- Org.nr.
- 950 428 554
- Telefon
- 35 59 80 09
- Adresse
- Raset 50, 3735 Skien
Driftsresultat103 48314,1 % margin
EBITDA203 486før av- og nedskrivninger
Årsresultat76 69710,5 % margin
Egenkapital709 99277,6 % av eiendelene
RALLE AS er et aksjeselskap innen produksjon av dører og vinduer av metall, stiftet 1988.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 950 428 554
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.09.1988
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Raset 50, 3735 Skien
- Telefon
- 35 59 80 09
- Kommune
- Skien
- Aksjekapital
- 300 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RALLE AS971 962 380 · SKIEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produksjon, reparasjon, montering og salg av porter og lignende til alle forbrukere, samt hva dermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- BRØDR RALLE AS19.02.1995 til 12.06.2001
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 731 725 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 731 725 | 1 280 094 | 969 780 | 334 825 | 440 000 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | 0 | - | - | - | - |
| Varekostnad | 90 520 | - | - | - | 120 765 |
| Lønnskostnad Il, | 53 163 | - | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 100 003 | - | - | - | 6 336 |
| Annen driftskostnad | 384 557 | - | - | - | 294 702 |
| Sum driftskostnader | 628 242 | 1 156 182 | 601 898 | 370 903 | 561 850 |
| Driftsresultat | 103 483 | 123 911 | 367 882 | −36 078 | −121 850 |
| Annen renteinntekt | 776 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 1 034 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 810 | 96 | 276 | 33 | 1 |
| Annen rentekostnad | 358 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 643 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 001 | 3 210 | 586 | 5 535 | 1 881 |
| Netto finans | 809 | −3 114 | −310 | −5 502 | −1 880 |
| Resultat før skatt | 104 291 | 120 798 | 367 572 | −41 580 | −123 731 |
| Skattekostnad | 27 594 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 76 697 | 97 183 | 325 813 | −41 580 | −123 731 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 76 697 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 76 697 | - | - | - | - |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 140 047 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 290 105 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 290 105 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 290 105 | 390 107 | 118 553 | 125 163 | 3 169 |
| Varer | 4 779 | - | - | - | - |
| Sum varer | 4 779 | - | - | - | - |
| Kundefordringer | 87 375 | - | - | - | - |
| Andre fordringer | 14 804 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 102 179 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 517 391 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 517 391 | - | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 624 348 | 664 367 | 832 194 | 322 080 | 502 932 |
| Sum eiendeler | 914 453 | 1 054 475 | 950 747 | 447 243 | 506 100 |
| Selskapskapital | 300 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Annen egenkapital | 409 992 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 409 992 | 333 294 | 236 111 | −89 701 | −48 121 |
| Sum egenkapital | 709 992 | 633 294 | 536 111 | 210 299 | 251 879 |
| Utsatt skatt | 0 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 99 891 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 99 891 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 99 891 | 109 597 | 155 784 | 166 670 | 166 670 |
| Leverandørgjeld | 0 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 29 147 | - | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 2 816 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 72 606 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 104 570 | 311 584 | 258 852 | 70 274 | 87 551 |
| Sum gjeld | 204 461 | 421 180 | 414 636 | 236 944 | 254 222 |
| Sum egenkapital og gjeld | 914 453 | - | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,97▲ | 2,13 | 3,21 | 4,58 | 5,74 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,29▼ | 0,67 | 0,77 | 1,13 | 1,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,7 %▼ | 12,4 % | 52,7 % | −7,6 % | −24,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 14,1 %▲ | 9,7 % | 37,9 % | −10,8 % | −27,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 10,5 %▲ | 7,6 % | 33,6 % | −12,4 % | −28,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 77,6 %▲ | 60,1 % | 56,4 % | 47,0 % | 49,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
RALLE AS14,1 %
0,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %01020
H-Fasader AS−7,5 % 370,5 mill.139 ansatte 2025
Libra-Plast AS9,1 % 358,0 mill.45 ansatte 2026
RALLE AS14,1 % 0,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
IMS TECHNOLOGIES AS16,3 % 349,8 mill.158 ansatte 2025
−10 %01020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 25.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Frank Ralle | 1953 |
| Styrets leder | Frank Ralle | 1953 |
| Styremedlem | David Ralle | 1975 |
| Styremedlem | Olav T Ralle | 1929 |
| Regnskapsfører | ONE ACCOUNTING AS820 585 402 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FRANK RALLE80,0 %f. 1953 · Skien · 2 400 ordinære aksjer
- CECILIE BARTH10,0 %f. 1979 · 300 ordinære aksjer
- DAVID RALLE10,0 %f. 1975 · Skien · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.