- Org.nr.
- 987 673 141
- Telefon
- 909 64 652
- Adresse
- Industrivegen 220, 7760 Snåsa
- Hovedeier
- Entrepreneur AS, 100 %
Driftsresultat25 05913,0 % margin
Årsresultat−16 767−8,7 % margin
Egenkapital401 49125,6 % av eiendelene
Raudberglia AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2004.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 987 673 141
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 14.10.2004
- Registrert
- 03.02.2005
- Adresse
- Industrivegen 220, 7760 Snåsa
- Telefon
- 909 64 652
- Kommune
- Snåsa
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Raudberglia AS930 434 973 · SNÅSA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikle og selge tomter for fritidsbebyggelse på Snåsa. Selskapet kan også engasjere seg i annen tilgrensende virksomhet.
Tidligere navn
- Bioprotect AS03.02.2005 til 14.08.2007
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 192 444 | - | - | - | 604 500 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 36 000 |
| Sum driftsinntekter | 192 444 | 64 552 | 62 257 | 402 500 | 640 500 |
| Varekostnad | 36 000 | - | - | 280 000 | 560 000 |
| Annen driftskostnad | 131 385 | - | - | 95 443 | 87 334 |
| Sum driftskostnader | 167 385 | 101 414 | 103 610 | 375 443 | 647 334 |
| Driftsresultat | 25 059 | −36 862 | −41 353 | 27 057 | −6 834 |
| Annen renteinntekt | 1 188 | - | - | - | 29 |
| Sum finansinntekter | 1 188 | 5 246 | 2 317 | 515 | 29 |
| Annen rentekostnad | 43 014 | - | - | - | 10 169 |
| Sum finanskostnader | 43 014 | 41 650 | 12 726 | 94 | 10 169 |
| Netto finans | −41 826 | −36 404 | −10 409 | 421 | −10 140 |
| Resultat før skatt | - | −73 266 | −51 762 | 27 478 | −16 974 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −16 974 |
| Resultat før skattekostnad | −16 767 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −16 767 | −73 266 | −51 762 | 27 478 | −16 974 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −16 767 | - | - | - | −16 974 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −16 974 |
| Totalresultat | −16 767 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −16 767 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −16 767 | - | - | - | −16 974 |
| Sum varer | 1 304 661 | - | - | - | - |
| Kundefordringer | 180 000 | - | - | - | 234 000 |
| Sum fordringer | 180 000 | - | - | - | 234 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 82 344 | - | - | - | 79 173 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 82 344 | - | - | - | 79 173 |
| Sum omløpsmidler | 1 567 006 | 329 256 | 364 560 | 216 243 | 313 173 |
| Sum eiendeler | 1 567 006 | 1 669 917 | 1 705 222 | 1 556 904 | 1 933 834 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 1 620 661 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 1 620 661 |
| Sum anleggsmidler | - | 1 340 661 | 1 340 661 | 1 340 661 | 1 620 661 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 301 491 | - | - | - | 415 808 |
| Sum opptjent egenkapital | 301 491 | 318 258 | 391 523 | 443 286 | 415 808 |
| Sum egenkapital | 401 491 | 418 258 | 491 523 | 543 286 | 515 808 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 200 000 |
| Langsiktig konserngjeld | 1 100 000 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 100 000 | - | - | - | 200 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 100 000 | 1 190 000 | 1 190 000 | 0 | 200 000 |
| Leverandørgjeld | 65 516 | - | - | - | 5 526 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 1 212 500 |
| Sum kortsiktig gjeld | 65 516 | 61 660 | 23 698 | 1 013 619 | 1 218 026 |
| Sum gjeld | 1 165 516 | 1 251 660 | 1 213 698 | 1 013 619 | 1 418 026 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 567 007 | - | - | - | 1 933 834 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 23,92▲ | 5,34 | 15,38 | 0,21 | 0,26 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,90▼ | 2,99 | 2,47 | 1,87 | 2,75 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,6 %▲ | −1,9 % | −2,4 % | 1,6 % | −0,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 13,0 %▲ | −57,1 % | −66,4 % | 6,7 % | −1,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −8,7 %▲ | −113,5 % | −83,1 % | 6,8 % | −2,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 25,6 %▲ | 25,0 % | 28,8 % | 34,9 % | 26,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Raudberglia AS13,0 %
0,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
FIRDA EIENDOM AS0,8 % 463,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Steinan Holding AS7,2 % 365,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Raudberglia AS13,0 % 0,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HELGERUDKVARTALET BOLIG AS43,9 % 545,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Arne Petter Mediaas | 1953 |
| Styrets leder | Arne Petter Mediaas | 1953 |
| Varamedlem | Marit Oddrun Hustad Mediaas | 1953 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Entrepreneur AS100,0 %Snåsa · 100 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Entrepreneur AS
- Snåsaskifer AS100,0 %
- SNÅSA ENTREPRENØR AS100,0 %
- Raudberglia AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.