- Org.nr.
- 917 566 143
- Telefon
- 920 30 548
- Adresse
- Rise gård, Helgesvegen 101, 7716 Steinkjer
Driftsresultat−762−1,0 % margin
Årsresultat−595−0,8 % margin
Egenkapital8 5579,5 % av eiendelene
RAADE, SETTEN OG MIDJO GRUNNEIERLAG SA er et samvirkeforetak innen jakt, fangst, viltstell og tilknyttede tjenester, stiftet 1971.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 566 143
- Organisasjonsform
- Samvirkeforetak
- Status
- Aktiv per 04.10.2026
- Stiftet
- 06.09.1971
- Registrert
- 15.08.2016
- Adresse
- Rise gård, Helgesvegen 101, 7716 Steinkjer
- Telefon
- 920 30 548
- Kommune
- Steinkjer
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RAADE, SETTEN OG MIDJO GRUNNEIERLAG SA917 641 269 · STEINKJER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Fremme medlemmenes økonomiske interesser gjennom deres deltakelse i virksomheten.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 73 267 | 69 390 | 78 838 | 59 119 | 123 759 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | −6 | - |
| Sum driftsinntekter | 73 267 | 69 390 | 78 838 | 59 112 | 123 759 |
| Varekostnad | 4 029 | 3 775 | 3 668 | 2 511 | - |
| Lønnskostnad | 5 705 | 5 705 | 5 705 | 9 128 | 9 128 |
| Annen driftskostnad | 64 295 | 54 483 | 78 745 | 52 233 | 110 913 |
| Sum driftskostnader | 74 029 | 63 963 | 88 118 | 63 872 | 120 041 |
| Driftsresultat | −762 | 5 428 | −9 279 | −4 759 | 3 718 |
| Resultat før skatt | - | - | −9 279 | −4 759 | 3 718 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 818 |
| Resultat før skattekostnad | −762 | 5 428 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −167 | 1 194 | −2 042 | −1 047 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −7 237 | −3 712 | 2 900 |
| Årsresultat | −595 | 4 234 | −7 237 | −3 712 | 2 900 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −595 | 4 234 | −7 237 | −3 712 | 2 900 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 2 900 |
| Totalresultat | −595 | 4 234 | −7 237 | −3 712 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −595 | 4 234 | −7 237 | −3 712 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −595 | 4 234 | −7 237 | −3 712 | 2 900 |
| Netto finans | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Utsatt skattefordel | 4 488 | 4 321 | 5 515 | 3 473 | 2 426 |
| Sum immaterielle eiendeler | 4 488 | 4 321 | 5 515 | 3 473 | 2 426 |
| Sum anleggsmidler | 4 488 | 4 321 | 5 515 | 3 473 | 2 426 |
| Kundefordringer | - | 45 420 | - | - | 42 312 |
| Sum fordringer | - | 45 420 | - | - | 42 312 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 85 832 | 38 606 | 10 331 | 68 364 | 113 166 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 85 832 | 38 606 | 10 331 | 68 364 | 113 166 |
| Sum omløpsmidler | 85 832 | 84 026 | 10 331 | 68 364 | 155 478 |
| Sum eiendeler | 90 320 | 88 347 | 15 846 | 71 837 | 157 904 |
| Annen innskutt egenkapital | 2 369 | 2 369 | 2 369 | 2 369 | 2 369 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 369 | 2 369 | 2 369 | 2 369 | 2 369 |
| Annen egenkapital | 6 187 | 6 782 | 2 549 | 9 786 | 13 498 |
| Sum opptjent egenkapital | 6 187 | 6 782 | 2 549 | 9 786 | 13 498 |
| Sum egenkapital | 8 557 | 9 152 | 4 918 | 12 155 | 15 868 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 78 240 | 70 792 | 9 736 | 56 597 | 135 175 |
| Skyldig offentlige avgifter | 3 323 | 4 590 | 991 | 2 884 | 1 661 |
| Annen kortsiktig gjeld | 200 | 3 813 | 200 | - | 5 200 |
| Sum kortsiktig gjeld | 81 763 | 79 195 | 10 927 | 59 681 | 142 036 |
| Sum gjeld | 81 763 | 79 195 | 10 927 | 59 681 | 142 036 |
| Sum egenkapital og gjeld | 90 320 | 88 347 | 15 846 | 71 837 | 157 904 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,05▼ | 1,06 | 0,95 | 1,15 | 1,09 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 9,56▲ | 8,65 | 2,22 | 4,91 | 8,95 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,9 %▼ | 10,4 % | −21,2 % | −4,1 % | 2,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −1,0 %▼ | 7,8 % | −11,8 % | −8,1 % | 3,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −0,8 %▼ | 6,1 % | −9,2 % | −6,3 % | 2,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 9,5 %▼ | 10,4 % | 31,0 % | 16,9 % | 10,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
RAADE, SETTEN OG MIDJO GRUNNEIERLAG SA−1,0 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %−1001020
Interjakt Norway AS−11,0 % 7,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
RAADE, SETTEN OG MIDJO GRUNNEIERLAG SA−1,0 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Veidemenn AS4,1 % 6,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Fjellstyrene i Holtålen SA19,0 % 2,3 mill.1 til 4 ansatte 2025
−20 %−1001020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 01.700.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ole Petter Riis | 1975 |
| Styremedlem | Trude Larsen | 1974 |
| Styremedlem | Ivar Ole Tuset | 1960 |
| Varamedlem | Morten Overrein Raade | 1965 |
| Regnskapsfører | BERG ØKONOMI AS839 650 302 | - |