driftsinntekter | 52 807 759 | 55 779 999 | 96 930 015 | 61 890 939 | 60 008 437 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | −13 895 | −373 888 | - | 0 | - |
| Varekostnad | 34 944 935 | 31 785 275 | - | 33 282 811 | 35 456 646 |
| Lønnskostnad l, 2, 3, | - | - | - | - | 12 595 081 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 455 796 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 14 475 146 | - |
| Lønnskostnad Il, | 12 221 320 | 13 400 676 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 1 176 685 | 1 220 298 | - | 522 650 | - |
| Annen driftskostnad | 9 694 378 | 10 140 690 | - | 4 978 418 | 4 315 095 |
| Sum driftskostnader | 58 023 424 | 56 173 050 | 87 298 267 | 53 259 025 | 52 822 617 |
| Driftsresultat | −5 215 665 | −393 052 | 9 631 747 | 8 631 913 | 7 185 820 |
| Annen renteinntekt | 322 063 | 508 722 | - | 171 281 | 5 091 |
| Annen finansinntekt | 7 266 | 4 824 | - | 686 | - |
| Sum finansinntekter | 329 329 | 513 546 | 248 382 | 171 967 | 5 091 |
| Annen rentekostnad | 73 520 | 115 552 | - | 56 177 | 44 988 |
| Annen finanskostnad | 16 629 | 18 950 | - | 3 022 | 10 380 |
| Sum finanskostnader | 90 148 | 134 502 | 262 246 | 59 199 | 55 368 |
| Netto finans | 239 181 | 379 044 | −13 864 | 112 768 | −50 277 |
| Resultat før skatt | - | - | 9 617 883 | - | 7 135 543 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 1 575 156 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 5 560 387 |
| Resultat før skattekostnad | −4 976 484 | −14 008 | - | 8 744 682 | - |
| Skattekostnad | −349 459 | 11 214 | - | 1 928 142 | - |
| Årsresultat | −4 627 025 | −25 222 | 7 533 171 | 6 816 540 | 5 560 387 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 5 560 387 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 4 000 000 | - |
| Konsernbidrag | - | - | - | 1 224 193 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −4 627 025 | −25 222 | - | 1 592 347 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −4 627 025 | −25 222 | - | 6 816 540 | 5 560 387 |
| Utsatt skattefordel | 333 878 | - | - | 42 406 | 172 669 |
| Sum immaterielle eiendeler | 333 878 | - | - | 42 406 | 172 669 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | - | - | 1 804 099 |
| Maskiner og anlegg | 333 763 | 508 066 | - | 294 499 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 1 873 262 | 3 166 194 | - | 2 318 600 | - |
| Sum varige driftsmidler | 2 207 025 | 3 674 260 | - | 2 613 099 | 1 804 099 |
| Investering i datterselskap | - | - | - | 2 377 193 | 1 153 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 2 377 193 | 1 153 000 |
| Sum anleggsmidler | 2 540 903 | 3 674 260 | 4 510 016 | 5 032 698 | 3 129 768 |
| Varer | 1 001 767 | 987 872 | - | 934 226 | 934 250 |
| Sum varer | 1 001 767 | 987 872 | - | 934 226 | 934 250 |
| Kundefordringer | 5 762 574 | 12 416 559 | - | 3 654 523 | 10 906 301 |
| Andre fordringer | 965 503 | 849 697 | - | 602 347 | 535 215 |
| Konsernfordringer | - | - | - | 87 736 | 87 736 |
| Sum fordringer | 6 728 077 | 13 266 256 | - | 4 344 607 | 11 529 252 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 16 380 096 | 10 457 423 | - | 19 443 285 | 4 999 492 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 16 380 096 | 10 457 423 | - | 19 443 285 | 4 999 492 |
| Sum omløpsmidler | 24 109 940 | 24 711 551 | 33 302 567 | 24 722 118 | 17 462 994 |
| Sum eiendeler | 26 650 843 | 28 385 811 | 37 812 582 | 29 754 816 | 20 592 763 |
| Selskapskapital | 1 000 000 | 1 000 000 | - | 1 000 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
| Annen egenkapital | 13 165 070 | 17 792 095 | - | 12 195 978 | 9 379 439 |
| Sum opptjent egenkapital | 13 165 070 | 17 792 095 | 17 817 316 | 12 195 978 | 9 379 439 |
| Sum egenkapital | 14 165 070 | 18 792 095 | 18 817 316 | 13 195 978 | 10 379 439 |
| Utsatt skatt | 0 | 15 581 | - | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 15 581 | - | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 291 997 | 970 523 | - | 1 302 287 | 1 199 032 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 291 997 | 970 523 | - | 1 302 287 | 1 199 032 |
| Sum langsiktig gjeld | 291 997 | 986 104 | 1 401 730 | 1 302 287 | 1 199 032 |
| Leverandørgjeld | 7 106 600 | 4 917 816 | - | 3 443 773 | 1 713 863 |
| Betalbar skatt | 0 | 183 902 | - | 1 452 594 | 1 515 615 |
| Skyldige offentlige avgifter | 2 168 105 | 2 153 988 | - | 2 025 931 | 3 905 236 |
| Utbytte | - | - | - | 4 000 000 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 1 569 478 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 919 071 | 1 351 907 | - | 2 764 775 | 1 879 578 |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 193 775 | 8 607 613 | 17 593 536 | 15 256 551 | 9 014 292 |
| Sum gjeld | 12 485 773 | 9 593 717 | 18 995 266 | 16 558 838 | 10 213 324 |
| Sum egenkapital og gjeld | 26 650 843 | - | - | 29 754 816 | 20 592 763 |
| å kr 10 000,00) | - | - | - | - | 1 000 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,98▼ | 2,87 | 1,89 | 1,62 | 1,94 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,88▲ | 0,51 | 1,01 | 1,25 | 0,98 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −17,8 %▼ | 0,4 % | 29,2 % | 35,0 % | 34,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −9,9 %▼ | −0,7 % | 9,9 % | 13,9 % | 12,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −8,8 %▼ | −0,0 % | 7,8 % | 11,0 % | 9,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 53,2 %▼ | 66,2 % | 49,8 % | 44,3 % | 50,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 3 771 983
- Resultat per ansatt, kroner
- −372 548
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Profil Montasje AS−9,9 %
52,8 mill. 14 ansatte 2025
−50 %050100
Profil Montasje AS−9,9 % 52,8 mill.14 ansatte 2025
OSLO MURMESTERBEDRIFT AS12,5 % 299,1 mill.61 ansatte 2025
Bøttger AS16,8 % 213,1 mill.35 ansatte 2025
Scheldebouw B.V. NUF98,5 % 280,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2023
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.350.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Sven Sandersen | 1964 |
| Styrets leder | Trond Ingvaldsen | 1965 |
| Styremedlem | Sven Sandersen | 1964 |
| Revisor | REVISJONSSELSKAPET AS974 481 596 | - |
| Regnskapsfører | ONE ACCOUNTING AS820 585 402 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SGI EIENDOM AS85,0 %Skien · 85 ordinære aksjer
- ODD SVERRE LUNDEBERG15,0 %f. 1960 · Skien · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- SSI AS
- SGI EIENDOM AS70,0 %
- Grenland Bobilsenter AS100,0 %
- Bjørge Karosseri AS100,0 %
- Stålteknikk AS51,0 %
- Profil Montasje AS85,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.