- Org.nr.
- 928 183 602
- Adresse
- c/o Roald Lutdal, Roliveien 111, 7120 Leksvik
Driftsresultat21 7419,8 % margin
Årsresultat16 8767,6 % margin
Egenkapital63 56467,2 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
Pureline AS er et aksjeselskap innen engroshandel med deler og utstyr for motorvogner, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 183 602
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 11.10.2021
- Registrert
- 20.11.2021
- Adresse
- c/o Roald Lutdal, Roliveien 111, 7120 Leksvik
- Kommune
- Indre Fosen
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Pureline AS928 206 718 · INDRE FOSEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Import og videresalg av varer og tjenester.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 221 336 | 242 572 | 125 509 | 186 038 | 58 236 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 35 | - | - |
| Annen driftsinntekt (0) | - | −35 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 221 336 | 242 537 | 125 544 | 186 038 | 58 236 |
| Varekostnad | 84 333 | 95 789 | 67 194 | 73 234 | 31 242 |
| Lønnskostnad | 71 798 | 57 721 | 36 975 | 94 302 | 15 530 |
| Annen driftskostnad | 43 464 | 62 404 | 13 745 | 34 591 | 509 |
| Sum driftskostnader | 199 595 | 215 914 | 117 914 | 202 127 | 47 281 |
| Driftsresultat | 21 741 | 26 623 | 7 630 | −16 089 | 10 955 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 10 955 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 2 410 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 8 545 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 82 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 82 | 0 | - | - | - |
| Netto finans | −82 | 0 | - | - | - |
| Resultat før skattekostnad | 21 659 | 26 623 | 7 630 | −16 089 | - |
| Skattekostnad | 4 783 | 3 996 | 1 678 | −1 223 | - |
| Årsresultat | 16 876 | 22 627 | 5 952 | −14 866 | 8 545 |
| Udekket tap | - | - | 0 | −6 320 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 16 876 | 22 627 | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - | - | - |
| Totalresultat | 16 876 | 22 627 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 16 876 | 22 627 | 5 952 | −8 546 | 8 546 |
| Sum overføringer og disponeringer | 16 876 | 22 627 | 5 952 | −14 866 | 8 546 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Varer | - | - | - | - | 17 616 |
| Varelager | 33 875 | 11 220 | 5 880 | 8 073 | - |
| Sum varer | 33 875 | 11 220 | 5 880 | 8 073 | 17 616 |
| Kundefordringer | 9 750 | 55 550 | 35 | 19 724 | 40 190 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 1 045 | 61 | 1 026 |
| Sum fordringer | 9 750 | 55 550 | 1 080 | 19 785 | 41 216 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 51 022 | 56 950 | 30 515 | 415 | 26 796 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 51 022 | 56 950 | 30 515 | 415 | 26 796 |
| Sum omløpsmidler | 94 647 | 123 720 | 37 475 | 28 273 | 85 628 |
| Sum eiendeler | 94 647 | 123 720 | 37 475 | 28 273 | 85 628 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 24 430 |
| Udekket tap | - | - | 5 938 | 11 890 | - |
| Annen egenkapital | 33 564 | 16 689 | - | - | 8 546 |
| Sum opptjent egenkapital | 33 564 | 16 689 | −5 938 | −11 890 | 8 546 |
| Sum egenkapital | 63 564 | 46 689 | 24 062 | 18 110 | 32 976 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 0 | 32 342 | - | - | 46 925 |
| Betalbar skatt | 4 783 | 5 674 | 1 678 | 0 | 2 410 |
| Skyldig offentlige avgifter | 16 420 | 34 376 | 1 | 1 | 1 881 |
| Annen kortsiktig gjeld | 9 880 | 4 638 | 11 734 | 10 163 | 1 436 |
| Sum kortsiktig gjeld | 31 083 | 77 031 | 13 413 | 10 164 | 52 652 |
| Sum gjeld | 31 083 | 77 031 | 13 413 | 10 164 | 52 652 |
| Sum egenkapital og gjeld | 94 647 | 123 720 | 37 475 | 28 274 | 85 628 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −5 570 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,04▲ | 1,61 | 2,79 | 2,78 | 1,63 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,49▼ | 1,65 | 0,56 | 0,56 | 1,60 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 19,9 %▼ | 33,0 % | 23,2 % | −28,3 % | 12,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 9,8 %▼ | 11,0 % | 6,1 % | −8,6 % | 18,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,6 %▼ | 9,3 % | 4,7 % | −8,0 % | 14,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 67,2 %▲ | 37,7 % | 64,2 % | 64,1 % | 38,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Pureline AS9,8 %
0,2 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %51015
MEKO NORWAY AS1,2 % 2 091,3 mill.526 ansatte 2025
NOKIAN DEKK AS2,7 % 1 798,8 mill.22 ansatte 2025
Pureline AS9,8 % 0,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Norgesdekk AS14,4 % 1 274,8 mill.111 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.720.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Roald Lutdal | 1961 |
| Styremedlem | Eva Lutdal | 1967 |
| Styremedlem | Kristin Lutdal | 1992 |
| Styremedlem | Erik Lutdal | 1994 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- EVA LUTDAL50,0 %f. 1967 · Leksvik · 50 ordinære aksjer
- Kristin Lutdal25,0 %f. 1992 · Verdal · 25 ordinære aksjer
- ERIK LUTDAL25,0 %f. 1994 · Tiller · 25 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.