- Org.nr.
- 920 070 787
- Adresse
- Harestadveien 77A, 4072 Randaberg
- Hovedeier
- Randaberg Havnelager Holding AS, 100 %
Driftsresultat−51 272ikke oppgitt
Årsresultat−64 586ikke oppgitt
Egenkapital49 545 27841,4 % av eiendelene
Randaberg Havnelager Eiendom AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 070 787
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 19.10.2017
- Registrert
- 14.12.2017
- Adresse
- Harestadveien 77A, 4072 Randaberg
- Kommune
- Randaberg
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Randaberg (138)
- Aksjekapital
- 151 107
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Randaberg Havnelager Eiendom AS820 226 852 · RANDABERG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å erverve eiendommer for å forestå utvikling og utbygging av eiendommene for videre salg/utleie, å drive utleie av driftsmidler, samt hva hermed står i forbindelse, samt investere i selskaper med tilsvarende formål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 51 272 | 57 546 | 51 088 | 44 204 | 53 971 |
| Sum driftskostnader | 51 272 | 57 546 | 51 088 | 44 204 | 53 971 |
| Driftsresultat | −51 272 | −57 546 | −51 088 | −44 204 | −53 971 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | - | 456 352 | 344 328 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 3 169 979 | 3 321 577 | 4 869 182 | - | 13 395 942 |
| Annen renteinntekt | 1 401 339 | 1 366 535 | 647 755 | 47 761 | 69 877 |
| Sum finansinntekter | 4 571 318 | 4 688 112 | 5 516 937 | 504 113 | 13 810 147 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 966 184 | 862 922 | 533 487 | 93 255 | 23 740 |
| Annen rentekostnad | 3 636 664 | 3 871 136 | 3 237 562 | 2 352 556 | 2 184 590 |
| Sum finanskostnader | 4 602 848 | 4 734 058 | 3 771 049 | 2 445 811 | 2 208 330 |
| Netto finans | −31 529 | −45 947 | 1 745 888 | −1 941 698 | 11 601 817 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 694 800 | −1 985 901 | 11 547 847 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −44 474 |
| Resultat før skattekostnad | −82 802 | −103 492 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −18 216 | −22 769 | 372 856 | −436 898 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 321 944 | −1 549 003 | 11 592 321 |
| Årsresultat | −64 586 | −80 723 | 1 321 944 | −1 549 003 | 11 592 321 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −64 586 | −80 723 | 1 321 944 | −1 549 003 | 11 592 321 |
| Totalresultat | −64 586 | −80 723 | 1 321 944 | −1 549 003 | 11 592 321 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 15 500 000 |
| Overført til annen opptjent egenkapital | - | - | 1 321 944 | - | - |
| Overført fra annen opptjent egenkapital | −64 586 | −80 723 | - | −1 549 003 | −3 907 679 |
| Sum overføringer og disponeringer | −64 586 | −80 723 | 1 321 944 | −1 549 003 | 11 592 321 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Investering i datterselskap | 76 050 310 | 76 050 310 | 76 050 310 | 76 050 310 | 76 050 310 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 35 000 000 | 35 000 000 | 35 000 000 | 35 000 000 | 35 000 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 58 741 | 58 741 | 58 741 | 58 741 | 58 741 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 111 109 051 | 111 109 051 | 111 109 051 | 111 109 051 | 111 109 051 |
| Sum anleggsmidler | 111 109 051 | 111 109 051 | 111 109 051 | 111 368 054 | 111 109 051 |
| Andre kortsiktige fordringer | 5 413 227 | 5 160 918 | 4 923 929 | 1 100 670 | 1 058 919 |
| Konsernfordringer | 3 169 979 | 3 321 577 | 4 869 182 | 1 938 901 | 25 027 816 |
