- Org.nr.
- 998 572 770
- Telefon
- 97465780
- Adresse
- Breivikvegen 448, 7777 Nord-statland
Driftsresultat−247 950
Årsresultat−121 344−91,3 % margin
Egenkapital−1 425 393−98,0 % av eiendelene
RAVARIBA NORGE AS er et aksjeselskap innen drift av vandrerhjem og ferieleiligheter, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
Underenheter
1
- RAVARIBA NORGE AS995 711 427 · NAMSOS
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å drive tjenester, kjøp/salg av stålkonstruksjoner, bygningstjenester og hva hermed står i forbindelse, samt handel engros/ detalj herunder import/eksport. Drive konsulenttjenester og formidling innen turisme og delta i virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 132 948 | 36 656 | 72 997 | 54 911 | −10 000 |
| Avskrivninger | - | 91 586 | 91 587 | 88 144 | 101 536 |
| Annen driftskostnad | - | 154 634 | 113 143 | 254 860 | 166 323 |
| Sum driftskostnader | 380 898 | 245 984 | 204 730 | 343 004 | 267 859 |
| Driftsresultat | −247 950 | −209 328 | −131 732 | −288 093 | −277 859 |
| Sum finansinntekter | 918 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 7 277 | 636 | 135 | 109 | 96 |
| Netto finans | −6 359 | −636 | −135 | −108 | −97 |
| Resultat før skatt | −254 309 | −209 964 | −131 867 | −288 201 | −277 956 |
| Årsresultat | −121 344 | −209 964 | −131 867 | −288 201 | −277 956 |
| Sum anleggsmidler | 1 420 482 | 1 413 897 | 1 505 483 | 1 597 070 | 1 548 557 |
| Sum omløpsmidler | 34 214 | 23 036 | 93 300 | 48 922 | 27 774 |
| Sum eiendeler | 1 454 697 | 1 436 933 | 1 598 784 | 1 645 993 | 1 576 331 |
| Sum innskutt egenkapital | 366 390 | 366 390 | 366 390 | 366 390 | 366 390 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 791 783 | −1 670 439 | −1 460 475 | −1 328 608 | −1 040 407 |
| Sum egenkapital | −1 425 393 | −1 304 049 | −1 094 085 | −962 218 | −674 017 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 880 090 | 2 740 982 | 2 692 869 | 2 608 211 | 2 250 348 |
| Sum gjeld | 2 880 090 | 2 740 982 | 2 692 869 | 2 608 211 | 2 250 348 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,01 | 0,01 | 0,03 | 0,02 | 0,01 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −2,02▲ | −2,10 | −2,46 | −2,71 | −3,34 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −17,1 %▼ | −13,8 % | −8,1 % | −17,9 % | −17,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −186,5 %▲ | −571,1 % | −180,5 % | −524,7 % | 2 778,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −91,3 %▲ | −572,8 % | −180,6 % | −524,9 % | 2 779,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −98,0 %▼ | −90,8 % | −68,4 % | −58,5 % | −42,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Gundars Kurzemnieks | 1969 |
| Styremedlem | Aleksandrs Semakins | 1966 |
| Regnskapsfører | NIVAL AS824 591 962 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Gundars Kurzemnieks50,1 %f. 1969 · Nord-statland · 429 ordinære aksjer
- Aleksandrs Semakins49,9 %f. 1966 · Latvia · 428 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.