- Org.nr.
- 988 350 591
- Telefon
- 91553777
- Adresse
- Bergsakerveien 10, 4580 Lyngdal
- Bransje
- Etterbehandling av tekstiler
Driftsresultat192 38813,4 % margin
Årsresultat156 24110,9 % margin
Egenkapital829 45881,6 % av eiendelene
RECA AS er et aksjeselskap innen etterbehandling av tekstiler, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
Underenheter
1
- RECA AS877 191 052 · LYNGDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handel med rekvisita, profileringsartikler og andre reklameartikler som måtte komme inn under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 434 898 | 900 073 | 762 861 | 994 704 | 938 423 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | 35 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 434 898 | 900 108 | 762 861 | 994 704 | 938 423 |
| Varekostnad | 885 235 | 556 700 | 491 935 | 598 221 | 702 801 |
| Lønnskostnad | 920 | 619 | 619 | 22 136 | 619 |
| Annen driftskostnad | 356 355 | 330 777 | 265 808 | 341 244 | 196 826 |
| Sum driftskostnader | 1 242 510 | 888 096 | 758 362 | 961 601 | 900 246 |
| Driftsresultat | 192 388 | 12 012 | 4 499 | 33 103 | 38 177 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 38 177 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 38 177 |
| Annen renteinntekt | 6 028 | 88 | 1 086 | 2 | - |
| Annen finansinntekt | 1 828 | 2 037 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 7 856 | 2 125 | 1 086 | 2 | - |
| Annen rentekostnad | 0 | 317 | 3 | 0 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 317 | 3 | 0 | - |
| Netto finans | 7 856 | 1 808 | 1 083 | 2 | - |
| Resultat før skattekostnad | 200 244 | 13 820 | 5 582 | 33 105 | - |
| Skattekostnad | 44 003 | 3 110 | - | - | - |
| Årsresultat | 156 241 | 10 710 | −15 118 | 27 611 | 38 177 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 38 177 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | −15 118 | 27 611 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 156 241 | 10 710 | −15 118 | 27 611 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 156 241 | 10 710 | −15 118 | 27 611 | 38 177 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 229 819 | 208 069 | 208 069 | 87 462 | - |
| Sum varige driftsmidler | 229 819 | 208 069 | 208 069 | 87 462 | 24 620 |
| Sum anleggsmidler | 229 819 | 208 069 | 208 069 | 87 462 | 24 620 |
| Kundefordringer | 69 850 | 0 | 72 533 | 80 082 | 86 105 |
| Sum fordringer | 69 850 | 0 | 72 533 | 80 082 | 86 105 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 717 173 | 602 248 | 509 440 | 602 492 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 717 173 | 602 248 | 509 440 | 602 492 | 659 683 |
| Sum omløpsmidler | 787 023 | 602 248 | 581 973 | 682 575 | 745 788 |
| Sum eiendeler | 1 016 842 | 810 318 | 790 042 | 770 037 | 770 408 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner ol | - | - | - | - | 24 620 |
| Selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 729 458 | 573 217 | 576 047 | 591 165 | 563 554 |
| Sum opptjent egenkapital | 729 458 | 573 217 | 576 047 | 591 165 | 563 554 |
| Sum egenkapital | 829 458 | 673 217 | 676 047 | 691 165 | 663 554 |
| Utsatt skatt | 27 658 | - | 24 548 | 3 848 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 36 975 | 27 658 | 24 548 | 3 848 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 36 975 | 27 658 | 24 548 | 3 848 | 0 |
| Leverandørgjeld | 4 099 | 3 887 | 1 615 | 4 059 | 7 620 |
| Betalbar skatt | 34 686 | −20 | −20 | 1 646 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 34 675 | 13 126 | 7 426 | 22 839 | 63 836 |
| Annen kortsiktig gjeld | 76 949 | 92 450 | 80 426 | 46 479 | 35 398 |
| Sum kortsiktig gjeld | 150 410 | 109 443 | 89 448 | 75 024 | 106 854 |
| Sum gjeld | 187 385 | 137 101 | 113 996 | 78 872 | 106 854 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 016 842 | 810 318 | 790 043 | 770 037 | 770 408 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,23▼ | 5,50 | 6,51 | 9,10 | 6,98 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,23▲ | 0,20 | 0,17 | 0,11 | 0,16 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 21,9 %▲ | 1,8 % | 0,7 % | 4,3 % | 5,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 13,4 %▲ | 1,3 % | 0,6 % | 3,3 % | 4,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 10,9 %▲ | 1,2 % | −2,0 % | 2,8 % | 4,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 81,6 %▼ | 83,1 % | 85,6 % | 89,8 % | 86,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
RECA AS13,4 %
1,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−5 %051015
X IDE AS−1,6 % 86,1 mill.45 ansatte 2025
AVERY DENNISON NTP AS6,3 % 321,8 mill.179 ansatte 2025
Protektiv AS9,5 % 78,6 mill.29 ansatte 2025
RECA AS13,4 % 1,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−5 %051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 13.300.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bernt Carlsen | 1958 |
| Styrets leder | Bernt Carlsen | 1958 |
| Styremedlem | Ingrid Kirsti Lie Carlsen | 1962 |
| Styremedlem | Geir Pettersen | 1980 |
| Regnskapsfører | JA-DATA AS941 477 941 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BERNT CARLSEN65,0 %f. 1958 · Lyngdal · 650 ordinære aksjer
- INGRID KIRSTI LIE CARLSEN20,0 %f. 1962 · Lyngdal · 200 ordinære aksjer
- GEIR PETTERSEN15,0 %f. 1980 · Borhaug · 150 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.