- Org.nr.
- 995 594 447
- Telefon
- 924 49 363
- Adresse
- Daugstadvegen 445, 6392 Vikebukt
Driftsresultat−21 996−4,5 % margin
Årsresultat−222 083−45,5 % margin
Egenkapital−3 370 062−190,1 % av eiendelene
PROPHYLAXIA SIGNS AS er et aksjeselskap innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk, stiftet 2010.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 995 594 447
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 24.05.2010
- Registrert
- 09.06.2010
- Adresse
- Daugstadvegen 445, 6392 Vikebukt
- Telefon
- 924 49 363
- Kommune
- Vestnes
- Aksjekapital
- 150 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- PROPHYLAXIA SIGNS AS995 613 727 · VESTNES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Forske og utvikle bioteknologiske produkter innen signalsubstanser hovedsakelig til akvanæringen, selge og markedsføre disse, samt å delta i annen virksomhet med beslektet type aktivitet.
Tidligere navn
- Prophylaxia Pheromones AS09.06.2010 til 07.04.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 2 354 460 | 1 595 940 | - |
| Sum driftsinntekter | 487 872 | 3 859 416 | 2 354 460 | 1 595 940 | 1 815 613 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | - | - | −1 367 408 | 1 111 579 | - |
| Varekostnad | - | 2 110 817 | 2 387 715 | 8 807 | - |
| Annen driftskostnad | - | 459 360 | 300 441 | 261 430 | - |
| Sum driftskostnader | 509 868 | 2 937 670 | 1 320 748 | 1 381 817 | 3 035 923 |
| Driftsresultat | −21 996 | 921 746 | 1 033 712 | 214 123 | −1 220 310 |
| Annen renteinntekt | - | - | 4 268 | - | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 74 036 | - | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 11 093 | 78 304 | 0 | 59 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | 759 017 | 1 926 582 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | 173 131 | 1 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | 94 | - | - |
| Sum finanskostnader | 200 087 | 392 043 | 932 242 | 1 926 583 | 819 901 |
| Netto finans | −200 087 | −380 950 | −853 938 | −1 926 583 | −819 842 |
| Resultat før skatt | −222 083 | 540 796 | 179 775 | −1 712 460 | −2 040 152 |
| Årsresultat | −222 083 | 540 796 | 179 775 | −1 712 460 | −2 040 152 |
| Udekket tap | - | - | 179 775 | −1 712 460 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 179 775 | −1 712 460 | - |
| Utsatt skattefordel | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Varer | - | - | 4 581 441 | 1 141 032 | - |
| Sum varer | - | - | 4 581 441 | 1 141 032 | - |
| Kundefordringer | - | - | 733 830 | 472 350 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 200 | 148 | - |
| Sum fordringer | - | - | 734 030 | 472 498 | - |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 100 247 | 607 792 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 100 247 | 607 792 | - |
| Sum omløpsmidler | 1 772 540 | 2 461 048 | 5 415 718 | 2 221 322 | 5 106 335 |
| Sum eiendeler | 1 772 540 | 2 461 048 | 5 415 718 | 2 221 322 | 5 106 335 |
| Aksjekapital | - | - | 150 000 | 150 000 | - |
| Overkurs | - | - | 8 334 925 | 8 334 925 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 8 484 925 | 8 484 925 | 8 484 925 | 8 484 925 | 8 484 925 |
| Udekket tap | - | - | 12 173 700 | 12 353 474 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −11 854 987 | −11 632 904 | −12 173 700 | −12 353 474 | −10 641 014 |
| Sum egenkapital | −3 370 062 | −3 147 979 | −3 688 775 | −3 868 549 | −2 156 089 |
| Utsatt skatt | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 6 406 134 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 6 406 134 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 3 685 119 | 6 406 134 | 0 | 6 917 703 |
| Leverandørgjeld | - | - | 2 090 121 | 23 553 | - |
| Betalbar skatt | - | - | 0 | 0 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 39 787 | 89 580 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 0 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 568 451 | 332 454 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 032 396 | 1 923 908 | 2 698 359 | 6 089 872 | 344 721 |
| Sum gjeld | 5 142 602 | 5 609 027 | 9 104 492 | 6 089 872 | 7 262 424 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 5 415 718 | 2 221 322 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,72▲ | 1,28 | 2,01 | 0,36 | 14,81 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,53▲ | −1,78 | −2,47 | −1,57 | −3,37 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,0 %▼ | 23,7 % | 29,1 % | 5,8 % | −23,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −4,5 %▼ | 23,9 % | 43,9 % | 13,4 % | −67,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −45,5 %▼ | 14,0 % | 7,6 % | −107,3 % | −112,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −190,1 %▼ | −127,9 % | −68,1 % | −174,2 % | −42,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
PROPHYLAXIA SIGNS AS−4,5 %
0,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−7,5 %−5,0−2,50,02,5
NORCE RESEARCH AS−6,7 % 1 303,6 mill.730 ansatte 2025
PROPHYLAXIA SIGNS AS−4,5 % 0,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
INSTITUTT FOR ENERGITEKNIKK STI1,0 % 1 097,2 mill.559 ansatte 2025
Sintef AS1,3 % 2 987,4 mill.1 509 ansatte 2025
−7,5 %−5,0−2,50,02,5
De tre andre er de største selskapene i næringskode 72.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ivar Gulla | 1968 |
| Styrets leder | Bjørn-Vegard Løvik | 1978 |
| Styremedlem | Ivar Gulla | 1968 |
| Regnskapsfører | PRAVDA ACCOUNTING AS912 194 272 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SIGNS SAS49,0 %84400, Apt · 73 500 ordinære aksjer
- ALSCO AQUA AS40,8 %Vikebukt · 61 200 ordinære aksjer
- Akvaprosjekter AS10,2 %Vikebukt · 15 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.