- Org.nr.
- 997 378 229
- Adresse
- Vollsveien 13H, 1366 Lysaker
- Hovedeier
- PAX HOLDING NORGE AS, 100 %
- Bransje
- Engroshandel med drikkevarer
Driftsresultat1 050 1694,3 % margin
Årsresultat817 6213,3 % margin
Egenkapital2 753 23038,1 % av eiendelene
Pulcher AS er et aksjeselskap innen engroshandel med drikkevarer, stiftet 2011.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 997 378 229
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 21.09.2026
- Stiftet
- 14.09.2011
- Registrert
- 22.09.2011
- Adresse
- Vollsveien 13H, 1366 Lysaker
- Postadresse
- C/O Vinkooperativet AS, Børrestadveien 24
- Kommune
- Bærum
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Pulcher AS912 788 571 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Import og salg av øl, vin og brennevin og andre tjenester og produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender samt kjøp, salg og utleie av fast eiendom.
Tidligere navn
- FH HYLLE 104 AS22.09.2011 til 15.12.2011
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 24 430 621 | 24 116 760 | 26 458 892 | 34 683 616 | 46 799 585 |
| Sum driftsinntekter | 24 430 621 | 24 116 760 | 26 458 892 | 34 683 616 | 46 799 585 |
| Varekostnad | 23 236 967 | 22 921 072 | 24 782 013 | 32 414 267 | 42 227 589 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 4 298 |
| Annen driftskostnad | 143 485 | 251 268 | 467 335 | 477 536 | 318 447 |
| Sum driftskostnader | 23 380 452 | 23 172 340 | 25 249 348 | 32 891 803 | 42 550 334 |
| Driftsresultat | 1 050 169 | 944 420 | 1 209 544 | 1 791 813 | 4 249 251 |
| Annen renteinntekt | 3 464 | 21 843 | 15 854 | 6 614 | 2 319 |
| Annen finansinntekt | 5 239 | - | 43 670 | - | - |
| Sum finansinntekter | 8 703 | 21 843 | 59 524 | 6 614 | 2 319 |
| Annen rentekostnad | - | 6 862 | 4 882 | 1 566 | 133 |
| Annen finanskostnad | - | 48 905 | −9 833 | 9 311 | 522 |
| Sum finanskostnader | - | 55 767 | −4 951 | 10 877 | 655 |
| Netto finans | 8 703 | −33 924 | 64 475 | −4 263 | 1 664 |
| Resultat før skatt | - | - | - | 1 787 550 | 4 250 915 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 406 028 | 903 820 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 1 381 522 | 3 347 095 |
| Resultat før skattekostnad | 1 058 872 | 910 496 | 1 274 019 | - | - |
| Skattekostnad | 241 251 | 203 680 | 292 481 | - | - |
| Årsresultat | 817 621 | 706 816 | 981 538 | 1 381 522 | 3 347 095 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | 706 816 | 981 538 | 281 522 | 106 767 |
| Ordinært utbytte | 817 620 | - | - | 1 100 000 | 3 000 000 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 240 327 |
| Sum overføringer og disponeringer | 817 620 | 706 816 | 981 538 | 1 381 522 | 3 347 094 |
| Varer | 1 819 178 | 1 841 114 | 2 273 689 | 2 378 047 | 2 202 695 |
| Sum varer | 1 819 178 | 1 841 114 | 2 273 689 | 2 378 047 | 2 202 695 |
| Kundefordringer | 2 781 989 | 2 287 027 | 2 483 867 | 4 100 752 | 4 488 200 |
| Andre fordringer | 177 630 | 506 501 | 215 056 | 10 083 | 51 644 |
| Sum fordringer | 2 959 619 | 2 793 528 | 2 698 923 | 4 110 835 | 4 539 844 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 441 424 | 1 779 148 | 2 158 735 | 1 157 038 | 3 501 216 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 441 424 | 1 779 148 | 2 158 735 | 1 157 038 | 3 501 216 |
| Sum omløpsmidler | 7 220 221 | 6 413 790 | 7 131 347 | 7 645 920 | 10 243 755 |
| Sum eiendeler | 7 220 221 | 7 051 592 | 7 749 596 | 8 249 117 | 10 840 338 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | 637 802 | 618 249 | 603 197 | 596 583 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 637 802 | 618 249 | 603 197 | 596 583 |
| Sum anleggsmidler | - | 637 802 | 618 249 | 603 197 | 596 583 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 2 653 230 | 3 653 230 | 2 946 414 | 1 964 876 | 1 683 354 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 653 230 | 3 653 230 | 2 946 414 | 1 964 876 | 1 683 354 |
| Sum egenkapital | 2 753 230 | 3 753 230 | 3 046 414 | 2 064 876 | 1 783 354 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 2 455 782 | 2 349 924 | 2 529 959 | 3 391 825 | 3 409 630 |
| Betalbar skatt | 241 251 | 203 680 | 292 481 | 406 028 | 836 036 |
| Skyldige offentlige avgifter | 952 338 | 744 758 | 780 743 | 1 286 390 | 1 503 209 |
| Kortsiktig konserngjeld | 817 620 | - | 1 100 000 | 1 100 000 | 3 000 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 308 111 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 466 991 | - | 4 703 183 | 6 184 243 | 9 056 986 |
| Sum gjeld | 4 466 991 | 3 298 362 | 4 703 183 | 6 184 243 | 9 056 986 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 220 221 | - | 7 749 597 | 8 249 119 | 10 840 340 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,62▼ | 1,94 | 1,52 | 1,24 | 1,13 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,62▲ | 0,88 | 1,54 | 2,99 | 5,08 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 14,8 %▲ | 13,1 % | 15,9 % | 18,8 % | 39,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,3 %▲ | 3,9 % | 4,6 % | 5,2 % | 9,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,3 %▲ | 2,9 % | 3,7 % | 4,0 % | 7,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 38,1 %▼ | 53,2 % | 39,3 % | 25,0 % | 16,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Pulcher AS4,3 %
24,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−5 %0510
Vinhuset AS−4,1 % 1 189,0 mill.66 ansatte 2025
Pulcher AS4,3 % 24,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
MOESTUE GRAPE SELECTIONS AS8,7 % 456,7 mill.20 ansatte 2025
RED BULL NORWAY AS9,9 % 976,3 mill.154 ansatte 2025
−5 %0510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Marius Juul | 1983 |
| Revisor | REVISJONSFIRMAET SCHUMACHER & HAMMER AS988 520 292 | - |
| Regnskapsfører | CUVECO AS983 795 455 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PAX HOLDING NORGE AS100,0 %Stavern · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- PAX HOLDING NORGE AS
- Vinkooperativet AS100,0 %
- Mjodur AS100,0 %
- Pulcher AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.