- Org.nr.
- 989 320 394
- Adresse
- Bjørnsvikveien 24B, 1341 Slependen
Driftsresultat−1 251 402
Årsresultat−825 123
Egenkapital27 134 20073,1 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
Rasche Investeringer AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 320 394
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 22.12.2005
- Registrert
- 04.02.2006
- Adresse
- Bjørnsvikveien 24B, 1341 Slependen
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Bærum (1 652)
- Aksjekapital
- 100 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Rasche Invisteringer AS924 211 962 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investeringsvirksomhet gjennom deltakelse i andre selskaper, samt investering i finansielle instrumenter og fast eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 260 001 | 739 943 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 260 001 | 739 943 | 1 717 819 | 2 293 169 | 3 151 997 |
| Lønnskostnad | 955 761 | 959 987 | 960 266 | 804 721 | 789 607 |
| Annen driftskostnad | 555 642 | 416 030 | 404 429 | 368 602 | 257 167 |
| Sum driftskostnader | 1 511 403 | 1 376 017 | 1 364 695 | 1 173 322 | 1 046 774 |
| Driftsresultat | −1 251 402 | −636 074 | 353 124 | 1 119 847 | 2 105 223 |
| Annen renteinntekt | 17 178 | 22 693 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 3 779 913 | 2 287 584 | - | - | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 3 511 184 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 7 308 275 | 2 310 277 | 7 209 787 | 3 243 151 | 8 785 091 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | 1 926 897 | - | - | - |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | 2 477 042 | 167 854 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 673 284 | 609 684 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 3 731 669 | 97 549 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 6 881 996 | 2 801 984 | 4 952 439 | 10 240 480 | 670 449 |
| Netto finans | 426 279 | −491 707 | 2 257 348 | −6 997 329 | 8 114 642 |
| Resultat før skatt | −825 123 | −1 127 781 | 2 610 471 | −5 877 483 | 10 219 864 |
| Årsresultat | −825 123 | −1 127 781 | 2 573 114 | −6 127 409 | 9 650 279 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −825 123 | −1 127 781 | - | - | - |
| Totalresultat | −825 123 | −1 127 781 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −825 123 | −1 127 781 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −825 123 | −1 127 781 | - | - | - |
| Skattekostnad | - | - | 37 357 | 249 926 | 569 585 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 4 383 | 2 761 648 | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 100 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 104 383 | 2 761 648 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 104 383 | 2 761 648 | 3 607 502 | 5 448 942 | 1 475 681 |
| Kundefordringer | 14 773 | 1 515 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 13 432 | 24 431 | - | - | - |
| Sum fordringer | 28 205 | 25 946 | - | - | - |
| Markedsbaserte aksjer | 35 434 508 | 33 732 022 | - | - | - |
| Sum investeringer | 35 434 508 | 33 732 022 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 542 849 | 1 354 812 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 542 849 | 1 354 812 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 37 005 562 | 35 112 780 | 30 724 157 | 26 156 590 | 31 926 249 |
| Sum eiendeler | 37 109 945 | 37 874 428 | 34 331 660 | 31 605 533 | 33 401 930 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 27 034 200 | 27 859 323 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 27 034 200 | 27 859 323 | 28 987 104 | 26 413 990 | 32 541 398 |
| Sum egenkapital | 27 134 200 | 27 959 323 | 29 087 104 | 26 513 990 | 32 641 398 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner 9 BL7 | - | 9 753 923 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 9 817 748 | 9 753 923 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 9 817 748 | 9 753 923 | 5 048 077 | 4 690 783 | 0 |
| Skyldig offentlige avgifter | 59 285 | 60 264 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 98 713 | 100 918 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 157 998 | 161 182 | 196 479 | 400 759 | 760 532 |
| Sum gjeld | 9 975 746 | 9 915 105 | 5 244 555 | 5 091 543 | 760 532 |
| Sum egenkapital og gjeld | 37 109 945 | 37 874 428 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 234,22▲ | 217,85 | 156,37 | 65,27 | 41,98 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,37▲ | 0,35 | 0,18 | 0,19 | 0,02 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 16,2 %▲ | 4,6 % | 22,9 % | 13,4 % | 32,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −481,3 %▼ | −86,0 % | 20,6 % | 48,8 % | 66,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −317,4 %▼ | −152,4 % | 149,8 % | −267,2 % | 306,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 73,1 %▼ | 73,8 % | 84,7 % | 83,9 % | 97,7 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Preben Rasch-Olsen | 1974 |
| Varamedlem | Marita Cesilie Lannem | 1978 |
| Revisor | NITSCHKE AS914 658 314 | - |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Preben Rasch-Olsen100,0 %f. 1974 · Slependen · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Photosynthetic AS1,70 %935 609 755 · 88 894 ordinære aksjer
- KELVIN GROUP AS1,49 %895 734 942 · 290 137 ordinære aksjer
- SPIR GROUP AS0,48 %823 843 542 · 631 545 ordinære aksjer
- TEKNA HOLDING ASA0,22 %925 347 884 · 509 202 ordinære aksjer
- 920 901 336 · 475 159 ordinære aksjer
- WEST COAST SALMON AS0,09 %923 166 270 · 450 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.