- Org.nr.
- 812 081 012
- Adresse
- Ørnevegen 9, 9015 Tromsø
- Bransje
- Maler- og glassarbeid
Driftsresultat41 93316,7 % margin
Årsresultat39 95415,9 % margin
Egenkapital52 26736,7 % av eiendelene
Rafaglass AS er et aksjeselskap innen maler- og glassarbeid, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 812 081 012
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 30.08.2026
- Stiftet
- 24.05.2013
- Registrert
- 17.06.2013
- Adresse
- Ørnevegen 9, 9015 Tromsø
- Postadresse
- Flintvegen 4
- Kommune
- Tromsø
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Rafaglass AS912 089 274 · TROMSØ
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Montering av glass og fasader til bygninger.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 251 203 | - | - | 243 159 | 690 780 |
| Sum driftsinntekter | 251 203 | 178 101 | 197 110 | 243 159 | 690 780 |
| Varekostnad | 129 339 | - | - | 106 938 | 291 895 |
| Lønnskostnad l, 2, 3, | - | - | - | - | 161 083 |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | 25 291 | - |
| Annen driftskostnad | 79 931 | - | - | 148 107 | 165 881 |
| Sum driftskostnader | 209 270 | 185 137 | 164 810 | 280 336 | 618 860 |
| Driftsresultat | 41 933 | −7 036 | 32 299 | −37 177 | 71 920 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 7 886 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 38 | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 71 | 86 | 38 | - |
| Annen finanskostnad (0) | - | - | - | 176 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 518 | 0 | 176 | 7 886 |
| Netto finans | 0 | −447 | 86 | −138 | −7 886 |
| Resultat før skatt | - | −7 483 | 32 385 | - | 64 034 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 64 034 |
| Resultat før skattekostnad | 41 933 | - | - | −37 315 | - |
| Skattekostnad | 1 979 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 39 954 | −7 483 | 32 385 | −37 315 | 64 034 |
| Udekket tap | 17 687 | - | - | −37 315 | 64 034 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −37 315 | 64 034 |
| Annen egenkapital | 22 267 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varer | - | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Varer | 30 000 | - | - | - | 30 000 |
| Kundefordringer | 29 852 | - | - | 1 887 | 41 378 |
| Andre kortsiktige fordringer | 3 205 | - | - | 50 | - |
| Sum fordringer | 33 056 | - | - | 1 937 | 41 378 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 79 518 | - | - | 53 048 | 166 424 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 79 518 | - | - | 53 048 | 166 424 |
| Sum omløpsmidler | 142 574 | 113 028 | 109 636 | 84 985 | 237 802 |
| Sum eiendeler | 142 574 | 113 028 | 109 636 | 84 985 | 237 802 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 22 267 | - | - | - | - |
| Udekket tap | 0 | - | - | 42 590 | 5 275 |
| Sum opptjent egenkapital | 22 267 | −17 687 | −10 204 | −42 590 | −5 275 |
| Sum egenkapital | 52 267 | 12 313 | 19 796 | −12 590 | 24 725 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 83 227 | - | - | 81 343 | 137 622 |
| Betalbar skatt | 1 979 | - | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 0 | - | - | 1 091 | 31 800 |
| Annen kortsiktig gjeld | 5 101 | - | - | 15 140 | 43 655 |
| Sum kortsiktig gjeld | 90 307 | 100 716 | 89 840 | 97 575 | 213 078 |
| Sum gjeld | 90 307 | 100 716 | 89 840 | 97 575 | 213 078 |
| Sum egenkapital og gjeld | 142 574 | - | - | 84 985 | 237 802 |
| å kr 100,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,58▲ | 1,12 | 1,22 | 0,87 | 1,12 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,73▼ | 8,18 | 4,54 | −7,75 | 8,62 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 32,8 %▲ | −6,3 % | 33,3 % | −23,0 % | 30,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 16,7 %▲ | −4,0 % | 16,4 % | −15,3 % | 10,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 15,9 %▲ | −4,2 % | 16,4 % | −15,3 % | 9,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 36,7 %▲ | 10,9 % | 18,1 % | −14,8 % | 10,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Rafaglass AS16,7 %
0,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %5101520
MALERCOMPAGNIET OSLO AS2,9 % 166,7 mill.65 ansatte 2025
Malerfirma Monsen AS8,7 % 162,1 mill.80 ansatte 2025
MALERMESTER BUER DRAMMEN AS9,9 % 168,7 mill.73 ansatte 2025
Rafaglass AS16,7 % 0,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Svein Arild Rafaelsen | 1954 |
| Styrets leder | Svein Arild Rafaelsen | 1954 |
| Varamedlem | Anita Jonsson | 1956 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ANITA JONSSON100,0 %f. 1956 · Krokelvdalen · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.