- Org.nr.
- 932 043 165
- Adresse
- Skogholtstien 5B, 4018 Stavanger
- Hovedeier
- IR HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat−327 073
EBITDA−219 404før av- og nedskrivninger
Årsresultat−751 010
Egenkapital−1 112 531−19,2 % av eiendelene
Ragbakken Næring AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 932 043 165
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.09.2026
- Stiftet
- 07.06.2023
- Registrert
- 09.09.2023
- Adresse
- Skogholtstien 5B, 4018 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger (1 826)
- Aksjekapital
- 231 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Ragbakken Næring AS832 066 362 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg, rehabilitering og utleie av fast eiendom, samt investere i liknende foretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 42 750 | - | - |
| Annen driftsinntekt | 260 000 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 302 750 | 300 000 | 140 000 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 107 669 | - | - |
| Annen driftskostnad | 522 155 | - | - |
| Sum driftskostnader | 629 823 | 220 153 | 162 037 |
| Driftsresultat | −327 073 | 79 847 | −22 037 |
| Annen renteinntekt | 27 | - | - |
| Annen finansinntekt | 42 | - | - |
| Sum finansinntekter | 69 | 31 | 0 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 357 485 | - | - |
| Annen rentekostnad | 73 652 | - | - |
| Sum finanskostnader | 431 137 | 534 502 | 408 728 |
| Netto finans | −431 068 | −534 471 | −408 728 |
| Resultat før skatt | −758 142 | −454 624 | −430 765 |
| Skattekostnad | −7 132 | - | - |
| Årsresultat | −751 010 | −461 756 | −430 765 |
| Udekket tap | −751 010 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 5 775 776 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 5 775 776 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 5 775 776 | 5 883 445 | 5 993 311 |
| Andre kortsiktige fordringer | 7 279 | - | - |
| Konsernfordringer | 0 | - | - |
| Sum fordringer | 7 279 | - | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 10 166 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 10 166 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 17 445 | 228 538 | 380 000 |
| Sum eiendeler | 5 793 221 | 6 111 983 | 6 373 311 |
| Aksjekapital | 231 000 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 231 000 | 231 000 | 231 000 |
| Udekket tap | 1 343 531 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 343 531 | −592 521 | −130 765 |
| Sum egenkapital | −1 112 531 | −361 521 | 100 235 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 4 520 774 | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 1 000 000 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 5 520 774 | - | - |
| Leverandørgjeld | −36 267 | - | - |
| Betalbar skatt | 0 | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 3 070 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 418 175 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 384 978 | 1 273 504 | 1 573 076 |
| Sum gjeld | 6 905 752 | 6 473 504 | 6 273 076 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 793 221 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 5 200 000 | 4 700 000 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,01▼ | 0,18 | 0,24 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −6,21▲ | −17,91 | 62,58 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −5,5 %▼ | 1,3 % | −0,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −108,0 %▼ | 26,6 % | −15,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −248,1 %▼ | −153,9 % | −307,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −19,2 %▼ | −5,9 % | 1,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ine Johannessen Helvik | 1975 |
| Regnskapsfører | CONSULANS AS930 679 585 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- IR HOLDING AS100,0 %Stavanger · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- IR HOLDING AS
- Sørbøveien 61 AS100,0 %
- Consulans AS100,0 %
- RST BOLIG AS100,0 %
- IR IMPORT AS100,0 %
- Ragbakken Næring AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.