- Org.nr.
- 928 959 562
- Adresse
- Framveien 26, 1177 Oslo
Driftsresultat−61 455−3,3 % margin
Årsresultat−49 562−2,7 % margin
Egenkapital−56 750−45,6 % av eiendelene
Promotion Player Management AS er et aksjeselskap innen formidlingstjenester tilknyttet forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 959 562
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.10.2026
- Stiftet
- 01.02.2022
- Registrert
- 21.03.2022
- Adresse
- Framveien 26, 1177 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 82.400 Formidlingstjenester tilknyttet forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet stedFormidlingstjenester tilknyttet forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted i Oslo (64)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Promotion Player Management AS929 122 739 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Ulike konsulenttjenester innen fotball, særlig knyttet til rådgiving, og kjøp og salg av fotballspillere.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 855 332 | 1 950 937 | 985 764 | 76 000 |
| Varekostnad | - | - | 4 000 | - |
| Lønnskostnad | - | 1 019 310 | 512 102 | - |
| Annen driftskostnad | - | 919 833 | 465 200 | 126 629 |
| Sum driftskostnader | 1 916 786 | 1 939 143 | 981 302 | 126 629 |
| Driftsresultat | −61 455 | 11 794 | 4 462 | −50 629 |
| Sum finansinntekter | 13 974 | 2 734 | 1 544 | - |
| Sum finanskostnader | 2 081 | 1 153 | 371 | - |
| Netto finans | 11 893 | 1 581 | 1 173 | 0 |
| Resultat før skatt | −49 562 | 13 376 | 5 635 | −50 629 |
| Årsresultat | −49 562 | 13 376 | 5 635 | −50 629 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum omløpsmidler | 124 413 | 292 114 | 408 509 | 73 393 |
| Sum eiendeler | 124 413 | 292 114 | 408 509 | 73 393 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Sum opptjent egenkapital | −81 180 | −31 618 | −44 994 | −50 629 |
| Sum egenkapital | −56 750 | −7 188 | −20 564 | −26 199 |
| Sum langsiktig gjeld | 29 522 | 23 694 | 80 167 | 95 135 |
| Sum kortsiktig gjeld | 151 641 | 275 608 | 348 906 | 4 457 |
| Sum gjeld | 181 163 | 299 302 | 429 073 | 99 592 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,82▼ | 1,06 | 1,17 | 16,47 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −3,19▲ | −41,64 | −20,87 | −3,80 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −22,8 %▼ | 4,1 % | 2,5 % | −69,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −3,3 %▼ | 0,6 % | 0,5 % | −66,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −2,7 %▼ | 0,7 % | 0,6 % | −66,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −45,6 %▼ | −2,5 % | −5,0 % | −35,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Promotion Player Management AS−3,3 %
1,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %0204060
Promotion Player Management AS−3,3 % 1,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Becour AS−0,5 % 167,9 mill.16 ansatte 2025
VEND MARKETPLACES AS28,6 % 3 997,7 mill.665 ansatte 2025
VISMA ADVANTAGE AS53,3 % 90,9 mill.31 ansatte 2025
−20 %0204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 82.400.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Eskil Olsen Hemmingby | 1995 |
| Styrets leder | Dan Eggen | 1970 |
| Styremedlem | Eskil Olsen Hemmingby | 1995 |
| Regnskapsfører | ECIT HARESTUA AS980 015 033 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- DAN EGGEN HOLDING AS50,0 %Oslo · 15 000 ordinære aksjer
- Hemmingby Holding AS50,0 %Oslo · 15 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.