- Org.nr.
- 915 030 971
- Adresse
- c/o Rukke Eiendom AS, v/ Rolf Rukke, Nesmoen, 3540 Nesbyen
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−14 893ikke oppgitt
Årsresultat−11 508ikke oppgitt
Egenkapital803 93692,8 % av eiendelene
R. RUKKE HOLDING AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 915 030 971
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 18.02.2015
- Registrert
- 25.02.2015
- Adresse
- c/o Rukke Eiendom AS, v/ Rolf Rukke, Nesmoen, 3540 Nesbyen
- Kommune
- Nesbyen
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Nesbyen (18)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Delta i andre selskaper ved å eie aksjer og eller andeler, samt kjøp, salg og forvaltning av eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 14 893 | - | - | 22 739 | 23 850 |
| Sum driftskostnader | 14 893 | 15 324 | 33 604 | 22 739 | 23 850 |
| Driftsresultat | −14 893 | −15 324 | −33 604 | −22 739 | −23 850 |
| Nedskr. av finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | −1 204 874 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 3 189 |
| Annen renteinntekt | 3 385 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 3 385 | 500 952 | 0 | 0 | - |
| Annen finanskostnad (0) | - | - | - | 338 452 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 338 452 | −1 201 685 |
| Netto finans | 3 385 | 500 952 | 0 | −338 452 | 1 201 685 |
| Resultat før skatt | - | 485 628 | −33 604 | - | 1 177 835 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 177 835 |
| Resultat før skattekostnad | −11 508 | - | - | −361 191 | - |
| Årsresultat | −11 508 | 485 628 | −33 604 | −361 191 | 1 177 835 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 1 177 835 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 1 177 835 |
| Ordinært utbytte | 0 | - | - | 1 000 000 | - |
| Annen egenkapital | −11 508 | - | - | −1 361 191 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −361 191 | 1 177 835 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 736 826 | - | - | 736 826 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 736 826 | - | - | 736 826 | 2 204 874 |
| Sum anleggsmidler | 736 826 | 736 826 | 736 826 | 736 826 | 2 204 874 |
| Sum varer | - | - | - | 0 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | - | - | 838 202 | - |
| Konsernfordringer | - | - | - | 80 000 | 80 000 |
| Sum fordringer | 0 | - | - | 918 202 | 80 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 1 534 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 129 846 | - | - | 208 392 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 129 846 | - | - | 208 392 | 1 534 |
| Sum omløpsmidler | 129 846 | 578 618 | 254 788 | 1 126 594 | 81 534 |
| Sum eiendeler | 866 672 | 1 315 444 | 991 614 | 1 863 420 | 2 286 408 |
| Investering i datterselskap | - | - | - | - | 2 204 874 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 703 936 | - | - | 763 420 | 2 124 610 |
| Sum opptjent egenkapital | 703 936 | 715 444 | 729 816 | 763 420 | 2 124 610 |
| Sum egenkapital | 803 936 | 815 444 | 829 816 | 863 420 | 2 224 610 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 61 798 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | 61 798 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 61 798 |
| Leverandørgjeld | 938 | - | - | - | - |
| Utbytte | 0 | - | - | 1 000 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 61 798 | - | - | 0 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 62 736 | 500 000 | 161 798 | 1 000 000 | - |
| Sum gjeld | 62 736 | 500 000 | 161 798 | 1 000 000 | 61 798 |
| Sum egenkapital og gjeld | 866 672 | - | - | 1 863 420 | 2 286 408 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,07▲ | 1,16 | 1,57 | 1,13 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,08▼ | 0,61 | 0,19 | 1,16 | 0,03 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,1 %▼ | 42,1 % | −2,4 % | −1,1 % | −1,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 92,8 %▲ | 62,0 % | 83,7 % | 46,3 % | 97,3 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Rolf Rukke | 1951 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET VALHALL AS980 289 648 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ROLF RUKKE100,0 %f. 1951 · Nesbyen · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- OLAF O. RUKKE AS25,0 %945 665 076 · 263 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.