- Org.nr.
- 997 722 043
- Adresse
- Hegdalveien 61, 3261 Larvik
Driftsresultat−60 279ikke oppgitt
Årsresultat1 000 000ikke oppgitt
Egenkapital2 161 00912,0 % av eiendelene
Profilkompaniet AS er et aksjeselskap innen produksjon av dører og vinduer av metall, stiftet 2011.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 997 722 043
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.09.2026
- Stiftet
- 17.11.2011
- Registrert
- 14.12.2011
- Adresse
- Hegdalveien 61, 3261 Larvik
- Kommune
- Larvik
- Aksjekapital
- 250 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringer i andre selskaper med virksomhet innen industriell produksjon og salg, samt hva dermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 60 279 | - | - | 45 471 | 46 109 |
| Sum driftskostnader | 60 279 | 58 666 | 39 870 | 45 471 | 46 109 |
| Driftsresultat | −60 279 | −58 666 | −39 870 | −45 471 | −46 109 |
| Inntekt på investering i annet foretak i samme konsern | 1 000 000 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 21 | - | - | 21 | - |
| Annen finansinntekt | 812 233 | - | - | 545 510 | 1 300 000 |
| Sum finansinntekter | 1 812 254 | 810 060 | 715 048 | 545 531 | 1 300 000 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 751 975 | - | - | 500 060 | 193 738 |
| Sum finanskostnader | 751 975 | 751 394 | 675 179 | 500 060 | 193 738 |
| Netto finans | 1 060 279 | 58 666 | 39 869 | 45 471 | 1 106 262 |
| Resultat før skatt | - | 0 | −1 | 0 | 1 060 153 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 167 234 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 0 | 892 919 |
| Resultat før skattekostnad | 1 000 000 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 1 000 000 | 0 | 0 | 0 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 000 000 | - | - | - | 892 919 |
| Totalresultat | 1 000 000 | - | - | - | 892 919 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 300 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 000 000 | - | - | - | 592 919 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 000 000 | - | - | - | 892 919 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investering i datterselskap | 16 123 925 | - | - | 16 123 925 | 16 123 925 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 16 123 925 | - | - | 16 123 925 | 16 123 925 |
| Sum anleggsmidler | 16 123 925 | 16 123 925 | 16 123 925 | 16 123 925 | 16 123 925 |
| Andre kortsiktige fordringer | 812 233 | - | - | 545 510 | 1 000 000 |
| Konsernfordringer | 1 000 000 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 812 233 | - | - | 545 510 | 1 000 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 6 206 | - | - | 29 051 | 74 483 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 6 206 | - | - | 29 051 | 74 483 |
| Sum omløpsmidler | 1 818 439 | 844 136 | 716 229 | 574 561 | 1 074 483 |
| Sum eiendeler | 17 942 364 | 16 968 061 | 16 840 154 | 16 698 486 | 17 198 408 |
| Aksjekapital | 250 000 | - | - | 1 000 000 | 2 000 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 1 000 000 | 2 000 000 |
| Annen egenkapital | 1 911 009 | - | - | 911 009 | 911 009 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 911 009 | 911 009 | 911 009 | 911 009 | 911 009 |
| Sum egenkapital | 2 161 009 | 1 161 009 | 1 161 009 | 1 911 009 | 2 911 009 |
| Langsiktig konserngjeld | 15 781 355 | - | - | 14 787 477 | 14 119 566 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 15 781 355 | - | - | 14 787 477 | 14 119 566 |
| Sum langsiktig gjeld | 15 781 355 | 15 807 052 | 15 679 145 | 14 787 477 | 14 119 566 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 167 234 |
| Sum kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 167 833 |
| Sum gjeld | 15 781 355 | 15 807 052 | 15 679 145 | 14 787 477 | 14 287 398 |
| Sum egenkapital og gjeld | 17 942 364 | - | - | 16 698 486 | 17 198 408 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 6,40 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 7,30▼ | 13,61 | 13,50 | 7,74 | 4,91 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,0 %▲ | 4,4 % | 4,0 % | 3,0 % | 7,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 12,0 %▲ | 6,8 % | 6,9 % | 11,4 % | 16,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ola Guren | 1984 |
| Styrets leder | Ola Guren | 1984 |
| Styremedlem | Åsta Wærnes | 1966 |
| Styremedlem | Ann Charlott Rosenquist | 1966 |
| Revisor | RE REVISJON AS818 091 702 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- OLA GUREN70,0 %f. 1984 · Larvik · 1 400 ordinære aksjer
- ÅSTA WÆRNES20,0 %f. 1966 · Larvik · 400 ordinære aksjer
- ANN CHARLOTT ROSENQUIST10,0 %f. 1966 · Larvik · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 979 968 469 · 200 ordinære aksjer
- APS Eiendomsselskap AS90,0 %919 576 332 · 1 080 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.