- Org.nr.
- 928 775 690
- Adresse
- Strandveien 20, 1366 Lysaker
Driftsresultat−26 150ikke oppgitt
Årsresultat−269 124ikke oppgitt
Egenkapital4 148 79337,7 % av eiendelene
RAA INVESTMENT AS er et aksjeselskap innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 775 690
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 16.09.2026
- Stiftet
- 08.02.2022
- Registrert
- 19.02.2022
- Adresse
- Strandveien 20, 1366 Lysaker
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 62.200 Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemerKonsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Bærum (801)
- Aksjekapital
- 1 000 002
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringer knyttet til digitale løsninger og infrastruktur samt tilhørende aktivitet.
Tidligere navn
- Wilhelmsen Project 2 AS19.02.2022 til 07.10.2022
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Other expenses | 26 150 | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 26 150 | 25 300 | 66 250 | - |
| Driftsresultat | −26 150 | −25 300 | −66 250 | - |
| Other financial income | 41 589 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 41 589 | 42 908 | 33 305 | 7 216 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 157 703 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 900 |
| Other financial expenses | 284 563 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 284 563 | 285 339 | 471 200 | 158 603 |
| Netto finans | −242 974 | −242 431 | −437 895 | −151 387 |
| Resultat før skatt | - | −267 731 | −504 145 | −151 387 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −151 387 |
| Resultat før skattekostnad | −269 124 | - | - | - |
| Årsresultat | −269 124 | −267 731 | −504 145 | −151 387 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −269 124 | - | - | −151 387 |
| Totalresultat | −269 124 | - | - | −151 387 |
| Udekket tap | −269 124 | - | - | −151 387 |
| Sum overføringer og disponeringer | −269 124 | - | - | −151 387 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 7 216 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - |
| Investering i annet foretak i samme konsern | 10 000 000 | - | - | 10 000 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 000 000 | - | - | 10 000 000 |
| Sum anleggsmidler | 10 000 000 | 10 000 000 | 10 000 000 | 10 000 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 1 014 746 |
| Cash and cash equivalents | 1 010 447 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 010 447 | - | - | 1 014 746 |
| Sum omløpsmidler | 1 010 447 | 996 209 | 979 801 | 1 014 746 |
| Sum eiendeler | 11 010 447 | 10 996 209 | 10 979 801 | 11 014 746 |
| Share capital | 1 000 002 | - | - | - |
| Overkurs | 4 341 178 | - | - | 624 429 |
| Sum innskutt egenkapital | 5 341 180 | 5 341 180 | 5 341 180 | 1 624 430 |
| Annen egenkapital | - | - | - | −151 387 |
| Other equity | −1 192 387 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 192 387 | −923 263 | −655 532 | −151 387 |
| Sum egenkapital | 4 148 793 | 4 417 917 | 4 685 648 | 1 473 043 |
| Langsiktig konserngjeld | 6 861 654 | - | - | 9 541 703 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 6 861 654 | - | - | 9 541 703 |
| Sum langsiktig gjeld | 6 861 654 | 6 578 292 | 6 294 153 | 9 541 703 |
| Leverandørgjeld | 6 | - | - | - |
| Sum gjeld | 6 861 654 | 6 578 292 | 6 294 153 | 9 541 703 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 010 447 | - | - | 11 014 746 |
| Aksjekapital | - | - | - | 1 000 001 |
| Sum kortsiktig gjeld | - | 0 | 0 | - |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | - | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,65▲ | 1,49 | 1,34 | 6,48 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,1 % | 0,2 % | −0,3 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 37,7 %▼ | 40,2 % | 42,7 % | 13,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Anlaug Christophersen Haarbye | 1963 |
| Styremedlem | Ari Raymond Marjamaa | 1973 |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS AS987 009 713 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- WILHELMSEN NEW ENERGY AS35,1 %Lysaker · 351 140 B-aksjer
- Agnovi AS25,0 %Oslo · 250 000 B-aksjer
- RUDAA HOLDING AS7,50 %Oslo · 75 000 B-aksjer
- Museion AS7,50 %Billingstad · 75 000 B-aksjer
- Tvetmarken Holding AS7,50 %Lier · 75 000 B-aksjer
- Coinvest AS7,50 %Lillehammer · 75 000 B-aksjer
- Yngvild Slettevold0,62 %f. 1989 · Oslo · 6 250 B-aksjer
- SIRI BJØRKEDAL ØVREGÅRD0,50 %f. 1991 · Oslo · 5 000 C-aksjer
- SONDRE STANG MIDTBUST0,50 %f. 1989 · Oslo · 5 000 C-aksjer
- CRAIG PAUL MAXWELL BRYSON0,50 %f. 1990 · Oslo · 5 000 C-aksjer
- + 27 andre7,76 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- RAA LABS AS40,0 %916 260 229 · 400 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.