- Org.nr.
- 931 751 204
- Adresse
- c/o Value Group AS, Rådhusgata 9, 0151 Oslo
- Bransje
- Regnskapsføring og bokføring
Driftsresultat−2,8 mill.ikke oppgitt
Årsresultat39,9 mill.ikke oppgitt
Egenkapital2,5 mrd.86,0 % av eiendelene
RAN GROUP HOLDING AS er et aksjeselskap innen regnskapsføring og bokføring, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 931 751 204
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 20.09.2026
- Stiftet
- 16.05.2023
- Registrert
- 21.07.2023
- Adresse
- c/o Value Group AS, Rådhusgata 9, 0151 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 135 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RAN GROUP HOLDING AS931 752 685 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å eie andre selskaper og tilby administrative tjenester til disse selskapene.
Tidligere navn
- Rantalainen Holding AS21.07.2023 til 31.05.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 2 760 706 | 2 012 962 | 3 500 |
| Sum driftskostnader | 2 760 706 | 2 012 962 | 3 500 |
| Driftsresultat | −2 760 706 | −2 012 962 | −3 500 |
| Annen renteinntekt | - | - | 7 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 62 935 707 | 9 465 009 | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 10 743 707 | 667 123 | - |
| Annen finansinntekt | 458 202 695 | - | - |
| Sum finansinntekter | 531 882 110 | 10 132 132 | 7 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | 458 202 695 | - | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 19 499 161 | 1 745 228 | - |
| Annen rentekostnad | 74 622 | - | - |
| Annen finanskostnad | 139 293 | 84 995 | - |
| Sum finanskostnader | 477 915 770 | 1 830 223 | - |
| Netto finans | 53 966 339 | 8 301 908 | 7 |
| Resultat før skatt | - | - | −3 493 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −3 493 |
| Resultat før skattekostnad | 51 205 633 | 6 288 946 | - |
| Skattekostnad på resultat | 11 265 239 | 1 382 800 | - |
| Årsresultat | 39 940 394 | 4 906 146 | −3 493 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 39 940 394 | 4 906 146 | −3 493 |
| Totalresultat | 39 940 394 | 4 906 146 | −3 493 |
| Udekket tap | - | 3 483 | −3 493 |
| Avsatt til annen egenkapital | 39 940 394 | 4 902 663 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 39 940 394 | 4 906 146 | −3 493 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 |
| Investering i datterselskap | 2 141 603 458 | 296 119 963 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 141 603 458 | 296 119 963 | - |
| Sum anleggsmidler | 2 141 603 458 | 296 119 963 | 0 |
| Konsernfordringer | 767 980 218 | 86 410 072 | - |
| Sum fordringer | 767 980 218 | 86 410 072 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 34 126 339 | - | 26 507 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 34 126 339 | - | 26 507 |
| Sum omløpsmidler | 802 106 557 | 86 410 072 | 26 507 |
| Sum eiendeler | 2 943 710 015 | 382 530 035 | 26 507 |
| Aksjekapital | 120 000 | 60 000 | 3 |
| Overkurs | 2 385 329 089 | 161 678 013 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 101 219 793 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 2 486 668 882 | 161 738 013 | 30 000 |
| Udekket tap | - | - | 3 493 |
| Annen egenkapital | 44 843 057 | 4 902 663 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 44 843 057 | 4 902 663 | −3 493 |
| Sum egenkapital | 2 531 511 939 | 166 640 676 | 26 507 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 2 597 139 | - |
| Leverandørgjeld | 972 343 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 697 309 | 1 248 639 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 410 161 578 | 189 008 508 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 366 846 | 23 035 073 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 412 198 076 | 215 889 358 | - |
| Sum gjeld | 412 198 076 | 215 889 358 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 943 710 015 | 382 530 035 | 26 507 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,95▲ | 0,40 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,16▼ | 1,30 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 31,8 %▲ | 4,2 % | −13,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 86,0 %▲ | 43,6 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Veronica Rörsgård | 1974 |
| Styremedlem | Karl-Ludvig Mauland | 1973 |
| Styremedlem | Marko Ville Kujansuu | 1979 |
| Revisor | KPMG AS935 174 627 | - |
| Regnskapsfører | VALUE GROUP AS915 156 975 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Tilipalvelu Rantalainen OY100,0 %05800, HYVINK · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- VALUE GROUP HOLDING AS100,0 %915 612 792 · 882 055 ordinære aksjer
- ENORA AS100,0 %935 701 430 · 100 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.