- Org.nr.
- 925 975 923
- Adresse
- Valleåsen 32, 3174 Revetal
Driftsresultat−91 555−12,2 % margin
EBITDA−77 360før av- og nedskrivninger
Årsresultat−71 592−9,5 % margin
Egenkapital69 58738,6 % av eiendelene
RE VEI & VEDLIKEHOLD AS er et aksjeselskap innen annen rengjøringsvirksomhet og snømåking, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 975 923
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.08.2026
- Stiftet
- 19.10.2020
- Registrert
- 26.11.2020
- Adresse
- Valleåsen 32, 3174 Revetal
- Kommune
- Tønsberg
- Næring
- 81.230 Annen rengjøringsvirksomhet og snømåkingAnnen rengjøringsvirksomhet og snømåking i Tønsberg (11)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RE VEI & VEDLIKEHOLD AS926 064 797 · TØNSBERG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Brøyting, verkstedtjenester, utleie av arbeidskraft, salg av ved samt diverse konsulenttjenester.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 752 913 | - | - | 19 150 | 11 000 |
| Sum driftsinntekter | 752 913 | 589 479 | 107 200 | 19 150 | 11 000 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 0 | - |
| Varekostnad | 17 886 | - | - | - | - |
| Lønnskostnad Il, | 383 951 | - | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 14 195 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 428 436 | - | - | 4 990 | 9 011 |
| Sum driftskostnader | 844 468 | 518 414 | 49 107 | 4 990 | 9 011 |
| Driftsresultat | −91 555 | 71 065 | 58 093 | 14 161 | 1 989 |
| Resultat før skatt | - | 70 471 | 58 056 | - | 1 989 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 438 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 551 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 191 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 191 | 594 | 37 | 0 | - |
| Netto finans | −191 | −594 | −37 | 0 | - |
| Resultat før skattekostnad | −91 746 | - | - | 14 161 | - |
| Skattekostnad | −20 154 | - | - | 3 116 | - |
| Årsresultat | −71 592 | 53 727 | 44 857 | 11 045 | 1 551 |
| Overføring til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | 1 551 |
| Annen egenkapital | −71 592 | - | - | 11 045 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 11 045 | 1 551 |
| Utsatt skattefordel | 16 196 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 16 196 | - | - | 0 | 0 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 68 959 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 68 959 | - | - | 0 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 0 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 85 155 | 83 154 | 97 348 | 0 | 0 |
| Varer | 0 | - | - | - | - |
| Kundefordringer | 0 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 16 099 | - | - | 0 | - |
| Sum fordringer | 16 099 | - | - | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 79 144 | - | - | 45 711 | 31 989 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 79 144 | - | - | 45 711 | 31 989 |
| Sum omløpsmidler | 95 243 | 234 774 | 31 765 | 45 711 | 31 989 |
| Sum eiendeler | 180 398 | 317 928 | 129 113 | 45 711 | 31 989 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 39 587 | - | - | 12 596 | 1 551 |
| Sum opptjent egenkapital | 39 587 | 111 179 | 57 452 | 12 596 | 1 551 |
| Sum egenkapital | 69 587 | 141 179 | 87 452 | 42 596 | 31 551 |
| Utsatt skatt | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 3 958 | 3 497 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 12 283 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 0 | - | - | 3 115 | 438 |
| Skyldige offentlige avgifter | 21 041 | - | - | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 77 487 | - | - | 0 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 110 810 | 172 791 | 38 164 | 3 115 | 438 |
| Sum gjeld | 110 810 | 176 749 | 41 661 | 3 115 | 438 |
| Sum egenkapital og gjeld | 180 398 | - | - | 45 711 | 31 989 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,86▼ | 1,36 | 0,83 | 14,67 | 73,03 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,59▲ | 1,25 | 0,48 | 0,07 | 0,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −36,7 %▼ | 31,8 % | 66,5 % | 36,5 % | 6,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −12,2 %▼ | 12,1 % | 54,2 % | 73,9 % | 18,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −9,5 %▼ | 9,1 % | 41,8 % | 57,7 % | 14,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 38,6 %▼ | 44,4 % | 67,7 % | 93,2 % | 98,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
RE VEI & VEDLIKEHOLD AS−12,2 %
0,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %−1001020
RE VEI & VEDLIKEHOLD AS−12,2 % 0,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
RENTOKIL INITIAL NORGE AS8,5 % 436,8 mill.281 ansatte 2025
PELIAS NORSK SKADEDYRKONTROLL AS13,1 % 330,5 mill.218 ansatte 2025
Anticimex A/S16,9 % 629,0 mill.348 ansatte 2025
−20 %−1001020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 81.230.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Henrik Ødegård | 1987 |
| Styremedlem | Stein Egil Ødegård | 1962 |
| Regnskapsfører | SAGA REGNSKAP OG RÅDGIVNING AS939 725 709 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Henrik Ødegård50,0 %f. 1987 · Revetal · 15 ordinære aksjer
- STEIN EGIL ØDEGÅRD50,0 %f. 1962 · Kragerø Skjærgård · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.