- Org.nr.
- 895 872 342
- Adresse
- Sentrum, 5454 Sæbøvik
- Bransje
- Treningssentervirksomhet
Driftsresultat120 63760,0 % margin
Årsresultat96 55548,0 % margin
Egenkapital602 28587,9 % av eiendelene
PULS INVEST AS er et aksjeselskap innen treningssentervirksomhet, stiftet 2010.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 895 872 342
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 23.08.2010
- Registrert
- 30.08.2010
- Adresse
- Sentrum, 5454 Sæbøvik
- Kommune
- Kvinnherad
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- PULS INVEST AS995 881 780 · KVINNHERAD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av treningsstudio, kafèdrift, handel og hva som naturlig hører til.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 201 001 | - | - | 127 607 | - |
| Sum driftsinntekter | 201 001 | 160 702 | 131 304 | 127 607 | 212 899 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | - | - | - | - | 0 |
| Avskrivninger på varige driftsmidler | - | - | - | - | 49 864 |
| Avskrivning | - | - | - | 6 544 | - |
| Annen driftskostnad | 80 364 | - | - | 145 370 | 129 472 |
| Sum driftskostnader | 80 364 | 91 326 | 123 003 | 151 914 | 179 336 |
| Driftsresultat | 120 637 | 69 376 | 8 301 | −24 307 | 33 563 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 1 752 |
| Annen finansinntekt | 1 316 | - | - | 10 114 | 92 090 |
| Sum finansinntekter | - | 1 201 | 3 612 | 10 114 | 93 842 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 0 |
| Annen finanskostnad | 174 | - | - | 35 | - |
| Sum finanskostnader | - | - | 101 | 35 | 0 |
| Netto finans | 1 142 | 1 201 | 3 511 | 10 079 | 93 842 |
| Resultat før skatt | - | 70 577 | 11 812 | −14 228 | 127 405 |
| Skattekostnad på ordinært resulta | - | - | - | - | 28 029 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −14 228 | 99 376 |
| Resultat før skattekostnad | 121 779 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 25 224 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 96 555 | 62 153 | 11 812 | −14 228 | 99 376 |
| Overføring til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | 99 376 |
| Avgitt konsernbidrag | 89 431 | - | - | - | - |
| Overføringer annen egenkapital | 7 124 | - | - | −14 228 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 96 555 | - | - | −14 228 | 99 376 |
| Salgsinntekter | - | - | - | - | 212 899 |
| Investering i datterselskap | 0 | - | - | - | - |
| Investering i annet foretak i samme konsern | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Sum anleggsmidler | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 36 544 |
| Kundefordringer | 10 365 | - | - | 3 265 | 12 649 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 48 653 |
| Lån til iSentrum AS | - | - | - | - | 273 819 |
| Andre fordringer | 557 617 | - | - | 479 740 | - |
| Sum fordringer | 567 982 | - | - | 483 005 | 335 121 |
| Bankinnskudd | - | - | - | - | 217 124 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 87 463 | - | - | 36 142 | 217 124 |
| Sum omløpsmidler | 655 445 | 616 815 | 522 552 | 519 147 | 552 245 |
| Sum eiendeler | 685 445 | 646 815 | 552 552 | 549 147 | 588 789 |
| Inventar og treningsutstyr | - | - | - | - | 6 544 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 6 544 |
| Investering i iSentrum AS | - | - | - | - | 30 000 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 502 285 | - | - | 421 195 | 418 283 |
| Sum opptjent egenkapital | 502 285 | 495 161 | 433 008 | 421 195 | 418 283 |
| Sum egenkapital | 602 285 | 595 161 | 533 008 | 521 195 | 518 283 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | −11 870 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | −11 870 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | −11 870 |
| Leverandørgjeld | 38 991 | - | - | 5 138 | 25 086 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 4 819 | 44 718 |
| Annen kortsiktig gjeld | 44 169 | - | - | 17 995 | 12 572 |
| Sum kortsiktig gjeld | 83 160 | 51 654 | 19 544 | 27 952 | 82 376 |
| Sum gjeld | 83 160 | 51 654 | 19 544 | 27 952 | 70 506 |
| Sum egenkapital og gjeld | 685 445 | - | - | 549 147 | 588 789 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 7,88▼ | 11,94 | 26,74 | 18,57 | 6,70 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,14▲ | 0,09 | 0,04 | 0,05 | 0,14 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 18,1 %▲ | 11,8 % | 2,2 % | −2,5 % | 21,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 60,0 %▲ | 43,2 % | 6,3 % | −19,0 % | 15,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 48,0 %▲ | 38,7 % | 9,0 % | −11,1 % | 46,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 87,9 %▼ | 92,0 % | 96,5 % | 94,9 % | 88,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
PULS INVEST AS60,0 %
0,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %20406080
Studentsamskipnaden på Vestlandet10,7 % 762,4 mill.538 ansatte 2025
SATS NORWAY AS23,3 % 1 616,5 mill.3 824 ansatte 2025
SPORTY NORGE AS24,0 % 568,8 mill.1 413 ansatte 2025
PULS INVEST AS60,0 % 0,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %20406080
De tre andre er de største selskapene i næringskode 93.130.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stian Irgens Normann | 1982 |
| Styrets leder | Stian Irgens Normann | 1982 |
| Styremedlem | Silvia Iren Tofte | 1976 |
| Varamedlem | Kjell Ståle Tofte | 1981 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SILVIA IREN TOFTE50,0 %f. 1976 · Halsnøy Kloster · 50 ordinære aksjer
- STIAN IRGENS NORMANN50,0 %f. 1982 · Halsnøy Kloster · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Isentrum AS100,0 %922 425 272 · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.