- Org.nr.
- 999 128 521
- Telefon
- 97 10 63 75
- Adresse
- Jervvegen 96, 7057 Jonsvatnet
- Bransje
- Snekkerarbeid
Driftsresultat1 4140,3 % margin
EBITDA70 414før av- og nedskrivninger
Årsresultat−11 955−2,3 % margin
Egenkapital−30 603−19,7 % av eiendelene
R. Arntsen AS er et aksjeselskap innen snekkerarbeid, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 999 128 521
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 11.10.2012
- Registrert
- 12.11.2012
- Adresse
- Jervvegen 96, 7057 Jonsvatnet
- Telefon
- 97 10 63 75
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 43.320 SnekkerarbeidSnekkerarbeid i Trondheim (255)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- R. Arntsen AS993 709 042 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive med snekring, flislegging og øvrig håndverksarbeid. Selskapet kan engasjere seg i annen virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 524 947 | - | - | 1 267 406 | 1 372 738 |
| Sum driftsinntekter | 524 947 | 720 106 | 1 355 424 | 1 267 406 | 1 372 738 |
| Varekostnad | 287 009 | - | - | 277 545 | 441 571 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 785 177 | 883 159 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 5 600 |
| Lønnskostnad Il, | 12 375 | - | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 69 000 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 155 149 | - | - | 65 614 | 50 034 |
| Sum driftskostnader | 523 533 | 643 083 | 1 424 296 | 1 128 336 | 1 380 364 |
| Driftsresultat | 1 414 | 77 023 | −68 872 | 139 070 | −7 627 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 13 369 | - | - | 666 | 550 |
| Sum finanskostnader | 13 369 | 14 842 | 20 144 | −666 | 550 |
| Netto finans | −13 369 | −14 842 | −20 144 | −666 | −550 |
| Resultat før skatt | - | 62 181 | −89 017 | - | −8 177 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −8 177 |
| Resultat før skattekostnad | −11 955 | - | - | 138 404 | - |
| Årsresultat | −11 955 | 62 181 | −89 017 | 138 404 | −8 177 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −8 177 |
| Totalresultat | - | - | - | - | −8 177 |
| Udekket tap | −11 955 | - | - | 0 | −8 177 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 138 404 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 138 404 | −8 177 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 138 000 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 138 000 | - | - | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 138 000 | 207 000 | 276 000 | 0 | 0 |
| Sum varer | - | - | - | 0 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 4 282 | - | - | - | 1 064 |
| Sum fordringer | 4 282 | - | - | 0 | 1 064 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 109 307 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 12 809 | - | - | 253 519 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 12 809 | - | - | 253 519 | 109 307 |
| Sum omløpsmidler | 17 091 | 32 816 | 91 222 | 253 519 | 110 372 |
| Sum eiendeler | 155 091 | 239 816 | 367 222 | 253 519 | 110 372 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | 60 603 | - | - | 21 812 | 160 216 |
| Sum opptjent egenkapital | −60 603 | −48 648 | −110 829 | −21 812 | −160 216 |
| Sum egenkapital | −30 603 | −18 648 | −80 829 | 8 188 | −130 216 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 108 816 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 108 816 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 158 410 | 197 039 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 22 637 | - | - | 2 878 | 4 185 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 148 774 |
| Skyldige offentlige avgifter | 214 | - | - | 140 562 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 54 026 | - | - | 101 891 | 87 629 |
| Sum kortsiktig gjeld | 76 877 | 100 053 | 251 011 | 245 331 | 240 588 |
| Sum gjeld | 185 693 | 258 463 | 448 051 | 245 331 | 240 588 |
| Sum egenkapital og gjeld | 155 091 | - | - | 253 519 | 110 372 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,22▼ | 0,33 | 0,36 | 1,03 | 0,46 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −6,07▲ | −13,86 | −5,54 | 29,96 | −1,85 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,7 %▼ | 25,4 % | −22,2 % | 76,4 % | −6,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,3 %▼ | 10,7 % | −5,1 % | 11,0 % | −0,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −2,3 %▼ | 8,6 % | −6,6 % | 10,9 % | −0,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −19,7 %▼ | −7,8 % | −22,0 % | 3,2 % | −118,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
R. Arntsen AS0,3 %
0,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−60 %−40−20020
Nivako AS−41,7 % 437,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
MODULVEGGER OSLO AS−0,6 % 305,3 mill.115 ansatte 2025
R. Arntsen AS0,3 % 0,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HANDE AS11,3 % 311,7 mill.37 ansatte 2025
−60 %−40−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.320.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Roald Arntsen | 1957 |
| Styrets leder | Roald Arntsen | 1957 |
| Varamedlem | Nina Tobiassen Bekkadal | 1965 |
| Regnskapsfører | EVER TRONDHEIM AS994 056 689 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ROALD ARNTSEN100,0 %f. 1957 · Jonsvatnet · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.