| Sum fordringer | 8 583 206 | 8 482 495 | 9 793 111 | 3 039 571 | 26 086 735 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 63 318 | 228 672 | 101 051 | 105 400 | 4 128 162 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 63 318 | 228 672 | 101 051 | 105 400 | 4 128 162 |
| Sum omløpsmidler | 8 646 524 | 8 711 167 | 9 894 161 | 3 144 971 | 30 214 898 |
| Sum eiendeler | 119 755 575 | 119 820 217 | 121 003 212 | 114 513 025 | 141 323 948 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 259 003 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 259 003 | - |
| Aksjekapital | 151 107 | 151 107 | 151 107 | 151 107 | 151 107 |
| Annen innskutt egenkapital | 42 665 832 | 42 665 832 | 42 665 832 | 42 665 832 | 42 665 832 |
| Sum innskutt egenkapital | 42 816 939 | 42 816 939 | 42 816 939 | 42 816 939 | 42 816 939 |
| Annen egenkapital | 6 728 339 | 6 792 925 | 6 873 648 | 5 551 704 | 7 100 707 |
| Sum opptjent egenkapital | 6 728 339 | 6 792 925 | 6 873 648 | 5 551 704 | 7 100 707 |
| Sum egenkapital | 49 545 278 | 49 609 864 | 49 690 587 | 48 368 643 | 49 917 646 |
| Utsatt skatt | 72 866 | 91 082 | 113 853 | - | 177 895 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 72 866 | 91 082 | 113 853 | - | 177 895 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 45 813 652 | 49 196 300 | 52 578 948 | 55 961 596 | 59 344 244 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 45 813 652 | 49 196 300 | 52 578 948 | 55 961 596 | 59 344 244 |
| Sum langsiktig gjeld | 45 886 518 | 49 287 382 | 52 692 801 | 55 961 596 | 59 522 139 |
| Utbytte | - | - | - | - | 15 500 000 |
| Leverandørgjeld | 4 197 | 3 469 | 8 528 | 4 063 | - |
| Betalbar skatt | - | 2 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 21 517 385 | 18 169 444 | 15 394 372 | 5 896 103 | 5 009 830 |
| Fisjonsgjeld | 1 181 749 | 1 114 685 | 1 051 427 | 996 445 | 953 398 |
| Gjeld til aksjonær | - | 15 037 | 643 997 | 2 041 782 | 9 550 402 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 620 449 | 1 620 335 | 1 521 500 | 1 244 394 | 870 534 |
| Sum kortsiktig gjeld | 24 323 779 | 20 922 971 | 18 619 824 | 10 182 786 | 31 884 163 |
| Sum gjeld | 70 210 297 | 70 210 353 | 71 312 625 | 66 144 382 | 91 406 302 |
| Sum egenkapital og gjeld | 119 755 575 | 119 820 217 | 121 003 212 | 114 513 025 | 141 323 948 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,36▼ | 0,42 | 0,53 | 0,31 | 0,95 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,42 | 1,42 | 1,44 | 1,37 | 1,83 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,8 %▼ | 3,8 % | 4,6 % | 0,4 % | 9,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 41,4 % | 41,4 % | 41,1 % | 42,2 % | 35,3 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ove Simonsen | 1960 |
| Styrets leder | Ove Simonsen | 1960 |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS AS987 009 713 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Randaberg · 151 107 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Sveisen AS
- Randaberg Havnelager Holding AS90,0 %
- Randaberg Havnelager Eiendom AS100,0 %
- RANDABERG NORD AS100,0 %
- Randaberg Nord/Sør AS100,0 %
- Randaberg Havnelager AS100,0 %
- Randaberg Rental AS100,0 %
- Randaberg Havnelager Eiendom AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- RANDABERG NORD AS100,0 %936 767 117 · 15 170 ordinære aksjer
- Randaberg Nord/Sør AS100,0 %936 767 125 · 15 170 ordinære aksjer
- Randaberg Havnelager AS100,0 %971 138 661 · 15 170 ordinære aksjer
- Randaberg Rental AS100,0 %995 997 835 · 100 ordinære aksjer
- GEFRO FINANS AS50,0 %992 052 473 · 3 125 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.