Driftsresultat−253 377ikke oppgitt
Årsresultat17 303 189ikke oppgitt
Egenkapital1 611 65011,3 % av eiendelene
RBBS Holding AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 998 943 477
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 21.09.2012
- Registrert
- 15.10.2012
- Adresse
- Myra 11, 8610 Mo I Rana
- Postadresse
- Postboks 3023 Grubhei
- Kommune
- Rana
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Rana (182)
- Aksjekapital
- 1 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RBBS Holding AS919 650 117 · RANA · Drift av hoteller
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investeringsvirksomhet i aksjer, eiendom, samt investeringer av enhver art ellers.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lønnskostnad | - | 158 571 | 158 571 | 158 571 | 138 845 |
| Annen driftskostnad | - | 58 990 | 54 248 | 138 100 | 193 035 |
| Sum driftskostnader | 253 377 | 217 561 | 212 818 | 296 671 | 331 881 |
| Driftsresultat | −253 377 | −217 561 | −212 818 | −296 671 | 648 068 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | 60 658 | 94 413 | 100 901 |
| Annen renteinntekt | - | - | 18 964 | 39 774 | 6 607 |
| Annen finansinntekt | - | - | 3 559 408 | 283 596 | 1 000 000 |
| Sum finansinntekter | 18 474 204 | 722 432 | 3 639 030 | 417 783 | 1 107 508 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | - | - | - | −379 054 | −8 065 355 |
| Annen rentekostnad | - | - | 1 138 715 | 692 207 | 473 258 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 8 265 354 |
| Sum finanskostnader | 917 638 | 2 563 572 | 1 138 715 | 313 153 | 673 257 |
| Netto finans | 17 556 566 | −1 841 140 | 2 500 315 | 104 630 | 434 251 |
| Resultat før skatt | 17 303 189 | −2 058 701 | 2 287 497 | −192 041 | 1 082 319 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 287 497 | −192 041 | 1 082 319 |
| Årsresultat | 17 303 189 | −2 058 701 | 2 287 497 | −192 041 | 1 082 319 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 2 287 497 | −192 041 | 1 082 319 |
| Totalresultat | - | - | 2 287 497 | −192 041 | 1 082 319 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −192 041 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 2 287 497 | - | 1 082 319 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 2 287 497 | −192 041 | 1 082 319 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 979 949 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | - | - | 979 949 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 110 000 | - | 110 000 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 110 000 | 110 000 | 110 000 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | - | 15 557 500 |
| Investering i datterselskap | - | - | 22 953 502 | 22 953 502 | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | - | - | 878 218 | 1 357 560 | 2 343 147 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 1 350 000 | 1 350 000 | 1 550 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 25 181 720 | 25 661 062 | 19 450 647 |
| Sum anleggsmidler | 12 411 092 | 23 328 375 | 25 291 720 | 25 771 062 | 19 560 647 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 1 | 1 | 4 401 |
| Sum fordringer | - | - | 1 | 1 | 4 401 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 1 947 469 | 699 878 | 2 323 966 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 1 947 469 | 699 878 | 2 323 966 |
| Sum omløpsmidler | 1 841 672 | 1 153 728 | 1 947 470 | 699 879 | 2 328 367 |
| Sum eiendeler | 14 252 764 | 24 482 103 | 27 239 189 | 26 470 940 | 21 889 014 |
| Aksjekapital | - | - | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
| Overkurs | - | - | 2 415 016 | 2 415 016 | 2 415 016 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 611 650 | 3 415 016 | 3 415 016 | 3 415 016 | 3 415 016 |
| Annen egenkapital | - | - | 6 652 147 | 4 364 650 | 4 556 691 |
| Sum opptjent egenkapital | - | 4 593 446 | 6 652 147 | 4 364 650 | 4 556 691 |
| Sum egenkapital | 1 611 650 | 8 008 462 | 10 067 163 | 7 779 666 | 7 971 706 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 15 000 000 | 17 600 000 | 13 879 816 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 2 077 170 | 1 003 486 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 17 077 170 | 18 603 486 | 13 879 816 |
| Sum langsiktig gjeld | 12 600 000 | 16 385 312 | 17 077 170 | 18 603 486 | 13 879 816 |
| Leverandørgjeld | - | - | 4 616 | 743 | 8 325 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 7 563 | 8 718 | 10 225 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 82 677 | 78 329 | 18 941 |
| Sum kortsiktig gjeld | 41 113 | 88 329 | 94 857 | 87 789 | 37 492 |
| Sum gjeld | 12 641 113 | 16 473 641 | 17 172 027 | 18 691 275 | 13 917 308 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 27 239 189 | 26 470 940 | 21 889 014 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 44,80▲ | 13,06 | 20,53 | 7,97 | 62,10 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 7,84▲ | 2,06 | 1,71 | 2,40 | 1,75 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 94,1 %▲ | 2,0 % | 12,8 % | 0,5 % | 8,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | 66,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | 110,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 11,3 %▼ | 32,7 % | 37,0 % | 29,4 % | 36,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Helge Johan Karstensen | 1960 |
| Styrets leder | Helge Johan Karstensen | 1960 |
| Regnskapsfører | ØKONOMENE AS916 073 836 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HKI AS100,0 %Mo I Rana · 1 000 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- HKI AS
- HK Eiendom AS100,0 %
- Psupply AS100,0 %
- GLØR EIENDOM AS100,0 %
- Bjynnvika AS100,0 %
- VÅG MARINA EIENDOM AS100,0 %
- GLØR AS100,0 %
- RBBS Holding AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Hammerfall Invest AS45,0 %995 957 817 · 450 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.