- Org.nr.
- 890 931 162
- Adresse
- Kringsjåvegen 18, 6414 Molde
- Bransje
- Dataprogrammeringstjenester
Driftsresultat−19 380ikke oppgitt
Årsresultat544 899ikke oppgitt
Egenkapital4 325 64389,2 % av eiendelene
PSH Consult AS er et aksjeselskap innen dataprogrammeringstjenester, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 890 931 162
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.09.2026
- Stiftet
- 02.01.2007
- Registrert
- 06.03.2007
- Adresse
- Kringsjåvegen 18, 6414 Molde
- Postadresse
- c/o Per Sandved Hustad, Kringsjåvegen 18
- Kommune
- Molde
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Konsulentvirksomhet innen IKT samt alt som står i forbindelse med dette, herunder deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 19 380 | - | - | 17 902 | 17 643 |
| Sum driftskostnader | 19 380 | 14 854 | 19 294 | 17 902 | 17 643 |
| Driftsresultat | −19 380 | −14 854 | −19 294 | −17 902 | −17 643 |
| Annen renteinntekt | 107 727 | - | - | 3 193 | 180 |
| Annen finansinntekt | 59 557 | - | - | 53 062 | 607 787 |
| Sum finansinntekter | 167 284 | 155 886 | 82 126 | 56 255 | 607 967 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | - | - | 584 618 | - |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | −422 012 | - | - | - | −397 466 |
| Annen rentekostnad | 231 | - | - | - | 379 |
| Annen finanskostnad | 3 029 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | −418 752 | 951 488 | −699 450 | 584 618 | −397 087 |
| Netto finans | 586 036 | −795 602 | 781 576 | −528 363 | 1 005 055 |
| Resultat før skatt | - | −810 456 | 762 282 | −546 264 | 987 412 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −546 264 | 987 412 |
| Resultat før skattekostnad | 566 656 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 21 757 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 544 899 | −822 949 | 762 282 | −546 264 | 987 412 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 544 899 | - | - | −546 264 | 987 412 |
| Totalresultat | 544 899 | - | - | −546 264 | 987 412 |
| Avsatt til annen egenkapital | 544 899 | - | - | −546 264 | 987 412 |
| Sum overføringer og disponeringer | 544 899 | - | - | −546 264 | 987 412 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 1 | - | - | 51 999 | 51 999 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 799 874 | - | - | - | 484 683 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 799 875 | - | - | 51 999 | 536 683 |
| Sum anleggsmidler | 799 875 | 420 611 | 851 722 | 51 999 | 536 683 |
| Andre kortsiktige fordringer | 578 | - | - | 99 907 | - |
| Sum fordringer | 578 | - | - | 99 907 | - |
| Markedsbaserte aksjer | 776 575 | - | - | 276 575 | 276 575 |
| Sum investeringer | 776 575 | - | - | 276 575 | 276 575 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 273 304 | - | - | 3 415 863 | 3 579 272 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 273 304 | - | - | 3 415 863 | 3 579 272 |
| Sum omløpsmidler | 4 050 457 | 3 375 558 | 3 754 903 | 3 792 344 | 3 855 847 |
| Sum eiendeler | 4 850 332 | 3 796 169 | 4 606 625 | 3 844 343 | 4 392 530 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 4 225 643 | - | - | 3 741 412 | 4 287 676 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 225 643 | 3 680 745 | 4 503 693 | 3 741 412 | 4 287 676 |
| Sum egenkapital | 4 325 643 | 3 780 745 | 4 603 693 | 3 841 412 | 4 387 676 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 1 922 |
| Betalbar skatt | 21 757 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 502 932 | - | - | 2 932 | 2 932 |
| Sum kortsiktig gjeld | 524 689 | 15 425 | 2 932 | 2 932 | 4 854 |
| Sum gjeld | 524 689 | 15 425 | 2 932 | 2 932 | 4 854 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 850 332 | - | - | 3 844 343 | 4 392 530 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 7,72▼ | 218,84 | 1 280,66 | 1 293,43 | 794,36 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,12▲ | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,4 %▲ | 3,4 % | 1,5 % | 0,9 % | 13,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 89,2 %▼ | 99,6 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Per Sandved Hustad | 1965 |
| Styrets leder | Per Sandved Hustad | 1965 |
| Varamedlem | Bente Kjøll Øverbø | 1979 |
| Regnskapsfører | Norsk Regnskap og Inkasso AS931 924 672 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PER SANDVED HUSTAD100,0 %f. 1965 · Molde · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- AXBIT AS24,1 %998 392 497 · 481 ordinære aksjer
- Nofence AS0,44 %996 858 626 · 20 162 ordinære aksjer
- AKER ASA0,00 %886 581 432 · 800 ordinære aksjer
- YARA INTERNATIONAL ASA0,00 %986 228 608 · 500 ordinære aksjer
- Equinor ASA0,00 %923 609 016 · 250 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.