- Org.nr.
- 830 986 782
- Adresse
- Godesetdalen 10, 4034 Stavanger
- Hovedeier
- Tilhold AS, 100 %
Prosjekt-Partner AS er et aksjeselskap innen byggeteknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 830 986 782
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 18.02.2023
- Registrert
- 08.03.2023
- Adresse
- Godesetdalen 10, 4034 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Prosjekt-Partner AS931 016 563 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Konsulentvirksomhet innenfor bygg- og entreprenørbransjen, herunder prosjektstyring, rådgivning, planlegging og gjennomføring av byggeprosjekter, samt andre relaterte aktiviteter. Selskapet skal tilby kundene høy kvalitet på tjenestene, og ha som mål å være en pålitelig samarbeidspartner i alle ledd av prosjektene. Selskapet skal ha fokus på å oppnå bærekraftige løsninger innenfor bygg- og entreprenørbransjen, og ha som mål å være en pådriver for miljøvennlige og energieffektive bygg. Selskapet kan også drive annen virksomhet som er relatert til selskapets formål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 884 417 | 1 849 087 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 884 417 | 1 849 087 | 1 212 896 |
| Varekostnad | - | 676 | 28 581 |
| Lønnskostnad | 1 137 092 | 1 192 705 | 793 534 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 22 700 | 17 000 | - |
| Annen driftskostnad | 201 157 | 169 971 | 114 269 |
| Sum driftskostnader | 1 360 949 | 1 380 352 | 936 384 |
| Driftsresultat | 523 469 | 468 735 | 276 512 |
| Annen renteinntekt | - | 199 | - |
| Sum finansinntekter | - | 199 | - |
| Annen rentekostnad | 819 | 1 848 | - |
| Annen finanskostnad | 243 | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 062 | 1 848 | 379 |
| Netto finans | −1 062 | −1 649 | −379 |
| Resultat før skatt | 522 407 | 467 086 | 276 133 |
| Skattekostnad på resultat | 116 503 | 103 131 | 60 226 |
| Årsresultat | 405 904 | 363 955 | 215 907 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 405 904 | 363 955 | - |
| Totalresultat | 405 904 | 363 955 | - |
| Ordinært utbytte | 400 000 | 500 000 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 5 904 | −136 045 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 405 904 | 363 955 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 119 300 | 142 000 | - |
| Sum varige driftsmidler | 119 300 | 142 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 119 300 | 142 000 | 0 |
| Kundefordringer | 173 463 | 180 696 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 26 173 | 26 585 | - |
| Sum fordringer | 199 636 | 207 281 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 592 120 | 635 695 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 592 120 | 635 695 | - |
| Sum omløpsmidler | 791 755 | 842 976 | 544 000 |
| Sum eiendeler | 911 055 | 984 976 | 544 000 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 80 196 | 74 292 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 80 196 | 74 292 | 215 907 |
| Sum egenkapital | 110 196 | 104 292 | 240 337 |
| Utsatt skatt | 3 859 | 3 256 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 3 859 | 3 256 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 3 859 | 3 256 | 0 |
| Leverandørgjeld | 6 630 | 10 598 | - |
| Betalbar skatt | 115 900 | 99 875 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 164 502 | 142 972 | - |
| Utbytte | 400 000 | 500 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 109 969 | 123 983 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 797 001 | 877 428 | 303 663 |
| Sum gjeld | 800 860 | 880 684 | 303 663 |
| Sum egenkapital og gjeld | 911 055 | 984 976 | - |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,99▲ | 0,96 | 1,79 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 7,27▼ | 8,44 | 1,26 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 55,2 %▼ | 61,3 % | 50,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 27,8 %▲ | 25,3 % | 22,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 21,5 %▲ | 19,7 % | 17,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 12,1 %▲ | 10,6 % | 44,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 71.121.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Morten Håvarstein | 1986 |
| Styrets leder | Morten Håvarstein | 1986 |
| Styremedlem | Christel Håvarstein | 1985 |
| Regnskapsfører | DATAPLAN ALPHA AS896 861 042 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Tilhold AS100,0 %Stavanger · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Tilhold AS
- Trehus Byggfornyelse AS100,0 %
- Prosjekt-Partner AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.