- Org.nr.
- 924 409 762
- Adresse
- c/o Erik Svendsen, Sleppenvegen 16, 2005 Rælingen
Driftsresultat44 22625,1 % margin
Årsresultat33 07618,7 % margin
Egenkapital385 84495,2 % av eiendelene
Recens Energy AS er et aksjeselskap innen annen teknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 409 762
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 01.01.2020
- Registrert
- 15.01.2020
- Adresse
- c/o Erik Svendsen, Sleppenvegen 16, 2005 Rælingen
- Kommune
- Rælingen
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Recens Energy AS824 432 422 · RÆLINGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utføre konsulenttjenester, primært innenfor energisektoren.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lønnskostnad | - | - | - | 73 323 | 406 850 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 44 334 | 68 098 |
| Sum driftskostnader | 132 204 | 120 769 | 22 734 | 117 657 | 474 948 |
| Driftsresultat | 44 226 | 312 321 | −22 734 | −117 657 | 1 778 422 |
| Annen renteinntekt (0) | - | - | - | 22 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 52 142 | 1 716 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 136 054 | 52 164 | 1 716 |
| Annen finanskostnad (0) | - | - | - | 44 404 | - |
| Sum finanskostnader | 1 420 | 17 | 0 | 44 404 | - |
| Netto finans | −1 420 | −17 | 136 054 | 7 760 | 1 716 |
| Resultat før skatt | 42 806 | 312 304 | 113 320 | - | 1 780 138 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 391 631 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 388 507 |
| Resultat før skattekostnad | - | - | - | −109 897 | - |
| Skattekostnad | - | - | - | 0 | - |
| Årsresultat | 33 076 | 243 594 | 112 572 | −109 897 | 1 388 507 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | 1 388 507 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 0 | - |
| Ekstraordinært utbytte | - | - | - | 0 | - |
| Udekket tap | - | - | - | −109 897 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −109 897 | 1 388 507 |
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 2 253 370 |
| Sum driftsinntekter | 176 430 | 433 090 | 0 | - | 2 253 370 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | 3 146 976 | 3 300 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 3 146 976 | 3 300 000 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 3 146 976 | 3 300 000 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 0 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 753 | - |
| Sum fordringer | - | - | - | 753 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 154 442 | 544 266 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 154 442 | 544 266 |
| Sum omløpsmidler | 405 157 | 461 325 | 609 922 | 155 195 | 544 266 |
| Sum eiendeler | 405 157 | 461 325 | 609 922 | 3 302 171 | 3 844 266 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | - | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 3 266 602 | 3 376 499 |
| Sum opptjent egenkapital | 355 844 | 322 768 | 79 174 | 3 266 602 | 3 376 499 |
| Sum egenkapital | 385 844 | 352 768 | 109 174 | 3 296 602 | 3 406 499 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 0 | 391 630 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | 644 | 4 243 |
| Utbytte | - | - | - | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 4 925 | 41 894 |
| Sum kortsiktig gjeld | 19 313 | 108 558 | 500 748 | 5 569 | 437 767 |
| Sum gjeld | 19 313 | 108 558 | 500 748 | 5 569 | 437 767 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 3 302 171 | 3 844 266 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 20,98▲ | 4,25 | 1,22 | 27,87 | 1,24 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,05▼ | 0,31 | 4,59 | 0,00 | 0,13 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,2 %▼ | 58,3 % | 5,8 % | −1,8 % | 46,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 25,1 %▼ | 72,1 % | - | - | 78,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 18,7 %▼ | 56,2 % | - | - | 61,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 95,2 %▲ | 76,5 % | 17,9 % | 99,8 % | 88,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Recens Energy AS25,1 %
0,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %10203040
Siemens AS9,0 % 2 435,4 mill.480 ansatte 2025
Siemens Energy AS14,1 % 5 518,2 mill.1 207 ansatte 2025
Recens Energy AS25,1 % 0,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Autostore AS31,9 % 5 574,9 mill.382 ansatte 2025
0 %10203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 71.129.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Erik Svendsen | 1971 |
| Styrets leder | Erik Svendsen | 1971 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ERIK SVENDSEN100,0 %f. 1971 · Rælingen · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.