- Org.nr.
- 999 327 613
- Telefon
- 994 48 930
- Adresse
- Torhaugvegen 31, 6409 Molde
Driftsresultat−78 692−0,7 % margin
Årsresultat−462 400−3,9 % margin
Egenkapital156 0041,9 % av eiendelene
Ansatte5i Aa‑registeret
Prorailing Scandinavia AS er et aksjeselskap innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 999 327 613
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 03.12.2012
- Registrert
- 07.01.2013
- Adresse
- Torhaugvegen 31, 6409 Molde
- Telefon
- 994 48 930
- Postadresse
- Julsundvegen 113
- Kommune
- Aukra
- Aksjekapital
- 530 000
- Hjemmeside
- www.prorailing.no
Underenheter
1
- Prorailing Scandinavia AS999 532 497 · AUKRA5 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Distribusjon av profiler, beslag og annet utstyr til glass- og stålindustrien i Skandinavia og å utføre tjenester som inngår som en naturlig del av denne virksomheten, samt deltagelse i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 12 025 306 | 8 469 787 | 10 708 622 | 11 930 347 | 7 349 573 |
| Annen driftsinntekt | −143 763 | 1 885 | 35 | - | 265 |
| Sum driftsinntekter | 11 881 543 | 8 471 672 | 10 708 657 | 11 930 712 | 7 349 838 |
| Varekostnad | 6 066 216 | 6 542 806 | 6 636 827 | 8 012 038 | 5 084 325 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 821 592 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 25 000 |
| Lønnskostnad Il, | 3 018 425 | 2 145 077 | 1 619 356 | 1 504 397 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 8 215 | 10 000 | 57 400 | 49 300 | - |
| Annen driftskostnad | 2 867 378 | 2 261 014 | 1 785 905 | 1 759 130 | 1 149 814 |
| Sum driftskostnader | 11 960 234 | 10 958 897 | 10 099 487 | 11 324 865 | 7 080 730 |
| Driftsresultat | −78 692 | −2 487 225 | 609 169 | 605 847 | 269 107 |
| Annen renteinntekt | 753 | 678 | 1 508 | 819 | 516 |
| Annen finansinntekt | 39 695 | 3 745 | 3 362 | 172 558 | - |
| Sum finansinntekter | 40 448 | 4 423 | 4 870 | 173 377 | 516 |
| Annen rentekostnad | 358 260 | 101 065 | 51 180 | 0 | 6 715 |
| Annen finanskostnad | 65 896 | 75 499 | 152 903 | 547 925 | - |
| Sum finanskostnader | 424 156 | 176 563 | 204 083 | 547 925 | 6 715 |
| Netto finans | −383 708 | −172 140 | −199 213 | −374 548 | −6 198 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 262 909 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 262 909 |
| Resultat før skattekostnad | −462 400 | −2 659 365 | 409 957 | 231 299 | - |
| Skattekostnad | 0 | −6 097 | 72 056 | 0 | - |
| Årsresultat | −462 400 | −2 653 268 | 337 900 | 231 299 | 262 909 |
| Udekket tap | −462 400 | −2 417 596 | 102 228 | 231 299 | 262 909 |
| Annen egenkapital | 0 | −235 672 | 235 672 | 0 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 337 900 | 231 299 | 262 909 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Maskiner og anlegg | 37 917 | 37 917 | 47 917 | 72 917 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 90 577 | 0 | 105 300 | 137 700 | 97 917 |
| Sum varige driftsmidler | 128 494 | 37 917 | 153 217 | 210 617 | 97 917 |
| Andre langsiktige fordringer | 0 | 282 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 282 000 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 128 494 | 319 917 | 153 217 | 210 617 | 97 917 |
| Varer | 2 754 936 | 2 091 129 | 2 422 847 | 2 266 131 | 632 411 |
| Sum varer | - | - | 2 422 847 | 2 266 131 | 632 411 |
| Kundefordringer | 1 651 160 | 588 852 | 1 121 772 | 1 439 445 | 796 937 |
| Andre kortsiktige fordringer | 3 004 703 | 212 838 | 23 200 | 23 200 | - |
| Sum fordringer | 4 655 863 | 801 690 | 1 144 972 | 1 462 645 | 796 937 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 806 169 | 176 354 | 463 524 | 15 156 | 154 740 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 806 169 | 176 354 | 463 524 | 15 156 | 154 740 |
| Sum omløpsmidler | 8 216 968 | 3 069 173 | 4 031 343 | 3 743 932 | 1 584 088 |
| Sum eiendeler | 8 345 462 | 3 389 090 | 4 184 560 | 3 954 549 | 1 682 005 |
| Aksjekapital | 530 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Overkurs | 2 506 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 036 000 | 36 000 | 36 000 | 36 000 | 36 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 235 672 | 0 | - |
| Udekket tap | 2 879 996 | 2 417 596 | 0 | 102 228 | 333 527 |
| Sum opptjent egenkapital | −2 879 996 | - | 235 672 | - | −333 527 |
| Sum egenkapital | 156 004 | −2 381 596 | 271 672 | −66 228 | −297 527 |
| Utsatt skatt | - | - | 6 097 | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | 6 097 | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 4 031 360 | 3 656 500 | 1 906 500 | - | 1 206 500 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 031 360 | 3 656 500 | 1 906 500 | 1 206 500 | 1 206 500 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 1 912 597 | 1 206 500 | 1 206 500 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 85 | 783 162 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 2 747 412 | 810 063 | 615 165 | 2 282 791 | 337 769 |
| Betalbar skatt | - | - | 65 959 | 0 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 793 851 | 218 368 | 698 856 | 375 414 | 337 065 |
| Annen kortsiktig gjeld | 616 750 | - | 620 310 | - | 98 198 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 158 098 | 2 114 186 | 2 000 290 | 2 814 277 | 773 032 |
| Sum gjeld | 8 189 458 | 5 770 686 | 3 912 887 | 4 020 777 | 1 979 532 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 345 462 | 3 389 090 | 4 184 560 | 3 954 549 | 1 682 005 |
| aksjer å kr 1.00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,98▲ | 1,59 | 2,02 | 1,33 | 2,05 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 52,50▲ | −2,42 | 14,40 | −60,71 | −6,65 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,7 %▲ | −65,6 % | 15,1 % | 27,6 % | 16,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −0,7 %▲ | −29,5 % | 5,7 % | 5,1 % | 3,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −3,9 %▲ | −31,5 % | 3,2 % | 1,9 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 1,9 %▲ | −70,3 % | 6,5 % | −1,7 % | −17,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 376 309
- Resultat per ansatt, kroner
- −15 738
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Prorailing Scandinavia AS−0,7 %
11,9 mill. 5 ansatte 2025
−2 %0246
Prorailing Scandinavia AS−0,7 % 11,9 mill.5 ansatte 2025
Byggmakker Handel AS−0,4 % 6 243,2 mill.1 375 ansatte 2025
Optimera AS−0,4 % 11 234,1 mill.2 661 ansatte 2025
Mestergruppen Byggevare AS4,8 % 8 762,3 mill.666 ansatte 2025
−2 %0246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.830.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ruben Log | 1991 |
| Styrets leder | Torger Log | 1952 |
| Styremedlem | Ruben Log | 1991 |
| Revisor | ES REVISJON AS997 820 266 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- LOG MOLDE AS37,5 %Molde · 198 750 ordinære aksjer
- LOBI AS37,5 %Stavanger · 198 750 ordinære aksjer
- PP Holding AS25,0 %Steinsland · 132 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.