- Org.nr.
- 989 131 745
- Telefon
- 32 71 19 00
- Adresse
- Nerstad industriområde 1, 3350 Prestfoss
Driftsresultat−186 657ikke oppgitt
Årsresultat3 450 218ikke oppgitt
Egenkapital24 664 72883,9 % av eiendelene
Recama AS er et aksjeselskap innen produksjon av plastprodukter ellers, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 131 745
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.09.2026
- Stiftet
- 12.12.2005
- Registrert
- 19.12.2005
- Adresse
- Nerstad industriområde 1, 3350 Prestfoss
- Telefon
- 32 71 19 00
- Kommune
- Sigdal
- Aksjekapital
- 2 600 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investerings- og holdingsvirksomhet og alt som står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- Investor-N AS19.12.2005 til 12.01.2006
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lønnskostnad | 10 000 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 176 657 | - | - | - | 134 331 |
| Sum driftskostnader | 186 657 | 208 504 | 157 649 | 75 759 | 134 331 |
| Driftsresultat | −186 657 | −208 504 | −157 649 | −75 759 | −134 331 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 3 000 000 | - | - | - | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 4 167 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 236 282 | - | - | - | 286 248 |
| Finansinntekt | - | - | - | - | 228 246 |
| Verdiøkning av markedsb. finansielle oml.m | - | - | - | - | 316 195 |
| Annen finansinntekt | 126 819 | - | - | - | - |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 711 546 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 4 078 814 | 4 976 642 | 3 638 050 | 6 771 511 | 830 688 |
| Verdired. av markedsb. finansielle oml.midler | - | - | - | - | 244 406 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | −97 295 | - | - | - | - |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | 364 937 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 233 | - | - | - | 581 |
| Finanskostnad | - | - | - | - | 6 000 |
| Sum finanskostnader | 267 875 | 129 537 | −294 572 | 914 128 | 250 987 |
| Netto finans | 3 810 938 | 4 847 105 | 3 932 622 | 5 857 383 | 579 701 |
| Resultat før skatt | - | 4 638 601 | 3 774 973 | 5 781 624 | 445 370 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 49 577 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 395 793 |
| Resultat før skattekostnad | 3 624 281 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | 174 063 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 3 450 218 | 4 623 075 | 3 770 763 | 5 747 992 | 395 793 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 395 793 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | - | 2 500 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −2 104 207 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 395 793 |
| Ordinært utbytte | 3 000 000 | - | - | - | - |
| Annen egenkapital | 450 218 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 10 925 634 | - | - | - | 10 925 634 |
| Lån til foretak i samme konsern | 586 000 | - | - | - | 2 176 512 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 150 000 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 320 013 | - | - | - | 921 936 |
| Obligasjoner | - | - | - | - | 1 210 480 |
| Andre langsiktige fordringer | 3 050 081 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 15 031 728 | - | - | - | 15 234 562 |
| Sum anleggsmidler | 15 031 728 | 17 638 428 | 16 816 958 | 17 302 051 | 15 234 562 |
| Andre kortsiktige fordringer | 934 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 3 273 220 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 3 274 154 | - | - | - | - |
| Markedsbaserte aksjer | 6 320 707 | - | - | - | 420 423 |
| Markedsbaserte fond og obligasjoner | - | - | - | - | 2 338 616 |
| Markedsbaserte obligasjoner | 4 436 376 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 10 757 083 | - | - | - | 2 759 038 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 3 726 313 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 337 864 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 337 864 | - | - | - | 3 726 313 |
| Sum omløpsmidler | 14 369 101 | 10 903 161 | 9 852 211 | 6 895 039 | 6 485 351 |
| Sum eiendeler | 29 400 828 | 28 541 589 | 26 669 169 | 24 197 090 | 21 719 914 |
| Aksjekapital | 2 600 000 | - | - | - | - |
| Overkurs | 1 825 634 | - | - | - | 1 825 634 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 425 634 | 4 425 634 | 4 425 634 | 4 425 634 | 4 425 634 |
| Annen egenkapital | 20 239 094 | - | - | - | 13 947 045 |
| Sum opptjent egenkapital | 20 239 094 | 19 788 876 | 18 165 801 | 16 895 036 | 13 947 045 |
| Sum egenkapital | 24 664 728 | 24 214 510 | 22 591 435 | 21 320 670 | 18 372 679 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 264 000 | 0 | 0 |
| Utsatt skatt | 139 628 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 139 628 | - | - | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 13 134 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 34 435 | - | - | - | 49 577 |
| Utbytte | 3 000 000 | - | - | - | 2 500 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 548 903 | - | - | - | 797 658 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 596 472 | 4 327 080 | 3 813 733 | 2 876 420 | 3 347 235 |
| Sum gjeld | 4 736 101 | 4 327 080 | 4 077 733 | 2 876 420 | 3 347 235 |
| Sum egenkapital og gjeld | 29 400 828 | - | - | - | 21 719 914 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 2 600 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,13▲ | 2,52 | 2,58 | 2,40 | 1,94 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,19▲ | 0,18 | 0,18 | 0,13 | 0,18 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 13,4 %▼ | 17,3 % | 13,7 % | 29,2 % | 3,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 83,9 %▼ | 84,8 % | 84,7 % | 88,1 % | 84,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Dagfinn Holm | 1956 |
| Styrets leder | Dagfinn Holm | 1956 |
| Varamedlem | Bente Resvoll Holm | 1960 |
| Revisor | REVISORKOLLEGIET AS987 593 636 | - |
| Regnskapsfører | VA-RA REGNSKAPSSERVICE AS813 600 552 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- DAGFINN HOLM88,0 %f. 1956 · Åmot · 880 ordinære aksjer
- CATHRINE RESVOLL HOLM4,00 %f. 1988 · Åmot · 40 ordinære aksjer
- RENATE RESVOLL HOLM4,00 %f. 1987 · Geithus · 40 ordinære aksjer
- MARIUS RESVOLL HOLM4,00 %f. 1992 · Åmot · 40 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Recama Eiendom AS100,0 %813 015 552 · 100 ordinære aksjer
- 925 367 850 · 50 ordinære aksjer
- Vikersundlekter AS3,07 %927 233 460 · 26 845 A-aksjer
- 923 084 835 · 6 197 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.