- Org.nr.
- 928 118 924
- Telefon
- 917 28 456
- Adresse
- Pilveien 5, 1769 Halden
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat−47 128−12,8 % margin
EBITDA17 872før av- og nedskrivninger
Årsresultat−52 826−14,4 % margin
Egenkapital26 90526,1 % av eiendelene
Ramdal Eiendomsutvikling AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 118 924
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 26.10.2021
- Registrert
- 12.11.2021
- Adresse
- Pilveien 5, 1769 Halden
- Telefon
- 917 28 456
- Kommune
- Halden
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Ramdal Eiendomsutvikling AS828 314 742 · HALDEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Oppføre nye bygninger for kunder. Samt investere i fast eiendom for å selv oppføre bygninger for videresalg, eller utleie. Selskapet skal også yte vanlige snekkertjenester for kunder. Selskapet skal også investere overskudd i noterte selskaper, og/eller fond.
Tidligere navn
- Ramdal Invest AS12.11.2021 til 23.05.2022
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 347 469 | 194 766 | 974 188 | 533 253 | - |
| Annen driftsinntekt | 20 000 | - | −120 000 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 367 469 | 194 766 | 854 188 | 533 253 | - |
| Varekostnad | 198 268 | 98 126 | 203 546 | 1 779 | - |
| Lønnskostnad | 2 654 | 85 389 | 472 748 | 306 071 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 65 000 | - | 19 500 | 17 333 | - |
| Annen driftskostnad | 148 675 | 264 605 | 279 313 | 114 635 | 5 756 |
| Sum driftskostnader | 414 597 | 448 121 | 975 107 | 439 819 | 5 756 |
| Driftsresultat | −47 128 | −253 355 | −120 919 | 93 435 | −5 756 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | 308 918 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | - | 24 318 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | - | −38 705 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | - | 294 531 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 20 598 | 8 942 | 6 127 | 8 870 | - |
| Annen finanskostnad | - | 51 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 20 598 | 8 993 | 6 127 | 8 870 | - |
| Netto finans | −20 598 | 285 537 | −6 127 | −8 870 | - |
| Resultat før skatt | - | - | −127 046 | 84 565 | −5 756 |
| Resultat før skattekostnad | −67 726 | 32 182 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −14 900 | −62 044 | −27 916 | 18 605 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −99 130 | 65 960 | −5 756 |
| Årsresultat | −52 826 | 94 226 | −99 130 | 65 960 | −5 756 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −52 826 | 94 226 | −99 130 | 65 960 | - |
| Totalresultat | −52 826 | 94 226 | −99 130 | 65 960 | - |
| Udekket tap | - | 38 926 | −38 926 | 5 756 | −5 756 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 55 301 | - | 60 205 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −52 826 | - | −60 205 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −52 826 | 94 226 | −99 130 | 65 960 | −5 756 |
| Utsatt skattefordel | 98 905 | 84 005 | 27 916 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 98 905 | 84 005 | 27 916 | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | 15 000 | 15 000 | 15 000 |
| Andre langsiktige fordringer | - | 13 000 | 13 000 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 13 000 | 28 000 | 15 000 | 15 000 |
| Sum anleggsmidler | 98 905 | 97 005 | 55 916 | 182 667 | 15 000 |
| Kundefordringer | 9 | 11 250 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 800 | - | 198 500 | 102 029 | - |
| Sum fordringer | 809 | 11 250 | 198 500 | 102 029 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 503 | 8 973 | 50 837 | 9 325 | 6 912 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 503 | 8 973 | 50 837 | 9 325 | 6 912 |
| Sum omløpsmidler | 4 312 | 20 223 | 249 337 | 111 354 | 6 912 |
| Sum eiendeler | 103 217 | 117 228 | 305 253 | 294 021 | 21 912 |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | 167 667 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 167 667 | - |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Udekket tap | - | - | 38 926 | - | 5 756 |
| Annen egenkapital | 2 475 | 55 301 | - | 60 205 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 2 475 | 55 301 | −38 926 | 60 205 | −5 756 |
| Sum egenkapital | 26 905 | 79 731 | −14 496 | 84 635 | 18 674 |
| Utsatt skatt | - | - | 5 955 | 5 955 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 5 955 | 5 955 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | −628 | −628 | −628 | 102 070 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | −628 | −628 | −628 | 102 070 | - |
| Sum langsiktig gjeld | −628 | −628 | 5 327 | 108 025 | 0 |
| Leverandørgjeld | 9 542 | 328 | 63 249 | 3 565 | - |
| Betalbar skatt | - | - | - | 12 650 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 54 | 8 008 | 27 536 | 32 613 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 67 344 | 29 789 | 223 637 | 52 533 | 3 238 |
| Sum kortsiktig gjeld | 76 940 | 38 125 | 314 422 | 101 361 | 3 238 |
| Sum gjeld | 76 312 | 37 497 | 319 749 | 209 386 | 3 238 |
| Sum egenkapital og gjeld | 103 217 | 117 228 | 305 253 | 294 021 | 21 912 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,06▼ | 0,53 | 0,79 | 1,10 | 2,13 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,84▲ | 0,47 | −22,06 | 2,47 | 0,17 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −42,8 %▼ | 19,5 % | −40,4 % | 59,1 % | −26,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −12,8 %▲ | −130,1 % | −14,2 % | 17,5 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −14,4 %▼ | 48,4 % | −11,6 % | 12,4 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 26,1 %▼ | 68,0 % | −4,7 % | 28,8 % | 85,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Ramdal Eiendomsutvikling AS−12,8 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−15 %−10−50510
Ramdal Eiendomsutvikling AS−12,8 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
SKANSKA NORGE AS2,7 % 15 214,7 mill.2 917 ansatte 2025
Veidekke Entreprenør AS3,5 % 16 185,7 mill.2 941 ansatte 2025
HENT AS5,9 % 9 406,9 mill.1 405 ansatte 2025
−15 %−10−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 41.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Emil Ramdal Damgaard | 1996 |
| Styrets leder | Emil Ramdal Damgaard | 1996 |
| Regnskapsfører | SON REGNSKAP AS932 065 215 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- EMIL RAMDAL DAMGAARD100,0 %f. 1996 · Halden · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.