- Org.nr.
- 988 839 310
- Adresse
- Fyrgangen 19, 1560 Larkollen
Driftsresultat−7 500ikke oppgitt
Årsresultat990 919ikke oppgitt
Egenkapital8 674 44536,9 % av eiendelene
RB Holding AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 988 839 310
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.09.2026
- Stiftet
- 25.10.2005
- Registrert
- 05.11.2005
- Adresse
- Fyrgangen 19, 1560 Larkollen
- Kommune
- Moss
- Næring
- 47.520 Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glassDetaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass i Moss (18)
- Aksjekapital
- 115 500
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer, eiendom, rådgivning og deltagelse i andre virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 7 500 | - | - | 7 394 | 4 453 |
| Sum driftskostnader | 7 500 | 25 020 | 6 943 | 7 394 | 4 453 |
| Driftsresultat | −7 500 | −25 020 | −6 943 | −7 394 | −4 453 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 1 000 000 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | 1 000 000 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 000 000 | 500 082 | - | 200 000 | 1 000 000 |
| Netto finans | 1 000 000 | 500 082 | 0 | 200 001 | 1 000 000 |
| Resultat før skatt | - | 475 062 | −6 943 | 192 607 | 995 547 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | −306 | 651 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 994 896 |
| Resultat før skattekostnad | 992 500 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 581 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 990 919 | 475 062 | −6 598 | 192 913 | 994 896 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 990 919 | - | - | - | 994 896 |
| Totalresultat | 990 919 | - | - | - | 994 896 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 1 000 000 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | - | −5 104 |
| Avsatt til annen egenkapital | 990 919 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 990 919 | - | - | - | 994 896 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 6 397 500 | - | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 12 691 054 | - | - | - | 9 265 000 |
| Obligasjoner og andre fordringer | 4 323 947 | - | - | - | 2 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 23 412 500 | - | - | - | 9 267 000 |
| Sum anleggsmidler | 23 412 500 | 23 390 000 | 9 265 000 | 9 265 000 | 9 267 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 87 772 | - | - | - | 1 125 000 |
| Sum fordringer | 87 772 | - | - | - | 1 125 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 932 | - | - | - | 801 173 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 932 | - | - | - | 801 173 |
| Sum omløpsmidler | 89 704 | 112 204 | 121 727 | 563 670 | 1 926 173 |
| Sum eiendeler | 23 502 204 | 23 502 204 | 9 386 727 | 9 828 670 | 11 193 173 |
| Aksjekapital | 115 500 | - | - | - | 100 000 |
| Overkurs | 146 300 | - | - | - | 190 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 261 800 | 261 800 | 290 000 | 290 000 | 290 000 |
| Annen egenkapital | 8 412 645 | - | - | - | 9 085 327 |
| Sum opptjent egenkapital | 8 412 645 | 7 421 726 | 9 071 642 | 9 078 240 | 9 085 327 |
| Sum egenkapital | 8 674 445 | 7 683 526 | 9 361 642 | 9 368 240 | 9 375 327 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 651 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 651 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 14 750 000 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 14 750 000 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 14 750 000 | 15 750 000 | 0 | 345 | 651 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 1 742 |
| Utbytte | - | - | - | - | 1 000 000 |
| Betalbar skatt | 1 581 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 76 178 | - | - | - | 815 453 |
| Sum kortsiktig gjeld | 77 759 | 68 678 | 25 085 | 460 085 | 1 817 195 |
| Sum gjeld | 14 827 759 | 15 818 678 | 25 085 | 460 430 | 1 817 846 |
| Sum egenkapital og gjeld | 23 502 204 | - | - | - | 11 193 173 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,15▼ | 1,63 | 4,85 | 1,23 | 1,06 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,71▼ | 2,06 | 0,00 | 0,05 | 0,19 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,2 %▲ | 2,9 % | −0,1 % | 1,8 % | 8,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 36,9 %▲ | 32,7 % | 99,7 % | 95,3 % | 83,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Glenn Raymond Brynildsen | 1973 |
| Daglig leder | Glenn Raymond Brynildsen | 1973 |
| Styrets leder | Glenn Raymond Brynildsen | 1973 |
| Styrets leder | Glenn Raymond Brynildsen | 1973 |
| Varamedlem | Jeanette Lagesen Brynildsen | 1980 |
| Varamedlem | Jeanette Lagesen Brynildsen | 1980 |
| Regnskapsfører | KROGH REVISJON AS916 131 720 | - |
| Regnskapsfører | KROGH REVISJON AS916 131 720 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GLENN RAYMOND BRYNILDSEN100,0 %f. 1973 · Larkollen · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Bretun Interiør AS75,0 %929 089 227 · 750 ordinære aksjer
- BRETUN PROFF AS75,0 %935 285 453 · 75 ordinære aksjer
- Bretun Holding AS50,0 %914 491 452 · 500 000 ordinære aksjer
- ØKONOMI FORUM AS25,0 %864 160 182 · 162 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.