- Org.nr.
- 929 523 814
- Adresse
- Hekkveien 7, 0571 Oslo
- Bransje
- Reklamebyråvirksomhet
Driftsresultat963 90716,6 % margin
Årsresultat947 50016,4 % margin
Egenkapital1 304 67789,1 % av eiendelene
PURGE MEDIA AS er et aksjeselskap innen reklamebyråvirksomhet, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 523 814
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.09.2026
- Stiftet
- 20.06.2022
- Registrert
- 21.07.2022
- Adresse
- Hekkveien 7, 0571 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 73.110 ReklamebyråvirksomhetReklamebyråvirksomhet i Oslo (2 938)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- PURGE MEDIA AS929 808 614 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selge tjenester og varer innen markedsføring og salg og annet som naturlig sammenfaller med dette, samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 5 787 337 | 4 246 479 | 1 516 468 | 457 450 |
| Annen driftsinntekt | 6 901 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 5 794 238 | 4 246 479 | 1 516 468 | 457 450 |
| Varekostnad | 2 264 737 | 135 500 | 132 680 | 0 |
| Lønnskostnad | 45 232 | 10 500 | - | - |
| Annen driftskostnad | 2 520 362 | 3 548 637 | 1 205 813 | 397 298 |
| Sum driftskostnader | 4 830 331 | 3 694 637 | 1 338 493 | 397 298 |
| Driftsresultat | 963 907 | 551 842 | 177 974 | 60 152 |
| Annen renteinntekt | 4 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 430 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 434 | 0 | 0 | 0 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | - | 40 400 | - |
| Annen rentekostnad | 6 700 | 720 | 144 | - |
| Annen finanskostnad | 10 141 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 16 841 | 720 | 40 544 | 0 |
| Netto finans | −16 407 | −720 | −40 544 | 0 |
| Resultat før skatt | 947 500 | 551 122 | 137 430 | 60 152 |
| Skattekostnad | 0 | 366 809 | 42 710 | 12 008 |
| Årsresultat | 947 500 | 184 313 | 94 720 | 48 144 |
| Annen egenkapital | 947 500 | 184 313 | 94 720 | 48 144 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 94 720 | 48 144 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 10 000 | 10 000 | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 10 000 | 10 000 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 10 000 | 10 000 | 0 |
| Kundefordringer | 407 126 | 89 993 | 90 784 | 0 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 31 732 | 3 722 |
| Sum fordringer | 407 126 | 89 993 | 122 516 | 3 722 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 057 231 | 592 000 | 81 501 | 81 827 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 057 231 | 592 000 | 81 501 | 81 827 |
| Sum omløpsmidler | 1 464 357 | 681 993 | 204 017 | 85 549 |
| Sum eiendeler | 1 464 357 | 691 993 | 214 017 | 85 549 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 1 274 677 | 327 177 | 142 864 | 48 144 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 274 677 | 327 177 | 142 864 | 48 144 |
| Sum egenkapital | 1 304 677 | 357 177 | 167 294 | 72 574 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | −49 765 | −55 138 | 4 013 | 968 |
| Betalbar skatt | 0 | 366 809 | 42 710 | 12 008 |
| Skyldige offentlige avgifter | 160 223 | 23 144 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 49 222 | 0 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 159 680 | 334 816 | 46 723 | 12 976 |
| Sum gjeld | 159 680 | 334 816 | 46 723 | 12 976 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 464 357 | 691 993 | 214 017 | 85 549 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 9,17▲ | 2,04 | 4,37 | 6,59 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,12▼ | 0,94 | 0,28 | 0,18 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 89,4 %▼ | 121,8 % | 118,8 % | 70,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 16,6 %▲ | 13,0 % | 11,7 % | 13,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 16,4 %▲ | 4,3 % | 6,2 % | 10,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 89,1 %▲ | 51,6 % | 78,2 % | 84,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
PURGE MEDIA AS16,6 %
5,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %5101520
TRY SCHJÆRVEN MEDIA AS0,1 % 726,5 mill.10 ansatte 2025
TRY AS1,3 % 1 001,8 mill.271 ansatte 2025
BAUER MEDIA OUTDOOR NORGE AS4,6 % 450,1 mill.54 ansatte 2025
PURGE MEDIA AS16,6 % 5,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 73.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Thorbjørn Kornelius Sending Salvesen | 1997 |
| Styrets leder | Marius Gulbrandsen Løken | 1989 |
| Styremedlem | Thorbjørn Kornelius Sending Salvesen | 1997 |
| Regnskapsfører | URI REGNSKAP AS931 229 079 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MARIUS GULBRANDSEN LØKEN50,0 %f. 1989 · Oslo · 15 000 ordinære aksjer
- Thorbjørn Kornelius Sending Salvesen50,0 %f. 1997 · Oslo · 15 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.