- Org.nr.
- 924 112 042
- Adresse
- c/o Emmanuel Rang, Nedre Prinsdals vei 73A, 1263 Oslo
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−24 494ikke oppgitt
Årsresultat1 856 593ikke oppgitt
Egenkapital5 778 17584,8 % av eiendelene
RANG HOLDING AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 112 042
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 26.09.2026
- Stiftet
- 15.10.2019
- Registrert
- 12.12.2019
- Adresse
- c/o Emmanuel Rang, Nedre Prinsdals vei 73A, 1263 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Oslo (14 328)
- Aksjekapital
- 36 920
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Å være et investeringsselskap, herunder å investere og eie aksjer i andre selskaper og alt som der står i naturlig forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 24 494 | - | - | 51 853 | 68 401 |
| Sum driftskostnader | 24 494 | 23 034 | 17 647 | 51 853 | 68 401 |
| Driftsresultat | −24 494 | −23 034 | −17 647 | −51 853 | −68 401 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | - | - | - | - | 1 278 000 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | 1 845 480 | - | - | 1 663 246 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 4 000 | 1 947 |
| Annen renteinntekt | 54 356 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 899 836 | 1 428 860 | 1 297 834 | 1 667 246 | 1 279 947 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 0 |
| Sum finanskostnader | - | - | - | - | 0 |
| Netto finans | 1 899 836 | 1 428 860 | 1 297 834 | 1 667 246 | 1 279 947 |
| Resultat før skatt | - | 1 405 826 | 1 280 187 | 1 615 394 | 1 211 546 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 8 015 |
| Resultat før skattekostnad | 1 875 343 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 18 750 | - | - | 451 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 1 614 943 | 1 203 531 |
| Årsresultat | 1 856 593 | 1 399 572 | 1 274 363 | 1 614 943 | 1 203 531 |
| Avsatt til utbytte | - | - | - | - | 1 420 000 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 856 593 | - | - | 1 614 943 | - |
| Totalresultat | 1 856 593 | - | - | 1 614 943 | - |
| Ordinært utbytte | 1 000 000 | - | - | 1 000 000 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 856 593 | - | - | 614 943 | 0 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | −216 469 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 856 593 | - | - | 1 614 943 | 1 203 531 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Utsatt skattefordel | 23 442 | - | - | 54 270 | 54 721 |
| Sum immaterielle eiendeler | 23 442 | - | - | 54 270 | 54 721 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 0 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 2 989 443 | - | - | 2 989 443 | 2 989 443 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 989 443 | - | - | 2 989 443 | 2 989 443 |
| Sum anleggsmidler | 3 012 885 | 3 031 635 | 3 037 889 | 3 043 713 | 3 044 164 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 206 316 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 206 316 | - |
| Sum fordringer | - | - | - | 206 316 | 206 316 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 3 241 071 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 803 790 | - | - | 2 836 118 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 803 790 | - | - | 2 836 118 | 3 241 071 |
| Sum omløpsmidler | 3 803 790 | 4 178 447 | 3 222 621 | 3 042 434 | 3 447 387 |
| Sum eiendeler | 6 816 675 | 7 210 083 | 6 260 511 | 6 086 148 | 6 491 551 |
| Aksjekapital | 36 920 | - | - | 36 920 | 36 920 |
| Overkurs | 989 | - | - | 989 | 989 |
| Sum innskutt egenkapital | 37 909 | 37 909 | 37 909 | 37 909 | 37 909 |
| Annen egenkapital | 5 740 267 | - | - | 4 609 739 | 3 994 796 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 740 267 | 4 883 674 | 4 884 102 | 4 609 739 | 3 994 796 |
| Sum egenkapital | 5 778 175 | 4 921 583 | 4 922 011 | 4 647 648 | 4 032 705 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 0 |
| Utbytte | 1 000 000 | - | - | 1 000 000 | 1 420 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 38 500 | - | - | 438 500 | 1 038 846 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 038 500 | 2 288 500 | 1 338 500 | 1 438 500 | 2 458 846 |
| Sum gjeld | 1 038 500 | 2 288 500 | 1 338 500 | 1 438 500 | 2 458 846 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 816 675 | - | - | 6 086 148 | 6 491 551 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,66▲ | 1,83 | 2,41 | 2,12 | 1,40 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,18▼ | 0,46 | 0,27 | 0,31 | 0,61 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 26,7 %▲ | 20,9 % | 20,7 % | 25,7 % | 18,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 84,8 %▲ | 68,3 % | 78,6 % | 76,4 % | 62,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Emmanuel Jean-Pierre Rang | 1970 |
| Regnskapsfører | TANDEM AS947 857 169 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- EMMANUEL JEAN-PIERRE RANG100,0 %f. 1970 · Oslo · 142 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- ÅPENT BAKERI HOLDING AS36,4 %923 791 078 · 142 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.