- Org.nr.
- 930 608 874
- Adresse
- Flubergvegen 446, 2862 Fluberg
- Hovedeier
- RAAUM INVEST AS, 100 %
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat1 054 04013,9 % margin
EBITDA1 273 989før av- og nedskrivninger
Årsresultat822 03210,9 % margin
Egenkapital1 572 52253,5 % av eiendelene
RAAUM RØR AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 930 608 874
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.10.2026
- Stiftet
- 14.12.2022
- Registrert
- 09.01.2023
- Adresse
- Flubergvegen 446, 2862 Fluberg
- Kommune
- Søndre Land
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RAAUM RØR AS930 647 330 · SØNDRE LAND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rørleggervirksomhet, entreprenørvirksomhet og handel av varer og tjenester, samt virksomhet som står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 7 570 038 | 6 561 733 | - | - |
| Annen driftsinntekt | 140 | 245 213 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 7 570 178 | 6 806 946 | 4 280 163 | 0 |
| Varekostnad | 1 952 508 | 1 936 410 | 1 620 031 | - |
| Lønnskostnad | 2 396 891 | 2 450 083 | 1 654 577 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 219 949 | 164 027 | 104 073 | - |
| Annen driftskostnad | 1 946 790 | 1 443 867 | 763 544 | 20 |
| Sum driftskostnader | 6 516 138 | 5 994 387 | 4 142 225 | 20 |
| Driftsresultat | 1 054 040 | 812 559 | 137 938 | −20 |
| Annen renteinntekt | 1 089 | 1 348 | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 089 | 1 348 | 81 | - |
| Annen rentekostnad | - | 1 220 | - | - |
| Sum finanskostnader | - | 1 220 | 20 978 | - |
| Netto finans | 1 089 | 128 | −20 897 | 0 |
| Resultat før skatt | 1 055 129 | 812 687 | 117 041 | −20 |
| Skattekostnad på resultat | 233 097 | 179 128 | 24 519 | - |
| Årsresultat | 822 032 | 633 559 | 92 522 | −20 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 822 032 | 633 559 | - | - |
| Totalresultat | 822 032 | 633 559 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 822 032 | 633 559 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 822 032 | 633 559 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 627 219 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 627 219 | 762 818 | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 30 000 | 30 000 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 30 000 | 30 000 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 657 219 | 792 818 | 127 978 | 0 |
| Sum varer | 26 404 | 26 404 | - | - |
| Kundefordringer | 739 267 | 697 212 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 28 792 | 29 222 | - | - |
| Konsernfordringer | 17 706 | 2 033 | - | - |
| Sum fordringer | 785 765 | 728 467 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 468 754 | 629 741 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 468 754 | 629 741 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 2 280 923 | 1 384 612 | 1 393 935 | 29 980 |
| Sum eiendeler | 2 938 142 | 2 177 430 | 1 521 913 | 29 980 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 1 548 092 | 726 061 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 548 092 | 726 061 | 92 502 | −20 |
| Sum egenkapital | 1 572 522 | 750 491 | 116 932 | 24 410 |
| Utsatt skatt | 28 835 | 44 034 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 28 835 | 44 034 | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | −497 100 | 52 144 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | −497 100 | 52 144 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | −468 265 | - | 519 052 | 0 |
| Leverandørgjeld | 282 387 | 166 179 | - | - |
| Betalbar skatt | 248 296 | 123 783 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 752 775 | 585 841 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 550 426 | 454 958 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 833 884 | 1 330 761 | 885 929 | 5 570 |
| Sum gjeld | 1 365 619 | 1 426 939 | 1 404 981 | 5 570 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 938 142 | 2 177 430 | - | - |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,24▲ | 1,04 | 1,57 | 5,38 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,87▼ | 1,90 | 12,02 | 0,23 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 41,3 %▼ | 44,0 % | 17,8 % | −0,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 13,9 %▲ | 11,9 % | 3,2 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 10,9 %▲ | 9,3 % | 2,2 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 53,5 %▲ | 34,5 % | 7,7 % | 81,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
RAAUM RØR AS13,9 %
7,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %01020
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
RAAUM RØR AS13,9 % 7,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %01020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Lars Raaum | 1985 |
| Styrets leder | Lars Raaum | 1985 |
| Revisor | INTER REVISOR AS988 502 790 | - |
| Regnskapsfører | LYKKETALL AS925 856 649 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RAAUM INVEST AS100,0 %Fluberg · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- RAAUM INVEST AS
- RAAUM RØR AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.