- Org.nr.
- 930 830 151
- Adresse
- Ølmedalsvegen 480, 5583 Vikedal
- Hovedeier
- QR Holding AS, 90 %
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Qvalbein & Ravndal AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 930 830 151
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 31.01.2023
- Registrert
- 15.02.2023
- Adresse
- Ølmedalsvegen 480, 5583 Vikedal
- Kommune
- Vindafjord
- Aksjekapital
- 150 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Qvalbein & Ravndal AS930 857 939 · VINDAFJORD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tømring, bygging, rehabilitering, oppføring av bygg, betongarbeid, betongsliping, muring, vaktmestertjenester, eie og forvalte verdipapirer, og drive handel, tjenesteytende virksomhet og produksjon, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre foretak som driver tilsvarende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 990 021 | 6 640 118 | 3 640 934 |
| Sum driftsinntekter | 6 990 021 | 6 640 118 | 3 640 934 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | −268 575 | 0 | - |
| Varekostnad | 3 125 571 | 2 476 146 | 1 289 667 |
| Lønnskostnad | 1 837 049 | 2 283 123 | 1 176 124 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 708 877 | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 634 995 | 1 317 400 | 831 800 |
| Sum driftskostnader | 7 037 918 | 6 076 669 | 3 297 591 |
| Driftsresultat | −47 897 | 563 449 | 343 342 |
| Annen renteinntekt | 3 438 | 210 | 426 |
| Annen finansinntekt | 2 343 | - | - |
| Sum finansinntekter | 5 781 | 210 | 426 |
| Annen rentekostnad | −118 787 | 101 133 | 55 621 |
| Sum finanskostnader | −118 787 | 101 133 | 55 621 |
| Netto finans | 124 568 | −100 923 | −55 195 |
| Resultat før skatt | 76 671 | 462 526 | 288 147 |
| Skattekostnad | 16 896 | 249 901 | 63 392 |
| Årsresultat | 59 775 | 212 625 | 224 755 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 59 775 | 212 625 | 224 755 |
| Sum overføringer og disponeringer | 59 775 | 212 625 | 224 755 |
| Maskiner og anlegg | 1 860 686 | 1 964 645 | 924 294 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 1 570 293 | 1 791 378 | 1 533 053 |
| Sum varige driftsmidler | 3 430 979 | 3 756 023 | 2 457 347 |
| Andre fordringer | 987 | 987 | 10 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 987 | 987 | 10 000 |
| Sum anleggsmidler | 3 431 966 | 3 757 010 | 2 467 347 |
| Varer | 268 575 | 0 | - |
| Sum varer | 268 575 | - | - |
| Kundefordringer | 647 963 | 417 858 | 672 077 |
| Sum fordringer | 647 963 | 417 858 | 672 077 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 695 820 | 621 183 | 436 769 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 695 820 | 621 183 | 436 769 |
| Sum omløpsmidler | 1 612 358 | 1 039 041 | 1 108 846 |
| Sum eiendeler | 5 044 324 | 4 796 051 | 3 576 194 |
| Selskapskapital | 165 000 | 165 000 | 165 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 165 000 | 165 000 | 165 000 |
| Annen egenkapital | 497 156 | 437 381 | 224 755 |
| Sum opptjent egenkapital | 497 156 | 437 381 | 224 755 |
| Sum egenkapital | 662 156 | 602 381 | 389 755 |
| Utsatt skatt | 249 492 | 269 449 | 63 392 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 249 492 | 269 449 | 63 392 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 3 220 492 | 3 271 239 | 2 546 841 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 220 492 | - | 2 546 841 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 469 984 | 3 540 688 | 2 610 233 |
| Leverandørgjeld | 605 606 | 259 660 | 88 977 |
| Betalbar skatt | 35 947 | 43 844 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 85 831 | 54 426 | 320 934 |
| Annen kortsiktig gjeld | 184 800 | 295 053 | 166 294 |
| Sum kortsiktig gjeld | 912 184 | 652 983 | 576 205 |
| Sum gjeld | 4 382 168 | 4 193 671 | 3 186 438 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 044 324 | 4 796 051 | 3 576 194 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,77▲ | 1,59 | 1,92 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,62▼ | 6,97 | 8,18 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,9 %▼ | 13,5 % | 9,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −0,7 %▼ | 8,5 % | 9,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,9 %▼ | 3,2 % | 6,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 13,1 %▲ | 12,5 % | 10,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 41.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Siv Karin Ravndal | 1991 |
| Styrets leder | Siv Karin Ravndal | 1991 |
| Styremedlem | Kåre Qvalbein | 1983 |
| Styremedlem | Sverre Hustveit | 1974 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- QR Holding AS90,0 %Vikedal · 135 000 ordinære aksjer
- Fehirde AS10,0 %Sauda · 15 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- QR Holding AS
- QR Eiendom AS100,0 %
- Qvalbein & Ravndal AS90,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.