- Org.nr.
- 932 002 884
- Adresse
- Konvallvegen 2, 3540 Nesbyen
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat600 03910,1 % margin
EBITDA635 976før av- og nedskrivninger
Årsresultat460 4477,7 % margin
Egenkapital1 180 83347,7 % av eiendelene
RAST BYGG AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 932 002 884
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 16.08.2023
- Registrert
- 01.09.2023
- Adresse
- Konvallvegen 2, 3540 Nesbyen
- Kommune
- Nesbyen
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RAST BYGG AS932 016 672 · NESBYEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Entreprenørvirksomhet i bygg og anleggsbransjen, tomtesalg, utleievirksomhet, investeringer i fast eiendom, samt alt som står i denne forbindelse, herunder delta i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 5 965 156 | 4 278 172 | 740 217 |
| Sum driftsinntekter | 5 965 156 | 4 278 172 | 740 217 |
| Varekostnad | 2 412 744 | 925 119 | 44 929 |
| Lønnskostnad Il, | 2 099 579 | 1 959 455 | 463 320 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 35 937 | 16 428 | 5 476 |
| Annen driftskostnad | 816 856 | 566 241 | 137 491 |
| Sum driftskostnader | 5 365 117 | 3 467 243 | 651 215 |
| Driftsresultat | 600 039 | 810 929 | 89 002 |
| Annen renteinntekt | 1 320 | 1 015 | 126 |
| Sum finansinntekter | 1 320 | 1 015 | 126 |
| Annen rentekostnad | 10 096 | 8 504 | 1 794 |
| Sum finanskostnader | 10 096 | 8 504 | 1 794 |
| Netto finans | −8 776 | −7 489 | −1 668 |
| Resultat før skatt | 591 263 | 803 440 | 87 334 |
| Skattekostnad | 130 816 | 176 830 | 17 988 |
| Årsresultat | 460 447 | 626 610 | 69 346 |
| Annen egenkapital | 460 447 | 626 610 | 69 346 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 69 346 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 |
| Maskiner og anlegg | 65 833 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 204 521 | 93 091 | 109 519 |
| Sum varige driftsmidler | 270 354 | 93 091 | 109 519 |
| Andre langsiktige fordringer | 252 985 | 79 547 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 252 985 | 79 547 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 523 339 | 172 638 | 109 519 |
| Sum varer | - | - | 0 |
| Varer | 115 059 | 0 | - |
| Kundefordringer | 1 411 648 | 619 846 | 58 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 35 386 | 18 136 | 24 142 |
| Sum fordringer | 1 447 034 | 637 982 | 82 142 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 391 793 | 1 052 409 | 468 708 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 391 793 | 1 052 409 | 468 708 |
| Sum omløpsmidler | 1 953 886 | 1 690 391 | 550 850 |
| Sum eiendeler | 2 477 225 | 1 863 029 | 660 369 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 1 156 403 | 695 956 | 69 346 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 156 403 | 695 956 | 69 346 |
| Sum egenkapital | 1 180 833 | 720 386 | 93 776 |
| Utsatt skatt | 9 002 | 4 289 | 3 855 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 9 002 | 4 289 | 3 855 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 3 855 |
| Leverandørgjeld | 476 359 | 66 838 | 66 042 |
| Betalbar skatt | 126 103 | 176 396 | 14 133 |
| Skyldige offentlige avgifter | 185 005 | 358 472 | 191 347 |
| Annen kortsiktig gjeld | 499 924 | 536 649 | 291 217 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 287 390 | 1 138 355 | 562 739 |
| Sum gjeld | 1 296 392 | 1 142 643 | 566 594 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 477 225 | 1 863 029 | 660 369 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,52▲ | 1,48 | 0,98 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,10▼ | 1,59 | 6,04 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 27,7 %▼ | 64,4 % | 13,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 10,1 %▼ | 19,0 % | 12,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,7 %▼ | 14,6 % | 9,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 47,7 %▲ | 38,7 % | 14,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
RAST BYGG AS10,1 %
6,0 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %51015
SKANSKA NORGE AS2,7 % 15 214,7 mill.2 917 ansatte 2025
Veidekke Entreprenør AS3,5 % 16 185,7 mill.2 941 ansatte 2025
HENT AS5,9 % 9 406,9 mill.1 405 ansatte 2025
RAST BYGG AS10,1 % 6,0 mill.1 til 4 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 41.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Are Trondsgård | 1988 |
| Styrets leder | Ruben Johansen Strand | 1993 |
| Styremedlem | Are Trondsgård | 1988 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET VALHALL AS980 289 648 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ARE TRONDSGÅRD50,0 %f. 1988 · Nesbyen · 50 ordinære aksjer
- RUBEN JOHANSEN STRAND50,0 %f. 1993 · Nesbyen · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.