- Org.nr.
- 942 575 777
- Telefon
- 61 05 44 54
- Adresse
- Nordsetervegen 63, 2618 Lillehammer
- Hovedeier
- Randgaard Holding AS, 100 %
Driftsresultat−170 198ikke oppgitt
Årsresultat1 854 648ikke oppgitt
Egenkapital1 818 80143,5 % av eiendelene
Randgård Eiendom AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 1987.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 942 575 777
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.10.2026
- Stiftet
- 07.01.1987
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Nordsetervegen 63, 2618 Lillehammer
- Telefon
- 61 05 44 54
- Kommune
- Lillehammer
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Lillehammer (294)
- Aksjekapital
- 183 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Randgård Eiendom AS936 903 797 · LILLEHAMMER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handel, eiendomsforvaltning og -utvikling, samt virksomhet som er forbundet med dette.
Tidligere navn
- Arnt Hernes AS19.02.1995 til 10.06.2003
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | - | 0 | 77 227 | 0 |
| Lønnskostnad Il, | 140 571 | 0 | 5 000 | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 29 627 | 193 104 | 98 469 | 58 048 | 315 074 |
| Sum driftskostnader | 170 198 | 193 104 | 103 469 | 58 048 | 315 074 |
| Driftsresultat | −170 198 | −193 104 | −103 469 | 19 179 | −315 074 |
| Annen renteinntekt (0) | - | - | - | 413 888 | - |
| Annen finansinntekt | 2 000 644 | - | 432 | 811 | - |
| Sum finansinntekter | 2 000 644 | 0 | 432 | 414 699 | - |
| Annen rentekostnad | 53 | 2 742 | 168 183 | 109 | 124 |
| Sum finanskostnader | 53 | 2 742 | 168 183 | 109 | 124 |
| Netto finans | 2 000 591 | −2 742 | −167 751 | 414 590 | −124 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −315 199 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −315 199 |
| Resultat før skattekostnad | 1 830 393 | −195 846 | −271 220 | 433 769 | - |
| Skattekostnad | −24 256 | 0 | 0 | 0 | - |
| Årsresultat | 1 854 648 | −195 846 | −271 220 | 433 769 | −315 199 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −315 199 |
| Udekket tap | 218 848 | −195 846 | −23 002 | 185 551 | −185 551 |
| Overføringer annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −61 434 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −68 214 |
| Annen egenkapital | 1 635 801 | 0 | −248 217 | 248 217 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −271 219 | 433 768 | −315 199 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | - | - | 77 227 | - |
| Utsatt skattefordel | 532 769 | 508 514 | 508 513 | 508 513 | 508 513 |
| Sum immaterielle eiendeler | 532 769 | 508 514 | 508 513 | 508 513 | 508 513 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 169 947 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 169 947 | - | 169 947 | 169 947 | - |
| Sum varige driftsmidler | 169 947 | 169 947 | 169 947 | 169 947 | 169 947 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | - | - | - | - | 590 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 031 680 | 31 721 | 160 721 | 31 721 | 30 910 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 041 680 | 41 721 | 170 721 | 41 721 | 630 910 |
| Sum anleggsmidler | 1 744 396 | 720 181 | 849 181 | 720 181 | 1 309 370 |
| Varer | 309 781 | 309 781 | 309 781 | 263 656 | 263 656 |
| Sum varer | - | - | 309 781 | 263 656 | 263 656 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 789 583 |
| Sum fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 128 198 | 1 221 801 | 1 284 227 | 1 548 406 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 128 198 | 1 221 801 | 1 284 227 | 1 548 406 | 789 583 |
| Sum omløpsmidler | 2 437 979 | 1 531 582 | 1 594 008 | 1 812 062 | 1 053 239 |
| Sum eiendeler | 4 182 375 | 2 251 763 | 2 443 190 | 2 532 243 | 2 362 609 |
| Aksjekapital | 183 000 | 183 000 | 183 000 | 183 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 183 000 | 183 000 | 183 000 | 183 000 | 183 000 |
| Annen egenkapital | 1 635 801 | 0 | 0 | 248 217 | - |
| Udekket tap | 0 | 218 848 | 23 002 | 0 | 185 551 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 635 801 | −218 848 | −23 002 | 248 217 | −185 551 |
| Sum egenkapital | 1 818 801 | −35 848 | 159 998 | 431 217 | −2 551 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 2 257 120 | 2 257 120 | 2 257 120 | 2 089 926 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 257 120 | 2 257 120 | 2 257 120 | 2 089 926 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 2 257 120 | 2 089 926 | 0 |
| Leverandørgjeld | 6 301 | 15 609 | 7 901 | 7 003 | 281 463 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 2 079 769 |
| Skyldige offentlige avgifter | 70 510 | 0 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 29 643 | 14 882 | 18 171 | 4 097 | 3 928 |
| Sum kortsiktig gjeld | 106 454 | 30 491 | 26 072 | 11 100 | 2 365 160 |
| Sum gjeld | 2 363 574 | 2 287 611 | 2 283 192 | 2 101 026 | 2 365 160 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 182 375 | 2 251 763 | 2 443 190 | 2 532 243 | 2 362 609 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 183 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 22,90▼ | 50,23 | 61,14 | 163,25 | 0,45 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,30▲ | −63,81 | 14,27 | 4,87 | −927,15 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 56,9 %▲ | −8,2 % | −4,1 % | 17,7 % | −13,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | 24,8 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | 561,7 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 43,5 %▲ | −1,6 % | 6,5 % | 17,0 % | −0,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kristen Hernes | 1970 |
| Styrets leder | Kristen Hernes | 1970 |
| Varamedlem | Thorstein Hernes | 1972 |
| Regnskapsfører | REGNSKAP INNLANDET SA967 282 774 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Randgaard Holding AS100,0 %Lillehammer · 24 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Randgaard Holding AS
- Hønsehuset Randgaard AS100,0 %
- Randgård Eiendom AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Ersgaard Hammerseng AS33,3 %914 154 790 · 100 ordinære aksjer
- Wiesegården Holding AS8,81 %935 461 294 · 1 000 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.