- Org.nr.
- 998 545 145
- Telefon
- 33 06 00 15
- Adresse
- Kåpeveien 7, 3174 Revetal
- Bransje
- Frisering og barbering
Driftsresultat112 0867,8 % margin
Årsresultat102 6107,1 % margin
Egenkapital−18 451−8,5 % av eiendelene
RE HÅRSTUDIO AS er et aksjeselskap innen frisering og barbering, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 998 545 145
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.09.2026
- Stiftet
- 25.05.2012
- Registrert
- 26.06.2012
- Adresse
- Kåpeveien 7, 3174 Revetal
- Telefon
- 33 06 00 15
- Postadresse
- c/o Anne Merete Erdal, Brekkeåsveien 29
- Kommune
- Tønsberg
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RE HÅRSTUDIO AS991 629 718 · TØNSBERG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Frisørsalong, investering i eiendommer, aksjer og andeler samt deltakelse i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 440 694 | 1 954 611 | - | - | 2 023 770 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | 2 353 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 440 694 | 1 956 964 | 2 017 565 | - | 2 023 770 |
| Varekostnad | 246 352 | 251 344 | 325 200 | 229 236 | 250 069 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 1 266 671 |
| Lønnskostnad Il, | 697 834 | 1 398 212 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 384 421 | 383 155 | 452 147 | 396 514 | 504 872 |
| Sum driftskostnader | 1 328 607 | 2 032 711 | 2 190 129 | 1 598 384 | 2 021 612 |
| Driftsresultat | 112 086 | −75 747 | −172 564 | −21 814 | 2 158 |
| Annen renteinntekt | 59 | 110 | - | - | 1 712 |
| Sum finansinntekter | 59 | 110 | 129 | 66 | 1 712 |
| Annen rentekostnad | 9 535 | 6 197 | - | - | 1 861 |
| Sum finanskostnader | 9 535 | 6 197 | 19 720 | 1 349 | 1 861 |
| Netto finans | −9 476 | −6 087 | −19 591 | −1 283 | −149 |
| Resultat før skatt | - | - | −192 155 | −23 097 | 2 009 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 2 009 |
| Resultat før skattekostnad | 102 610 | −81 834 | - | - | - |
| Årsresultat | 102 610 | −81 834 | −192 155 | −23 097 | 2 009 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 2 009 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 2 009 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 2 009 |
| Udekket tap | 102 610 | −81 834 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Varer | 152 881 | 146 190 | - | - | 267 127 |
| Sum varer | - | - | - | - | 267 127 |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | 10 740 | - | - | 16 503 |
| Sum fordringer | 0 | 10 740 | - | - | 16 503 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 196 821 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 64 483 | 194 957 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 64 483 | 194 957 | - | - | 196 821 |
| Sum omløpsmidler | 217 364 | 351 887 | 313 751 | 452 819 | 480 451 |
| Sum eiendeler | 217 364 | 351 887 | 313 751 | 452 819 | 480 451 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | - | 146 025 |
| Udekket tap | 48 451 | 151 062 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −48 451 | −151 062 | −69 228 | 122 927 | 146 025 |
| Sum egenkapital | −18 451 | −121 062 | −39 228 | 152 927 | 176 025 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 11 580 | 190 998 | - | - | 36 901 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 121 878 |
| Skyldige offentlige avgifter | 51 887 | 136 210 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 172 348 | 145 741 | - | - | 145 647 |
| Sum kortsiktig gjeld | 235 816 | 472 949 | 352 979 | 299 892 | 304 427 |
| Sum gjeld | 235 816 | 472 949 | 352 979 | 299 892 | 304 427 |
| Sum egenkapital og gjeld | 217 364 | 351 887 | - | - | 480 451 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,92▲ | 0,74 | 0,89 | 1,51 | 1,58 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −12,78▼ | −3,91 | −9,00 | 1,96 | 1,73 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 39,4 %▲ | −22,7 % | −45,0 % | −4,7 % | 0,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,8 %▲ | −3,9 % | −8,6 % | - | 0,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,1 %▲ | −4,2 % | −9,5 % | - | 0,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −8,5 %▲ | −34,4 % | −12,5 % | 33,8 % | 36,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
RE HÅRSTUDIO AS7,8 %
1,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0,0 %2,55,07,510,0
NIKITA GRUPPEN NORGE AS3,0 % 459,1 mill.654 ansatte 2025
Cutters AS5,2 % 342,3 mill.370 ansatte 2025
RE HÅRSTUDIO AS7,8 % 1,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
TANGO DRIFT AS9,2 % 177,3 mill.232 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 96.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Anne Merete Erdal | 1982 |
| Styrets leder | Anne Merete Erdal | 1982 |
| Varamedlem | Roy Vike | 1971 |
| Regnskapsfører | O M REGNSKAP AS977 082 811 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ANNE MERETE ERDAL100,0 %f. 1982 · Våle · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.