- Org.nr.
- 991 252 673
- Telefon
- 91107909
- Adresse
- Altaveien 77A, 9513 Alta
Driftsresultat−150 749ikke oppgitt
EBITDA−109 749før av- og nedskrivninger
Årsresultat−740 104ikke oppgitt
Egenkapital837 3819,3 % av eiendelene
RA HOLDING ALTA AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 991 252 673
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 07.05.2007
- Registrert
- 02.06.2007
- Adresse
- Altaveien 77A, 9513 Alta
- Telefon
- 91107909
- Kommune
- Alta
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Alta (370)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RA HOLDING ALTA AS991 393 897 · ALTA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg og utleie av fast eiendom, samt alt som hører naturlig til dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 0 | 1 233 000 | 1 233 000 | 572 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 0 | 1 233 000 | 1 233 000 | 572 000 | 2 074 573 |
| Lønnskostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 41 000 | 189 000 | 197 000 | 197 520 | 184 549 |
| Annen driftskostnad | 109 749 | 356 232 | 211 128 | 173 227 | 206 419 |
| Sum driftskostnader | 150 749 | 545 232 | 408 128 | 370 747 | 1 893 541 |
| Driftsresultat | −150 749 | 687 768 | 824 872 | 201 253 | 181 032 |
| Annen renteinntekt | 1 411 | - | - | 13 | - |
| Sum finansinntekter | 1 411 | 0 | - | 13 | - |
| Annen rentekostnad | 573 835 | 614 993 | 449 389 | 159 487 | - |
| Sum finanskostnader | 573 835 | 614 993 | 449 389 | 159 487 | 128 654 |
| Netto finans | −572 424 | −614 993 | −449 389 | −159 474 | −128 654 |
| Resultat før skatt | - | - | 375 483 | 41 779 | 52 378 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 82 607 | 9 190 | 11 523 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 292 876 | 32 589 | - |
| Resultat før skattekostnad | −723 173 | 72 775 | - | - | - |
| Skattekostnad | 16 931 | 16 397 | - | - | - |
| Årsresultat | −740 104 | 56 378 | 292 876 | 32 589 | 40 855 |
| Konsernbidrag | −800 000 | 0 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 59 896 | 56 378 | 292 875 | 32 589 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −740 104 | 56 378 | 292 875 | 32 589 | - |
| Varekostnad | - | - | - | - | 1 502 573 |
| Utsatt skattefordel | 32 644 | 73 982 | 69 558 | 55 693 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 32 644 | 73 982 | 69 558 | 55 693 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 564 335 | 3 687 665 | 3 774 665 | 3 847 330 | - |
| Maskiner og anlegg | 0 | - | 85 000 | 158 000 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 0 | 21 000 | 58 000 | 95 000 | - |
| Sum varige driftsmidler | 564 335 | 3 728 665 | 3 917 665 | 4 100 330 | - |
| Investering i datterselskap | 5 030 000 | 5 030 000 | 5 000 000 | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 3 242 875 | 0 | - | - | - |
| Andre fordringer | 0 | 0 | 34 448 | 14 398 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 272 875 | 5 030 000 | 5 000 000 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 8 869 854 | 8 832 647 | 8 987 223 | 4 156 023 | 3 672 034 |
| Konsernfordringer | 80 000 | 80 000 | - | - | - |
| Sum fordringer | 145 975 | 122 510 | 34 448 | 14 398 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 23 433 | 213 482 | 519 975 | 210 159 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 23 433 | 213 482 | 519 975 | 210 159 | - |
| Sum omløpsmidler | 169 408 | 335 992 | 554 423 | 224 557 | 303 434 |
| Sum eiendeler | 9 039 262 | 9 168 639 | 9 541 646 | 4 380 580 | 3 975 468 |
| Selskapskapital | 100 000 | 350 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Overkurs | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 104 000 | 354 000 | 104 000 | 104 000 | 104 000 |
| Annen egenkapital | 733 381 | 423 485 | 617 107 | 324 231 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 733 381 | 423 485 | 617 107 | 324 231 | 291 642 |
| Sum egenkapital | 837 381 | 777 485 | 721 107 | 428 231 | 395 642 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 7 933 455 | 8 216 664 | 8 500 000 | 3 698 188 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 150 000 | 0 | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 37 081 | 57 081 | 134 781 | 107 781 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 8 120 536 | 8 273 745 | 8 634 781 | 3 805 969 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 8 120 536 | 8 273 745 | 8 634 781 | 3 805 969 | 3 425 545 |
| Leverandørgjeld | 42 465 | 21 264 | 19 497 | −7 000 | - |
| Betalbar skatt | 17 789 | 20 821 | 96 472 | 21 519 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | −3 800 | 47 465 | 51 375 | 107 766 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 24 890 | 27 859 | 18 414 | 24 094 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 81 344 | 117 409 | 185 758 | 146 379 | 154 281 |
| Sum gjeld | 8 201 880 | 8 391 155 | 8 820 539 | 3 952 348 | 3 579 826 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 039 262 | 9 168 639 | 9 541 646 | 4 380 579 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,08▼ | 2,86 | 2,98 | 1,53 | 1,97 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 9,79▼ | 10,79 | 12,23 | 9,23 | 9,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,6 %▼ | 7,4 % | 11,8 % | 4,8 % | 4,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | 55,8 % | 66,9 % | 35,2 % | 8,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | 4,6 % | 23,8 % | 5,7 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 9,3 %▲ | 8,5 % | 7,6 % | 9,8 % | 10,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rune Andreassen | 1970 |
| Styrets leder | Rune Andreassen | 1970 |
| Styremedlem | Stine Hedvig Moland | 1974 |
| Styremedlem | Martin Moland | 1996 |
| Revisor | ENTER REVISJON FINNMARK AS997 397 649 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RUNE ANDREASSEN90,0 %f. 1970 · Talvik · 90 ordinære aksjer
- STINE HEDVIG MOLAND10,0 %f. 1974 · Talvik · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- RA HOLDING SKILLEMO AS100,0 %931 692 275 · 500 ordinære aksjer
- Myggveien 14 AS100,0 %934 332 148 · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.