- Org.nr.
- 933 119 769
- Adresse
- Bedriftsvegen 84, 3735 Skien
- Hovedeier
- Flekkeråsen Holding AS, 100 %
Driftsresultat2 180 31716,1 % margin
EBITDA2 249 728før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 698 92812,6 % margin
Egenkapital2 698 09423,3 % av eiendelene
RABBENKROKEN BIL AS er et aksjeselskap innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner, stiftet 2024.
Omsetning, to regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 933 119 769
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 13.02.2024
- Registrert
- 05.03.2024
- Adresse
- Bedriftsvegen 84, 3735 Skien
- Kommune
- Skien
- Næring
- 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvognerReparasjon og vedlikehold av motorvogner i Skien (110)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 8
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RABBENKROKEN BIL AS999 253 016 · PORSGRUNN7 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Reparasjon og vedlikehold av motorkjøretøy, samt det som naturlig tilhører dette.
Tidligere navn
- RABBENKROKEN BIL NY AS05.03.2024 til 08.02.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Salgsinntekt | 13 501 208 | 13 222 812 |
| Sum driftsinntekter | 13 501 208 | 13 222 812 |
| Varekostnad | 4 621 359 | 4 349 600 |
| Lønnskostnad | 4 303 879 | 3 981 499 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 69 411 | 95 595 |
| Annen driftskostnad | 2 326 242 | 2 606 220 |
| Sum driftskostnader | 11 320 891 | 11 032 914 |
| Driftsresultat | 2 180 317 | 2 189 898 |
| Annen renteinntekt | 14 557 | 31 988 |
| Annen finansinntekt | 32 738 | 222 157 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 180 517 | 634 324 |
| Sum finansinntekter | 227 813 | 888 468 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | 22 254 |
| Annen rentekostnad | 3 572 | 3 201 |
| Annen finanskostnad | 219 434 | 105 648 |
| Sum finanskostnader | 223 006 | 131 104 |
| Netto finans | 4 807 | 757 365 |
| Resultat før skatt | 2 185 124 | 2 947 262 |
| Skattekostnad på resultat | 486 196 | 499 418 |
| Årsresultat | 1 698 928 | 2 447 844 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 698 928 | 2 447 844 |
| Totalresultat | 1 698 928 | 2 447 844 |
| Tilleggsutbytte | - | 800 000 |
| Ordinært utbytte | 5 000 000 | - |
| Avgitt konsernbidrag | 1 560 000 | 1 560 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 87 844 |
| Overført fra annen egenkapital | −4 861 072 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 698 928 | 2 447 844 |
| Utsatt skattefordel | 50 038 | 46 300 |
| Sum immaterielle eiendeler | 50 038 | 46 300 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 217 229 | 211 640 |
| Sum varige driftsmidler | 217 229 | 211 640 |
| Lån til foretak i samme konsern | 6 137 435 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 137 435 | - |
| Sum anleggsmidler | 6 404 702 | 257 940 |
| Kundefordringer | 703 578 | 532 498 |
| Andre kortsiktige fordringer | 86 033 | 105 726 |
| Sum fordringer | 789 611 | 638 224 |
| Markedsbaserte aksjer | 2 735 676 | 8 970 371 |
| Sum investeringer | 2 735 676 | 8 970 371 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 648 612 | 1 460 170 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 648 612 | 1 460 170 |
| Sum omløpsmidler | 5 173 900 | 11 068 765 |
| Sum eiendeler | 11 578 602 | 11 326 705 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 2 668 094 | 7 529 167 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 668 094 | 7 529 167 |
| Sum egenkapital | 2 698 094 | 7 559 167 |
| Leverandørgjeld | 584 923 | 511 065 |
| Betalbar skatt | 49 934 | 63 881 |
| Skyldig offentlige avgifter | 657 165 | 671 555 |
| Utbytte | 5 000 000 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 2 000 000 | 2 030 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 588 486 | 491 037 |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 880 508 | - |
| Sum gjeld | 8 880 508 | 3 767 539 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 578 602 | - |
Nøkkeltall 2024 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,58▼ | 2,94 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,29▲ | 0,50 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 21,0 %▼ | 27,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 16,1 %▼ | 16,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 12,6 %▼ | 18,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 23,3 %▼ | 66,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 687 651
- Resultat per ansatt, kroner
- 272 540
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
RABBENKROKEN BIL AS16,1 %
13,5 mill. 8 ansatte 2025
0 %5101520
MØLLER BIL ØST AS2,2 % 4 390,0 mill.462 ansatte 2025
BILIA NORGE AS2,9 % 6 518,2 mill.768 ansatte 2025
NORSK SCANIA AS13,9 % 8 792,9 mill.1 335 ansatte 2025
RABBENKROKEN BIL AS16,1 % 13,5 mill.8 ansatte 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 95.310.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kenneth Rekvik | 1979 |
| Styrets leder | Kenneth Rekvik | 1979 |
| Revisor | EVJEN REVISJON AS915 638 384 | - |
| Regnskapsfører | QUALIS REGNSKAP AS932 089 807 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Flekkeråsen Holding AS100,0 %Skien · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Flekkeråsen Holding AS
- RABBENKROKEN BIL AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Runagain AS0,08 %822 196 292 · 1 500 ordinære aksjer
- Solstad Offshore ASA0,05 %945 883 294 · 45 000 ordinære aksjer
- Huddlestock Fintech AS0,04 %821 888 522 · 118 619 ordinære aksjer
- Salmon Evolution ASA0,01 %925 344 877 · 24 150 ordinære aksjer
- Solstad Maritime ASA0,00 %932 482 185 · 20 000 ordinære aksjer
- Zaptec ASA0,00 %999 164 137 · 1 ordinære aksjer
- MPC CONTAINER SHIPS ASA0,00 %918 494 316 · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.