- Org.nr.
- 825 136 622
- Adresse
- Solsidevegen 89, 2686 Lom
- Bransje
- Grunnarbeid
Driftsresultat173 85110,9 % margin
EBITDA392 851før av- og nedskrivninger
Årsresultat111 9897,0 % margin
Egenkapital415 61648,2 % av eiendelene
RAMEN MASKIN AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 825 136 622
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 13.05.2020
- Registrert
- 29.05.2020
- Adresse
- Solsidevegen 89, 2686 Lom
- Kommune
- Lom
- Næring
- 43.120 GrunnarbeidGrunnarbeid i Lom (19)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RAMEN MASKIN AS925 185 205 · LOM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive som maskinentreprenør innen graving og transport, og det som naturlig hører inn under drift av en maskinstasjon.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 366 040 | 1 508 200 | 1 457 988 | 1 106 017 | - |
| Annen driftsinntekt | 225 000 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 591 040 | 1 508 200 | 1 457 988 | 1 106 017 | 648 210 |
| Varekostnad | 3 625 | 0 | 7 605 | 6 897 | - |
| Lønnskostnad | - | - | 850 083 | 821 313 | 375 117 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | 160 000 | 40 000 | 3 500 |
| Lønnskostnad Il, | 791 456 | 762 143 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 219 000 | 177 500 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 403 107 | 333 356 | 299 412 | 284 986 | 144 103 |
| Sum driftskostnader | 1 417 189 | 1 272 999 | 1 317 100 | 1 153 196 | 522 721 |
| Driftsresultat | 173 851 | 235 201 | 140 888 | −47 179 | 125 489 |
| Anna renteinntekt | 162 | 98 | 70 | 22 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 1 878 | - | - |
| Annen finansinntekt (0) | - | 3 645 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 162 | 3 743 | 1 948 | 22 | 31 |
| Annan rentekostnad | 28 513 | 39 372 | 37 557 | 8 599 | - |
| Annen finanskostnad | 4 768 | 60 | 3 849 | 15 430 | - |
| Sum finanskostnader | 33 281 | 39 432 | 41 406 | 24 029 | 1 639 |
| Netto finans | −33 119 | −35 689 | −39 458 | −24 007 | −1 608 |
| Resultat før skatt | - | - | 101 430 | −71 186 | 123 881 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 19 077 | −12 430 | 27 254 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 82 353 | −58 756 | - |
| Resultat før skattekostnad | 140 733 | 199 512 | - | - | - |
| Skattekostnad | 28 744 | 46 110 | - | - | - |
| Årsresultat | 111 989 | 153 402 | 82 353 | −58 756 | 96 627 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 82 353 | −58 756 | - |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | 82 353 | −58 756 | - |
| Annen egenkapital | 111 989 | 153 402 | - | - | - |
| Sum overføringar og disponeringar | 111 989 | 153 402 | 82 353 | −58 756 | - |
| Sum immaterielle eigedelar | 0 | 0 | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | 148 000 | 564 000 | 581 500 | 156 500 | - |
| Sum varige driftsmiddel | 148 000 | 564 000 | 581 500 | 156 500 | - |
| Sum finansielle anleggsmiddel | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmiddel | 148 000 | 564 000 | 581 500 | 156 500 | 196 500 |
| Kundefordringer | 134 955 | 206 393 | 188 955 | 148 250 | - |
| Andre fordringer | - | - | - | 2 292 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | 14 481 | - | - | - |
| Sum krav | 134 955 | 220 874 | 188 955 | 150 542 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 199 446 | 124 809 | - |
| Sum investeringar | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 578 965 | 73 506 | - | - | - |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | 578 965 | 73 506 | 199 446 | 124 809 | - |
| Sum omløpsmiddel | 713 920 | 294 379 | 388 401 | 275 351 | 255 431 |
| Sum eiendeler | 861 920 | 858 379 | 969 901 | 431 851 | 451 931 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskoten eigenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 385 616 | 273 627 | 120 225 | 37 871 | - |
| Sum opptent eigenkapital | 385 616 | 273 627 | 120 225 | 37 871 | 96 627 |
| Sum egenkapital | 415 616 | 303 627 | 150 225 | 67 871 | 126 627 |
| Utsett skatt | 5 794 | 0 | 5 258 | - | - |
| Sum avsetjingar for plikter | 5 794 | 0 | 5 258 | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjonar | 153 865 | 343 271 | 518 894 | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 59 688 | 116 095 | - |
| Sum anna langsiktig gjeld | 153 865 | 343 271 | 578 582 | 116 095 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 159 659 | 343 271 | 583 840 | 116 095 | 182 430 |
| Leverandørgjeld | 3 553 | −15 527 | −16 460 | 4 703 | - |
| Betalbar skatt | 22 950 | 51 368 | 13 819 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 153 741 | 167 187 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 175 452 | 109 341 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 84 689 | 66 300 | 84 736 | 75 994 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 286 645 | 211 481 | 235 836 | 247 884 | 142 874 |
| Sum gjeld | 446 304 | 554 752 | 819 676 | 363 980 | 325 304 |
| Sum eigenkapital og gjeld | 861 920 | 858 379 | 969 901 | 431 851 | - |
| Selskapskapital | - | - | 30 000 | 30 000 | - |
Nøkkeltall 2020 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,49▲ | 1,39 | 1,65 | 1,11 | 1,79 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,07▼ | 1,83 | 5,46 | 5,36 | 2,57 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 20,2 %▼ | 26,1 % | 20,4 % | −10,7 % | 27,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 10,9 %▼ | 15,6 % | 9,7 % | −4,3 % | 19,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,0 %▼ | 10,2 % | 5,6 % | −5,3 % | 14,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 48,2 %▲ | 35,4 % | 15,5 % | 15,7 % | 28,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
RAMEN MASKIN AS10,9 %
1,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2024
0 %51015
AF HÆHRE & CONTUR ANS2,9 % 2 347,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
VASSBAKK & STOL AS6,4 % 3 162,2 mill.812 ansatte 2025
ANLEGG ØST ENTREPRENØR AS7,7 % 2 004,4 mill.391 ansatte 2025
RAMEN MASKIN AS10,9 % 1,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2024
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Emil Ramen | 1985 |
| Styrets leder | Emil Ramen | 1985 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- EMIL RAMEN100,0 %f. 1985 · Lom · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.